رئیس جمهوری ایران خوشگذران و سبک زندگی لوکسی داشت

فعال اصلاح طلب درباره حسن روحانی اعلام کرد که رئیس جمهوری کنونی ایران کمی خوشگذران بود و سبک زندگی لوکسی داشت.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا علوی تبار از فعالان جبهه اصلاحات، شنبه 24 نوامبر در گفتگویی که اخیرا با ماهنامه «اندیشه پویا» داشت با بیان اینکه من در سال‌های 92 و 96 به روحانی رأی ندادم، تصریح کرد: «هر دو سال مردم را دعوت کردم که به آقای روحانی رأی بدهند، سخنرانی هم کردم اما خودم رأی ندادم و دلیلم هم کاملا شخصی بود. من شخصی را می‌شناسم با ویژگی‌های شخصی و به همین دلیل به او رأی نمی‌دهم اما از طرف دیگر این شخص وجوهی دارد که در سطح عمومی می‌تواند تأثیر دیگری داشته باشد. البته که امروز تجلی آن خصوصیات شخصی را که من از آن می‌ترسیدم دارید می بینید، در امتیاز دادن‌ها و انتخاب‌های شخصی».
 
وی افزود: «آقای روحانی مشاورانی دارد که نسبت به خود او جای نگرانی بیشتری دارند. من بیشتر از اینکه نگران تصمیمات روحانی باشم، نگران مشورت‌های آن حلقه هستم. من قبلا در طیف طرفداران آقای هاشمی، آقای روحانی را جزو طیف طرفداران توسعه آمرانه می‌دانستم. هنوز هم معتقدم ایشان به توسعه آمرانه مایل است ولی به نظرم خیلی هم روی آن مُصر نیست و می‌تواند از آن هم کوتاه بیاید. برای آقای روحانی ماندن در عرصه قدرت ایران مهمترین نکته است».
 
این فعال اصلاح طلب با اشاره به سال‌های ریاست حسن روحانی بر مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری در دوران اکبر هاشمی رفسنجانی، یادآور شد: «آقای هاشمی صاحب جایگاه بود و از موضع قدرت این طور بود اما آقای روحانی چنان موقعیتی نداشت. اطرافیان آقای هاشمی بعضا آدم‌های قوی بودند اما اطرافیان آقای روحانی... چه بگویم، بهتر است چیزی نگویم. در نگاه ما که روحیه انقلابی مان را هنوز داشتیم ایشان کمی هم خوشگذران بود و سبک زندگی لوکسی داشت».
 
علوی تبار گفت: «ما برای پروژه‌ها بودجه کم داشتیم اما برای درست کردن استخر بودجه کم نبود. اگر نان کنجدی و پنیر و گردو و سبزی آماده نبود، جلسه تشکیل نمی‌شد، به نظر ما اینها خیلی لوکس بود، آقای روحانی یک چهره امنیتی بود با ظاهری که راست محافظه کارانه بود اما در باطن به چیزی اعتقاد نداشت».
 
حسن روحانی (با نام پیشین حسن فریدون) در سرخه، استان سمنان، روحانی و سیاست‌مدار ایرانی، رئیس‌جمهوری فعلی ایران، استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک و همچنین نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری از سال 1378 است.
 
وی از سال 1368 تا 1384 دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و رئیس تیم هسته‌ای و مذاکره‌کننده ارشد این کشور با سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا درباره برنامه هسته‌ای ایران بود. از سال 1368 تا 1392 عضو شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رهبر ایران ‏و از سال 1371 تا 1392 رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز بوده‌است. روحانی سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را دارد و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و دوره پنجم، بوده‌است.
+36
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  مگه حالا نداره ؟؟ این که دو دوره الکی الکی با خر کردن مردم شد رئیس جمهور از عقب افتاد تو تشت عسل خوش گذارانی اون سوبله چوبله شده به قول پرویز مظلومی خودمون
  26
  36
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  خودم به دلایل شخصی به روحانی رای ندادم اما به مردم گفتم به او رای بدهند؟؟؟؟!!!! ترجمه ساده این است: من میخواستم به قله سعود کنم اما نمیخواستم روی صخره های خطرناک بروم بنابراین مردم احمق و نادان را فدای منافع شخصی خودم کردم و با پیکر بی خاصیت آنها برای خودم پله درست کردم تا راحت بروم بالا. روحانی پدر سوخته زندگی اشرافی دارد ولی ۱۰ سال بود لال بودم و چیزی نگفتم. من در مورد خودم که در خیابان کوهستان نیاوران ویلای مصادره ای را که سال ۱۳۶۸ مبلغ ۲۰ میلیون تومان قیمت داشت و امروز ۸۰۰ میلیارد تومان با پاچه خواری برای رفسنجانی و دستور او به ۲۰۰ هزار تومان آنهم با وام بدون بهره ریاست جمهوری و ستاد فرماندهی کل قوا که رفسنجانی رییسش بود بالا کشیدم و با توجه به اینکه در ساختار سیستم و بیرون شغل رسمی ندارم اما با امدادهای غیبی به زندگی لوکس ادامه داده و فرزندانم تحصیلکرده و مقیم آمریکا هستند. به مردم شیهد پرور میگویم رای بدهید اما خودم در مستراح گیر کرده ام نمیتوانم به دلایل شخصی رای بدهم.
  1
  44
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  حسن فریدون همین که اسم اصلی کرده روحانی تا ازش کاسبی کنه یعنی عند خالی بندی عند دروغگویی عند دزدی عند نامردی عند چاخان . این عووضی اگه نون به نرخ روز خور نبود اول ان قلاب اسلامی به جای تغییر فریدون به روحانی میگذاشت مثلا شاهی ؛ یا هر اسم دیگری غیر روحانی ؛ بابا توی فامیلی روحانی نان چرب و چیلی هست با کباب اضافه که تو فامیلی های دیگه نیست فقط بیچاره شانس نداشت عمامه سفید و مشکی کنه که اگه این کار را هم میتونست دو در کنه دیگه نور علی نور بود.
  23
  34
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.