واکنش یگان‌های مدافع خلق به دستکاری هویت سیاسی یکی از اعضای ایرانی‌اش

ایران اینترنشنال : یگان‌های مدافع خلق، تشکل نظامی کردهای سوریه نسبت به تغییر هویت سیاسی یکی از اعضای ایرانی‌اش واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.
 
در شبکه‌های اجتماعی، بنری منتشر شده که تصویر «محمد حسین کریمی» عضو تهرانی «یگان های مدافع خلق» را «شهید مدافع حرم معرفی کرده است. گفته می‌شود این بنر در «شهرک آتی ساز» تهران نصب شده است.
 
یگان‌های مدافع خلق در واکنش به انتشار این بنر در صفحه توییتر رسمی خود نوشته: «ما دستکاری هویت سیاسی رفقایی که در نبرد با داعش به شهادت رسیده اند را بی احترامی می‌دانیم و آن را محکوم میکنیم». در این بیانیه همچنین از مسئولان مربوطه در ایران درخواست شده تا بنرهای مذکور جمع‌آوری شوند.
 
«محمد حسین کریمی» داوطلب تهرانی بود که در کنار کردهای سوریه در نبرد با داعش مشارکت کرد. او در ویدیویی که قبل از کشته شدنش ضبط و بعدها منتشر شده، میگوید که متولد دی ماه ۱۳۶۹ بوده و در بین کردهای سوریه با نام «آریل کوبانی»شناخته می شده است. این جوان ایرانی در اردیبهشت ۱۳۹۵ در جریان درگیری با داعش در منطقه سرکانی کشته شد.
 
پیشتر نیز یکی از اعضای مشهدی «یگان های مدافع خلق» به نام امیر قبادی در ایران به عنوان «شهید مدافع حرم» معرفی شده بود. اقدامی که آنزمان نیز اعتراض یگان‌های مدافع خلق را به همراه داشته بود.
 
«مدافعان حرم» به آندسته از نیروهای نظامی سپاه پاسداران گفته می شود که دوشادوش نیروهای دولتی بشار اسد، در سوریه جنگیده‌اند.
+27
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه
  بسیار زمان میخواهد تا دنیا به عمق رذالت و دون مایگى حکومت اسلامى و اسلامیون پى ببرد.
  32
  19
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bozurgmehr - لندن، انگلستان

  این یگان وابسته به PKK است که یک تشکیلات تروریستی شناخته شده است. و البته فعالیت تجزیه طلبانه هم دارن. خب اگر ادعایی دارن عکس این شهید رو کنار یک پرچم تجزیه طلبانه منتشر کنن وگرنه عکسهایی وجود داره که پرچم جمهوری اسلامی رو در دست داره
  8
  34
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  bozurgmehr - لندن، انگلستان

  [::Hatef - پاریس، فرانسه::]. جمهوری اسلامی همونیه که تو نوشتی ولی اونایی که از یگان‌های مدافع خلق وابسته به گروهک تروریستی و تجزیه طلب PKK حمایت میکنن باید خیلی پست و فرومایه باشن.
  9
  33
  یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.