قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد

مهر :یکی از دانشمندان قسمت جدیدی در مغز انسان کشف کرده است که هنوز عملکرد آن کاملا مشخص نیست اما احتمالا در درمان بیماری‌های عصبی و پارکینسون نقش داشته باشد.
مغز
 
 پروفسور جورج پاکسیونس منطقه جدیدی از مغز انسان را کشف کرده است.
 
 پاکسینوس یکی از کارتوگرافرهای مشهور مغز است که اطلس‌های مغزی او یکی از منابع اصلی برای عصب شناسان در سراسر جهان به شمار می‌رود.
 
او هم اکنون در مرکز تحقیقات علوم عصبی استرالیا فعالیت می‌کند و مطالعات او از منطقه ای از مغز انسان پرده برداشته است. او منطقه تازه کشف شده را Endorestiform Nucleus نامیده است.
 
هر چند او از ۳۰ سال قبل احتمال می‌داد این بخش پنهان وجود داشته باشد اما  فناوری‌های نوین تصویربرداری امروزی منجر به کشف این منطقه شده است.
 
هنوز عملکرد Endorestiform Nucleus مشخص نیست. قسمت مذکور نزدیک نقطه اتصال مغز و نخاع  قرار دارد. در این منطقه اطلاعات حسی و حرکتی ترکیب می‌شوند تا تعادل و موقعیت بدن را بهبود بخشند.
 
 به همین دلیل پاکسیونس نظریه ای ارائه کرده که طبق آن، منطقه جدید در بهبود حرکات  کمک می‌کند و همچنین به جستجوی درمان برای بیماری‌های مربوط به موتور اعصاب و پارکینسون کمک می‌کند.
 
به نظر می‌رسد،   این بخش فقط در انسان‌ها وجود دارد. پاکسینوس در این باره می‌گوید: این منطقه بسیار حساس است زیرا در میمون‌های رزوس و حیوانات دیگری که مطالعه کرده ایم، وجود نداشته اند. البته پاکسینوس هنوز مغز شامپانزه‌ها را مطالعه نکرده است.
 
میمون‌های رزوس و حیوانات دیگری که مطالعه کرده ایم، وجود نداشته اند. البته پاکسینوس هنوز مغز شامپانزه‌ها را مطالعه نکرده است.
 
 جزئیات این کشف پاکسینوس در  آخرین کتاب او به نام Human Brainstem: Cytoarchitecture, Chemoarchitecture, Myeloarchitecture منتشر شده است.
+19
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.