علم‌الهدی: حرف‌های رئیس‌جمهور برای دشمنان سند می‌شود/ اروپایی‌ها ایران را به بازی گرفته‌اند

امام جمعه مشهد تاکید کرد: علم‌الهدی خطاب به بسیجیان ابراز داشت: جنگ تمام نشده بلکه نوع جنگ عوض شده است. غیرت و دلاوری شما موجب شده تا دشمن سرسختی که در اطراف ماست، مثل سگ، ۳۰ سال است که پارس می‌کند ولی جرات و قدرت نزدیک شدن به ایران را ندارد چون شما دلاورید.
 
به گزارش عصرایران به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه مشهد، به سالروز تشکیل بسیج و فرارسیدن هفته بسیج اشاره کرد و گفت: در عزیزترین خاطرات چهل ساله انقلاب یعنی در هفته بسیح هستیم. بسیج عامل مقاومت چهل ساله انقلاب و نظام بوده و در برابر همه توطئه فتنه‌ها و تهاجمات استکبار جهانی ایستاده است.
 
بسیج ابتکار پیامبر  بود
 
وی ادامه داد: بسیج امروز نیرومندتر از روز اول، مردم را در عرصه اقتدار منطقه و جهان در برابر استبکار جهانی قرار داده است.
 
خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه بسیج ابتکار امام و انقلاب نبود بلکه ابتکار پیامبر  بود، اظهار داشت: وقتی پیامبر  از مکه به مدینه آمدند، طرفداران ایشان به تعبیر حضرت زهرا  برگ‌چینان یهودی‌ها بودند؛ عده‌ای مردم فقیر و مزدور و پابرهنه. پیامبر  که از مکه به مدینه چیزی نیاورند. همه جزیزه‌العرب مخالف ایشان بودند. در مقابل این مخالفت، پیامبر  بسیج را تشکیل داد. عده‌ای فاقد همه چیز در مقابل دنیایی از دشمن؛ از امپراطوری ایران تا کافران.
 
دنیا با یک حکومت دینی مخالف است
 
علم‌الهدی وابستگی اجتماعی، توسعه دین، دفاع از اسلام، تاثیر و تاثر مسلمانان از همدیگر در صحنه ایمان را از اصول تربیتی پیامبر  برشمرد و تصریح کرد: پیامبر براساس این اصول بسیج را تشکیل داد.
 
وی افزود: روزی که جلادهای امریکایی با هواپیما و هلوکوپتر در صحرای طبس آمدند و با معجزه الهی شن گرفتار شدند، امام احساس کرد مسئله، مسئله یک انقلاب و بیرون کردن شاه نیست بلکه مسئله آن است که دنیا با یک حکومت دینی مخالف هستند و باید با همین مردم با دنیا مقابله کنیم؛ پس امام گفت کاری که پیامبر (ص) انجام داد انجام می‌دهیم.
 
دشمن ۳۰ سال است مثل سگ پارس می‌کند ولی جرات نزدیک شدن به ایران را ندارد
 
امام جمعه مشهد با بیان اینکه امام با تشکیل بسیج، ارتش ۲۰ میلیونی را تشکیل داد، خاطرنشان کرد: چهل سال است که این ارتش ۲۰ میلیونی در برابر توطئه‌ها، انقلاب را نگه داشته است. این مقاومت براساس مقاومت بسیج تحصیل شده است. روزی که دفاع مقدس تمام شد، آدم‌های سیاسی گفتند جنگ تمام شد، بسیج را جمع کنید. امام و مقام معظم رهبری گفتند نخیر، بلکه اول کار است. رهبری می‌فرمایند انقلاب تمام نشده و ما در وسط راه هستیم. برای همه جا بسیج می‌خواهیم و بسیج باید در همه جا وارد شود.
 
علم‌الهدی خطاب به بسیجیان ابراز داشت: جنگ تمام نشده بلکه نوع جنگ عوض شده است. غیرت و دلاوری شما موجب شده تا دشمن سرسختی که در اطراف ماست، مثل سگ، ۳۰ سال است که پارس می‌کند ولی جرات و قدرت نزدیک شدن به ایران را ندارد چون شما دلاورید.
 
دشمن امروز از جبهه جنگ اقتصادی و جنگ نرم وارد شده است
 
وی اضافه کرد: روزی که گلوله توپ نداشتید و برای یک خمپاره مستاصل بودید، در برابر استکبار جهانی و مزدورش صدام و حزب بعث مقاومت کردید و دشمن را شکست دادید. امروزی که شما قدرت موشکی‌تان تمام عناصر و پایگاه‌ها و ناوگان امریکا را در منطقه و اسرائیل را ظرف یک ساعت و نیم از دو پایگاه موشکی - و نه ۱۱۰ پایگاه موشکی - هدف قرار می‌دهد. امروز امریکا جرات مقابله و جنگیدن با شما را دارد؟
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه دشمن امروز از جبهه جنگ اقتصادی و جنگ نرم وارد شده است چون قدرت جنگ سخت را ندارد، عنوان کرد: بسیج اصناف و کارگران! در اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راه مقابله با دشمن، نقش خود را دیده و وارد عمل شوید. بسیج دانشجویی و حوزه! در جنگ اعتقادی دشمن میدان را در دانشگاه‌ها و جوامع مومنان تشکیل داده و شما باید وارد شوید و بجنگید.
 
حرف رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه مورد استناد است
 
علم‌الهدی با بیان اینکه مسئولان نظام هم واقعا بسیجی برنامه اجرا کنند، یادآور شد: بزرگترین شاخصه بسیجی، دشمن‌‌‌شناسی است؛ هم دشمن را می‌شناسد و هم با راهبردهای رهبری ایستادگی در جبهه‌های مقاومت اجرا می‌کند. بسیجی‌‌وار باید کشور را اداره کنید و سیاست‌های پیچیده دشمن را نقشه برآب کنید نه اینکه با اشتباه خود سند به دست دشمن بدهید.
 
وی با تاکید بر اینکه در کشور ده‌ها مشکل و مفاسد داریم که یکی از این مشکلات، پولشویی است، بیان کرد: این جامعه جامعه مومنین است، پاکتر از جامعه امیرالمومنین که نیست ولی آنچه برای دشمن سند می‌شود، حرف تولیت سیاست خارجی، یعنی وزیر امور خارجه و تولیت اجرایی نظام یعنی رئیس‌جمهور است. اگر رئیس‌‌جمهور و وزیر امور خارجه حرفی بزنند این حرف به عنوان سند اخذ و به آن استناد می‌شود.
 
مردم و نخبگان فقهی و سیاسی CFT را در حد خیانت به کشور و برای نظام خطرناک می‌دانند
 
امام جمعه مشهد ادامه داد: امروزی که مردم و نخبگان فقهی و سیاسی ما CFT را جایز نمی‌دانند و در حد خیانت به کشور و برای نظام خطرناک می‌دانند - البته نمی‌‌گویم تصویب‌‌کنندگان خائن هستند - بگوید پولشویی در کشور انجام می‌شود و بعد هم CFT تصویب نشود، دشمنان به آن حرف استناد می‌کند.
 
علم‌الهدی با بیان اینکه وقتی کسی متولی سیاست خارجی است و رهبری هم به ایشان اختیار داده، حرفی بزند، این حرف برای دشمن سند می‌‌‌شود، گفت: ممکن است من خطیب نقدی بکنم، این سند نمی‌شود. اینکه می‌گویند مخالفان FATF پولشویی می‌‌‌کنند، مخالفان آن مراجع هستند. اولین مخالف FATF رهبری است که مخالفت جامعی در برابر کنوانسیون‌‌‌های خارجی اعلام کردند ولی تصمیم‌‌گیری آن را به عهده مجلس گذاشتند.
 
وی افزود: متخصصان سیاست خارجی، اقتصاد و... مخالف FATF و CFT هستند. آیا این حامیان پولشویی هستند؟ این تهمت را زدند. این اتهام درست است که از سوی یک مقام اجرایی بیان شود؟ حرف ما این است که بسجی‌‌‌وار وارد شوید. قریب به چند ماه است که امریکا از برجام خارج شده و اروپا شما را بازی می‌‌‌دهد. آنها تا به امروز یک قرون پول نداده و شما را بازی می‌دهد.
+5
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس

  چهل سال بجز ذلالت و بدبختی چیزی برای ملت نیاوردید، فقط جیب های خوتون را پر کردید و بچه های ناقص عقل تون با میلیارد ها دلار به امریکا و اروپا فرستادید. شما ها بخون شهیدان خیانت کردید، بچه های شهیدان باید گشنه بخوابند و بیوه های آنها برای یک ماه اجاره ده بار تن فروشی کنند. لعنت خدا بر شما بیشرمان باد.
  1
  40
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  آخوند یعنی انگل میکروب لجن دزد بی مصرف
  4
  30
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  پوفیوز تنها کسی که ایران و ایرانی را بازی گرفته شما دزدان دریایی هستید
  0
  16
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  دنیارو ببین چه فیسه!!!
  0
  8
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  شما این همه کثافت کاری میکنید آتو دست دشمن نمیدید این بابا فقط حرف زده وحقیقت را گفته هیزم بیار دشمن شده پوفیوز
  1
  2
  شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.