اعدام سه سارق مسلح بانک در ملاعام شیراز

روزنامه ایران نوشت : سه سارق مسلح که به بانک‌های شیراز و اصفهان دستبرد زده و یکی از مأموران انتظامی استان اصفهان را به شهادت رسانده بودند، صبح دیروز در ملأعام به دار آویخته شدند. هنگام صبح در حالی که هزاران زن و مرد از نقاط مختلف شهر به میدان پیام شیراز روی آورده و دور میدان دایره وار به انتظار ایستاده بودند سه جرثقیل به چشم می‌خورد و مأمورانی نقابدار و سیاهپوش برای اجرای حکم اعدام 3 محکوم به مرگ، در حال بستن طناب‌های سفید رنگ در پشت جرثقیل‌ها بودند.حدود ساعت هفت صبح یک وانت اتاق دار وارد محوطه شد که بعد از باز شدن درعقب آن سه مجرم با چشم بند ظاهر شدند که لحظاتی را با نماینده دادستان شیراز به گفت‌و‌گو پرداختند. به نظر می‌رسید آخرین وصیت‌های خود را می‌کنند.سپس هر سه محکوم به مرگ را که دست‌های آنها از پشت بسته شده و پابند نیز بر پاهای‌شان بود به سمت سکوهای اعدام بردند.
سه مجرم که به نظر 40 تا 50 ساله می‌آمدند توسط دو مأمور سیاه پوش نقابدار به بالای سکوها برده شدند.یکی از آنان همان فردی بود که یک مأمور انتظامی اصفهان را در هنگام آخرین سرقت از یک بانک به شهادت رسانده بود. وی از مأموران تقاضا کرد که اجازه دهند نماز بخواند که با موافقت نماینده دادستان این فرصت به او داده شد مأموران این محکوم را به پشت جرثقیلی که طناب دار متعلق به او از آن آویزان بود هدایت کردند که او هم تیمم کرد و نماز گزارد.

تا این محکوم که گفته می‌شد مهندس «‌آی تی» نیز هست نماز خود را به پایان رساند حکم اعدام برای دو سارق دیگر اجرا شده بود.

بعد از انجام آخرین خواسته این اعدامی او را هم به پای چوبه دار آوردند و حکم قانونی برای او نیز اجرا شد.همزمان با اجرای مراسم اعدام، رفته رفته بر تعداد جمعیت تماشاگر افزوده می‌شد و در این میان ده‌ها کودک سه تا 10 ساله هم که همراه پدر و مادران‌شان برای دیدن مراسم اعدام آمده بودند، دیده می‌شدند اما از اعضای خانواده‌های محکومان به اعدام کسی در این مراسم حضور نداشت.یکی از مسئولانی که در صحنه اعدام این سه محکوم حضور داشت به خبرنگار ایرنا گفت: این افراد علاوه بر سرقت مسلحانه از بانک‌های شیراز و اصفهان بارها مرتکب جعل عنوان مأموران نیروی انتظامی و مسئولان دیگر برای ارتکاب جرایم مختلف بوده‌اند.

در تابلوی بزرگی که صبح دیروز در میدان پیام شیراز نصب کرده بودند به اقدامات مجرمانه این سه فرد اشاره شده بود.

در این بنر نوشته شده بود سیامک به جرم مباشرت در ارتکاب 23 سرقت مسلحانه از بانک‌های اصفهان و شیراز، ایجاد رعب و وحشت و شهادت یکی از مأموران انتظامی استان اصفهان دستگیر و محکوم به مرگ شده است.

نفر دوم به نام کوروش و نفر سوم به نام فؤاد نیز به جرم محاربه از طریق مشارکت در سرقت‌های مسلحانه منجر به ایجاد رعب و وحشت عمومی در شهرستان‌های شیراز و اصفهان محکوم به اعدام شده‌اند.
+10
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  لعنت بر جمهوری اسلامی !
  35
  30
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خدا را شکر هیچ کدامشان نامش علی ومحمد وحسن وحسین نبود وگرنه نظام سیر سئوال میرفت
  0
  1
  شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.