مدیر پیشین سی آی ای: جمهوری اسلامی تا انتخابات ۲۰۲۰ دوام می‌آورد

گزارشی از یونا جرمی باب در روزنامه جروزالم پست
مدیر پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سی آی ای)، و آژانس امنیت ملی ایالات متحده (ان اس ای) در مصاحبه ای با جروزالم پست می گوید رویکرد ایران به مناقشه هسته ای کنونی به نظر می رسد از سر گذراندن دولت ترامپ باشد: «آن چه به نفع ایرانی ها است حفظ ثبات در وضعیت جاری است. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی همه کار ممکن برای ایجاد انحراف و شکاف برای آن ها انجام می دهد. آمریکا از حمایت از جنگ در یمن عقب می کشد. اروپایی ها همچنان از خروج آمریکا از توافق هسته ای ناخشنودند.»
 
مایکل هیدن می افزاید «آمریکا به هشت کشور معافیت هایی» از تحریم های ثانویه اش داده است «تا زمان بیشتری برای جایگزین کردن نفت ایران داشته باشند».
 
هیدن می گوید برای پرهیز از وضعیت کنونی که «به سود ایران است و در آن تهران، چهره دردسرسازی از خود ارائه نمی دهد» آن طور که ترامپ عمل کرد، توافق هسته ای را با وجود ایرادهای چشمگیرش پاره نمی کرد.
 
مایکل هیدن که ژنرال چهار ستاره نیروی هوایی آمریکا بوده، معتقد است: «ما دو سال تا انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم. ایران می تواند تا ۲۰۲۰ دوام بیاورد ببیند چه می شود.»
 
به باور هیدن ماندن ایران در توافق هسته ای به متغیرهای فراوانی بستگی دارد.
 
مایکل هیدن که از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ مدیریت سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا را برعهده داشت، می گوید روابط ایالات متحده با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی همان اهمیت حیاتی رابطه با کشور عربستان سعودی را ندارد.
+15
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  استبداد اسلامی دزد و فاسد ، تا ۶ ماهه دیگر توسط مردم سرنگون خواهد شد .
  28
  41
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دو سال دیگر هم یکی از کهنه مقامهای امریکا می گوید رژیم ایران تا 2 سال دیگر دوام می اورد و این وعده سقوط باز ادامه خواهد داشت تا 40 سال دیگر هم بگذرد! در این 40 سال به دفعات شنیده ایم از پدرانمان گرفته تا تحلیل گران سیاسی و گروهای سیاسی مخالف رژیم اخوندی که گفته اند , نظام اخوندی دوام نخواهد اورد و به زودی از بین خواهد رفت و از بین هم نرفته ! هنوز که هنوز است بر سرکار است و دارد به حکومت ظلم و جنایتش ادامه میدهد.
  33
  19
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  دو کلمه حرف درست - زوریخ، سوییس
  ای کسانیکه با کمک یک برنامه کامپیوتری حرف های درست را پر از نمرات منفی میکنید، احمق ها در اینجا مسئله منفی گرفتن و یا مثبت گرفتن نیست. اینجا نوشتن نظریات در کمال آزادی هست. آزادی و فهم اجتماعی که این رژیم شما ها را چهل سال از داشتن آنها محروم کرده.
  29
  34
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران
  این کچل بی خاصیت هم معلومه از سید عل بافوری دستور میگیره که سنگ ملاها رو به سینه میزنه ;)
  16
  24
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.