«دو میلیون نفر» به علت کمبود آب مجبور به ترک استان البرز می‌شوند

حمید منصوری مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای البرز پیش‌بینی کرد تا ۵ سال آینده به خاطر کمبود آب تا ۲ میلیون نفر مجبور به مهاجرت از استان البرز می‌شوند.
 
حمید منصوری به خبرگزاری ایسنا گفت ۸۵ درصد آب استان البرز از منابع زیرزمینی تامین می‌شود و اگر روند برداشت از ۱۷ هزار چاه به همین ترتیب ادامه یابد تا پنج سال آینده به کوچ گسترده جمعیت از این استان می‌انجامد.
 
به گفته وی در استان البرز نیز به علت برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی، همانند استان‌های کرمان، فارس، اصفهان و تهران، زمین دچار فرونشست شده که به «به هیچ وجه علامت خوبی نیست.»
 
مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای البرز با اشاره به رشد ۳ درصدی جمعیت در استان البرز گفت منابع آبی استان قادر به تامین نیازهای مردم نخواهد بود.
 
+28
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  هر موقع آخوند و اسلام از ایران بیرون رفت ، آن موقع بحران آب هم حل خواهد شد .
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  همه چیز را خراب کردن من موندم واقعا به چیه این نظام و این 40 سال بدبختی میشه افتخار کرد در تنها چیزی که رشد داشتیم و باید واقعا افتخار کرد و در کتاب گینس ثبت جهانی بشه رقم دزدی ها و اختلاس هاست که هم تعدادشون زیاد و هم ارقام خیلی بالاست .مملکت از هر لحاظ تعطیله واقعا چی کار باید کرد. تازه کلی آخوند بچه باز که جدیدا از فیضیه و علمیه و . مثل سعید طوسی فارغ شدن را فرستادن مدارس برای تدریس و . آخه ازگل ها مملکت به مهندسین در عرصه های مختلف نیاز داره نه به گاگوووول بچه باز
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  عده ایی اراذل و اوباش دور هم جمع شده اند جوری مملکت رو غارت میکنند که مغولها ششصدوپنجاه سال پیش در حمله به ایران نتوانستند به این وسعت غارت بکنند! شهرداری کرج با صدور مجوز ساخت بی رویه بدون ضابطه و فقط با پرداخت زیر میزی و بدون اینکه زیر ساختهای لازم برای گسترش ایجاد بشود، تمام زمینهای زراعتی را تبدیل به آپارتمانهای مشابه کمپ های فشرده گشتاپو کرده اند و تمام جمعیت ایران را در این منطقه متمرکز کرده اند بی توجه به عواقب شوم آن که با گذشت زمان به تدریج دارد ابعاد گسترده خود را نشان میدهد!
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.