ادعای پیدا شدن بقایای کشتی نوح در ایران

محققان “موسسه باستان‌شناسی، جست‌وجو و کاوش کتاب مقدس” (پسث) مدعی شدند که شواهد بسیار قوی وجود دارد که بر اساس آن بقایای کشتی حضرت نوح  در بالای کوه تخت سلیمان در شمال ایران قرار دارد.
 
این گروه از محققان اعلام کرده‌اند که تکه‌هایی از چوب سنگ‌شده را در ارتفاع ۴۵۰۰ متری پیدا کرده‌اند و پس از بررسی، شواهدی از زندگی موجودات آبزی را در این تکه چوب‌های سنگ‌شده کشف کرده‌اند که به طور معمول در کف دریا زندگی می‌کنند.
 
به گزارش ایسنا،این موضوع در حالی مطرح شده است که تاکنون ادعاها و گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره محل کشف کشتی حضرت نوح در کشورهایی چون جمهوری آذربایجان، ترکیه و ایران مطرح شده است.
 
سال ۲۰۰۷ تیمی که از سوی کلیسای مسیحیت حمایت می‌شد، تکه چوب‌هایی در ارتفاعات قله آرارات در ترکیه پیدا کرد. هرچند تیم جست‌وجوگر مدعی شد اطمینان دارد کشتی نوح را یافته است اما باستان‌شناسان این ادعا را با توجه به شواهد علمی موجود مورد تردید فراوان دانستند.
+21
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یکی‌ از مزخرفترین و چاخان‌ترین داستان‌ها همین داستان نوع است. مسیحیها امروز دیگر از آن سخن نمی‌‌گویند، و می‌‌گویند سمبولیک است. این رسول ما هم که فقط کتاب دزدی می‌‌کرد. همه چیز را از تورات و انجیل کپی می‌‌کرد و می‌‌گفت. مال خودم است. اولین بار این قصه در تورات آمد. که این کشتی ۱۳۲ متر طول و ۲۴ متر عرض داشت. اگر ما تعداد موجودات زمین را برابر با امروز دانیم . حدود ۵۰ میلیون . اگر از موجود یک جفت حساب کنیم .یک کشتی می‌‌خواهیم که طول آن کوه ارارات تا فرانکفورت . و وزن‌ها موجودات نجات داده شده چیزی نزدیک ۳۶ میلیارد تن می‌‌باشد. ۳۶ با ۳۰ تا صفر. حالا این نوع چگونه ۵۰ میلیون موجود را در یک کشتی ۱۳۲ متری جا داد. از باور بپرسید. وارد است. مگر دیروز نگفت منشه تایی‌ چی‌ نماز است. اصلا انیشتن فورمول انرژی را از حضرت صادق کپی کرد. یکی‌ از دلایلی .که نمی‌‌شود با یک مسلمان حرف منطقی‌ زد این است. ۱۰۰ تا دلیل بیاور. به یک خر قصه نوع را بگو. از خنده می‌‌ترکد. مسلمان تنبل می‌‌گوید. کار خداست. هر جا کم می‌‌اورند، می‌‌گویند کار خداس
  40
  62
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  ملت مشنگ تحمیق شده هنوز به دنبال ثبوت داستانهای خیالی در پی مدارک هستند
  31
  37
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi9 - پاریس، فرانسه
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. درود بر شما دوست گرامی. به توضیحات مفید شما این نکته رو اضافه کنم که غیر ممکن هست که حتی کوهها در اثر بارندگی و بالا امدن سطح اب دریا ها به زیر اب بروند به دلیل علمی ساده. باران چیزی نیست به جز همان اب دریا که بخار شده و به صورت ابر و سپس باران در امده. در واقع قبل از ریزش باران تقریبا به همان مقدار از اب دریا کم شده ! و به صورت بخار باعث تشکیل ابرشده. باران همان مقدار ابی هست که از دریا کم شده و به سطح زمین و دریا برمیگردد.
  25
  28
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند

  قسمت جدید کارتون یوگی و دوستان
  2
  48
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  قصه کشتی نوح یک افسانه بوده! در قدیمها بخاطر اینکه مردم فقیر و خرافاتی را بیشتر فریب دهند از ترفند افسانه کشتی نوح و غول چند سر و غیره استفاده می کردند . البته در ایران کنونی هم فقر و گرسنگی مردم زیاد شده میخواهند داستان افسانه ها را بجای خورد و خوراک بخورد مردم بدهند.
  28
  31
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. نسته پیامبری خود را ثابت و در حد یکی از ادیان یهودیت،مسیحیت و اسلام گسترش یابد.با این همه می توان با کمی بحث در انترنت مستدلتر صحبت کرد.والسلام علی من اتبع الهدی
  32
  3
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان::]. والسلام علی من اتبع الهدی!؟؟؟ یعنی به کسی که از هدی تبعیت نمیکنه سلام نمیفرستی!؟ اولا خوب به درک که نمیفرستین! دوم اینکه همین یه جمله شر و ور، نژادپرستی از سر و روش میریزه.
  16
  8
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  به پنگوئن های قطب جنوب هم گفته راه دوره، من نمیام. خودتون شنا کنین بیان بالا، من سر دماغه ماژلان سوارتون میکنم.
  15
  8
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  smart292 - ونکوور، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. درود بر شما.
  0
  7
  جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.