استاندار خوزستان: متهم اصلی پرونده «پسران شوشتری» مشکل روانی دارد

 غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز چهارشنبه، ۳۰ آبان‌ماه، متهمان تجاوز به چند نوجوان شوشتری را «دو نفر» اعلام کرد و گفت که متهم اصلی دچار «اختلال روانی» است.
 
پیش از این خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه ایران، از بازداشت یک «مجرم سابقه‌دار» خبر داده بود که «پس از تجاوز به چند پسربچه، تصاویر آنها را در فضای مجازی منتشر کرده بود».
 
میزان در همان زمان نوشت که این فرد به همراه «دو همدستش» بازداشت شده است.
 
با آن که مقام‌های استان خوزستان ابتدا تنها از بازداشت عاملان «انتشار یک فیلم مستهجن» خبر داده بودند، اما پس از انتشار خبرها و تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از فرد متجاوز، حسین پنبه‌دانه‌پور، فرماندار شوشتر، به طور مشخص از بازداشت «متهم به تجاوز به چند پسربچه» سخن گفت.
 
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا تعداد متهمان پرونده «پسران شوشتری» را «دو نفر» اعلام کرده و گفته است که هر دو بازداشت شده‌اند.
 
به گفته شریعتی، «متهم اصلی پرونده تجاوز به پسران شوشتری مشکلات روانی دارد و مرتبا به مراکز روان‌درمانی برده می‌شود».
 
محمدصادق کریمی‌کیا، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان، نیز گفته که این فرد «در گذشته نیز تخلفاتی داشته اما تا زمان اتمام مراحل دادرسی نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد.»
 
آقای کریمی‌کیا همچنین «گذشته» متهم اصلی این پرونده را دارای «ابهاماتی» عنوان کرد که «در دست بررسی است.»
 
وی توضیحی درباره این «ابهامات» نداده، اما افزود که «تا زمانی که اتهامات وارد شده تایید نشوند، نمی‌توان در خصوص شخصیت این فرد اظهار نظر کرد.»
 
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان بدون اشاره به تعداد بازداشت‌شدگان در این پرونده، اضافه کرده «همه افرادی که در این موضوع نقش معاونت داشته‌اند و یا در صحنه جرم حاضر بوده‌اند، دستگیر شده‌اند» و تعداد شاکیان این پرونده را نیز «دو نفر» اعلام کرده است.
 
در ابتدا خبرگزاری رسمی ایرنا به نقل از «یک منبع در نیروی انتظامی شوشتر» خبر داده بود که عاملان «انتشار گسترده یک فیلم مستهجن»، با تلاش پلیس فتا «ظرف شش ساعت شناسایی و دستگیر شدند».
 
اما اندکی بعد ابتدا مسیح علینژاد، فعال اجتماعی ساکن آمریکا، با انتشار تصاویری در اینستاگرام خود نوشت که یک «مجرم و اوباش سابقه‌دارِ شهر شوشتر که بارها زندانی شده... همراه دو نفر از دوستانش» از صحنه‌های تجاوز به پسران نوجوان فیلم می‌گرفته و آنها را وادار به سکوت می‌کرده است.
 
این فعال همچنین به نقل از برخی نزدیکان این کودکان گفت که پلیس خانواده‌های قربانیان را تهدید کرده است که با رسانه‌ها در این باره حرفی نزنند.
 
نیروی انتظامی نیز در ابتدا بازداشت «عوامل تجاوز به کودک ۱۲ ساله شوشتری» را تایید کرد و ساعاتی بعد درباره «انتشار تصاویر مجرم سابقه‌داری که اقدام به آزار و اذیت چند نوجوان کرده بود» هشدار داد.
 
به نوشته ایلنا، پلیس فتا هشدار داده است که با کسانی که تصاویر مربوط به این تجاوزها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند «برخورد قانونی خواهد شد».
 
انتشار این تصاویر در فضای مجازی، موجی از خشم را برانگیخته و بار دیگر موضوع ضرورت آموزش به کودکان برای جلوگیری از تجاوز را مطرح کرده است.
+3
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان

  قابل توجه استاندار خوزستان :اگر متهم مشکل روانی داره اجازه میداد که به خودش تجاوز کنند نه اینکه تجاوزگر باشه این هم راه فرار از جرم است
  5
  30
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  مشکله روانی داره چرا میخواد تجاوز کنه خب بره یه کار کنه بهش تجاوز کنن . روانی شمایین که از این جور جانی ها حمایت میکنین . خودتم خداییش بدت نمیاد از قیافه ت معلمومه .
  5
  30
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  مشکل روانی که چه عرض کنم بهتره بگی از نزدیکان و از یاران طویله رهبری هست متهم ;) اگر نبود من خودمو دار میزنم :) :) :) :) شما دست به اعدام کردنتون که خوبه محاکمه نکرده ولی وقتی متجاوز از نزدیکان و آقا زاده ها و یا دمش وصل باشه به طویله رهبری فرق میکنه و بله و اینا ;) حالا ما فکر میکنیم که تو درست میگی ولی صبر میکنیم و گند کار بزودی در میاد
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  اقای استاندار. این چه حرقیه شما میزنید که متهم مشکل روانی دارد. واقعا باید بشما و اظهار نظرتان خندید.اقای استاندار هر وقت شما و یا افراد دیگری دیدید که متهم در خیابان های شوشتر و یا اهواز ویا هر منطقه دیگر شخصا مفعول واقع شده و در خیابان افراد و مردان دیگری را بخود میکشد یعنی جلوی چشم مردم مفعول واقع میشود انوقت باید قبول کرد این مردک دیوانه است. اقای استاندار اینگونه افراد عصای دست شما در بسیاری از موارد مورد نیازتان از جمله حصارک های اهواز شما هستند لطفا اینقدر مردم را زیاد ساده نپندارید . اقای استاندار متعهد بانقلاب
  5
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  ایشان یکی از اراذل و اوباش حکومت برای سرکوب دیگران بوده است. یکی مثل سعید طوسی ولی این بار این تحفه به امام جمعه وصل هست
  3
  12
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  سعید طوسی قران حفظه . اینم روانیه. خب پس هیچی. مثل استرالیا مراکز نگهداری افراد روانی بزنین اگه پولشو خرج خودتون نمیکنین
  5
  10
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  خب اگر اینقدر خطرناک است چرا نبریدش حوزه علمیه قم ایت الشیطان بشه و ولش کردید تو جامعه، یعنی جامعه مملکت امام زمان بدتر از تیمارستان است؟وقتی معلم قرانتون طوسی است حساب مابقی با ابولفاضلاب بیدست
  6
  10
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  مشگل روانی ابدا ندارد فقط اشغالهائی مانند تو از اون حمایت میکنند.همانطور هم در اولا گزارش هم گفته شد ,شخص با نفوذی اورا از زندان آزاد کرد . دیگه مردم خود باید عامل اجرای قانون باشند,البته اگر چنانچه مردانگی در مردم باقی مانده باشد,که نمانده اگر مانده بود باید صدباره سعید طوسی درون جهنم باشه
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  برای توجیه بی غیرتی خودشون یارو رو روانی معرفی میکنند!! یک روز یک شخصی میره خونه زنش با عصبانیت بهش میگه ای مرد غیرتت کجا رفته ؟ مرد میگه چی شده؟ زن جواب میده که این حسن آقا قصاب محل تا حالا پنج بار مرا کرده ! شوهرش میگه این مرتیکه روانیه تا حالا سه بار هم ترتیب منو داده.
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.