فیلم رقص احمد تن تن مردی که به کودکان شوشتری تجاوز کرده بود

رکنا: احمد تن تن مرد کثیفی که این روزها خبرش در صفحات مجازی و رسانه ها پیچیده است به اتهام تجاوز جنسی به چند نوجوان ۱۲ تا ۱۴ ساله دستگیر شده است.

به گزارش رکنا، هفته گذشته چند ویدئو عجیب و تکان دهنده فضای شبکه‌های مجازی را پر کرد. این ویدئوها نشان می‌داد که جوانی شرور در حال تجاوز به چند نوجوان پسر است. این جوان از دوستش می‌خواهد که فیلم تجاوزش را بگیرد. تهیه فیلم سیاه از سوی متهمان برای ترساندن قربانیان حادثه و خانواده‌های آنان بوده تا ماجرا را افشا نکنند. احتمالا نه او نه همدستانش تصور نمی‌کردند که ویدئو‌های مجرمانه‌شان به سرعت فضای مجازی را پر می‌کند.
 
در فیلم‌هایی که به دست آمده چهار کودک با ترس و وحشت قربانی یک متجاوز هستند که به دوستش با اشاره می‌گوید فیلم بگیر. برخی مدعی اند تعداد قربانیان بیش از چهار نفر است.
 
با وجود این که اواخر هفته گذشته حساسیت‌های خبری در این باره ایجاد شد، اما ظاهرا این ماجرا به پیش از آن باز می‌گردد. براساس گزارش‌ها ویدئو‌های سیاه اواسط آبان در فضای مجازی منتشر شده است. پلیس اعلام کرده که ظرف شش ساعت عاملان واقعه را دستگیر کرده است.
 
روز پنج شنبه دادستان شوشتر نیز اعلام کرد که سه متهم این پرونده بازداشت شده اند. به گفته او "دو نفر آن‌ها به این عمل شنیع اقدام کرده و یک نفر از آن‌ها نیز به تهیه فیلم اقدام کرده است."
 
سید قادر موسوی در این باره توضیح داد: «در پی انتشار فیلم در فضای مجازی و اطلاع دادستانی از این موضوع این فرد دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.» او افزود: «برخی از خانواده‌های این نوجوانان در دادسرا حضور یافته و تاکنون دو خانواده به طرح شکایت اقدام کرده‌اند.»
 
گفته می‌شود تعدادی از خانواده‌های قربانیان از ترس آبروی خود از شکایت در این پرونده خودداری کرده اند. البته شواهد دقیقی از این موضوع در دست نیست.
 
در روز‌های اخیر شایعات فراوانی در این باره منتشر شده، مثلا گفته می‌شد که پلیس خانواده‌های قربانیان را تهدید کرده که ماجرا را رسانه‌ای نکنند.
 
حسین پنبه دانه پور، فرماندار شوشتر در این باره توضیح داد: «چنین چیزی اصلا صحت ندارد و دادستان خانواده‌های محترم این کودکان را خواسته است، برخی شکایت خود را تحویل داده اند و برخی هم در حال تکمیل و تحویل اند تا به اعمال قانون از سوی قوه قضائیه کمک کند.»
 
در خبری دیگر گفته می‌شود که متهم اصلی پرونده یعنی احمد تن تن سال‌ها پیش به اتهامی دستگیر و محاکمه شده، اما به دلایل نامعلومی پس از مدتی آزاد شده است. دادگستری شوشتر در این باره توضیحی نداده، اما برخی رسانه‌ها می‌گویند ظاهرا این متهم به دلیل اینکه مشکل روانی داشته از زندان آزاد شده اشت.
 
فرماندار شوشتر در این باره گفته است: "البته این موضوع را دوستان قوه قضائیه با توجه به قانون باید پاسخ دهند، اما بر اساس پیگیری‌هایی که بنده انجام دادم، گفتند این فرد بیماری روانی دارد و طبعا به دلیل تأیید این موضوع آزاد شده است. باید این را در نظر بگیریم که ما درکشور قانون داریم و چیزی فراتر از قانون وجود ندارد و حتما دوستان ما در قوه قضائیه بر اساس قانون عمل کرده اند."
 
در همین رابطه سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند در گفتگو با روزنامه همشهری با بیان اینکه خانواده متهم "معلوم الحال" بوده اند گفته است: «شنیده‌ام که بیماری روانی دارد و حتی شنیده‌ام کارت قرمز دارد و از نیروی انتظامی و اداره اطلاعات خواسته‌ام که این مسئله را به‌طور دقیق و عمیق بررسی کنند.»
او افزود: "۲ متهم دیگر هم که فیلم‌ها را تهیه و پخش کرده‌اند، ۲ پسر جوان هستند که در جایی که فعلا نمی‌توانم اسمش را بگویم شاغل بودند. "
 
نماینده شوشتر با اشاره به دیدارش با دو متهم دیگر پرونده گفت: «وقتی از آن ۲ پسر جوان پرسیدم که چرا فیلم‌ها را منتشر کرده‌اند، جواب دادند که متهم اصلی پرونده سراغ آن‌ها رفته و از آن‌ها خواسته که هنگام آزار و اذیت پسران نوجوان از او فیلم بگیرند و بعد از آن هم پخش کنند. حتی از آن‌ها پرسیدم که از چه زمانی با متهم آشنا شده‌اند که جواب دادند از حدود ۶ یا ۷ ماه پیش، متهم اصلی در محله آن‌ها پرسه می‌زده و آن‌ها رفته رفته با او دوست شده‌اند؛ تا جایی که وی از آن‌ها چنین درخواستی کرده است. البته این ادعای اولیه متهمان است و باید کار‌های تخصصی و تحقیقات علمی صورت بگیرد تا مشخص شود که انگیزه آن‌ها از تهیه و انتشار فیلم‌ها چه بوده است؟»
زنگ خطر‌های یک ماجرای تکراری
این اولین بار نیست که در سال‌های اخیر بحث تجاوز به کودکان و نوجوانان به شکل گسترده‌ای مطرح می‌دهد. تجاوز و قتل ستایش قریشی در خیرآباد ورامین، تعرض به آتنا اصلانی هفت ساله و کشته شدن او در پارس آباد اردبیل، آزار نوجوان پسر در مدرسه غیر انتفاعی در تهران از اتفاقاتی هستند که افکار عمومی را تکان داده است.
 
در تمام این اتفاقات کارشناسان به لزوم هوشیار سازی و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها و حتی کودکان و نوجوانان تاکید کرده اند. برخی دیگر هم از کنار گذاشتن سند ۲۰۳۰ در سیستم آموزش و پروش کشور انتقاد کرده اند سندی که قائل به آموزش‌های ویژه در این حوزه بوده، اما به دلیل تعارض با فرهنگ و هویت اسلامی کنار گذاشته شد.
 
پروانه سلحشوری نماینده مجلس در این باره معتقد است: «موضوع مهم در مسائلی مثل تجاوز به کودکان این است که نگرش مردم را تغییر دهیم و اینگونه نباشد که در این مسائل جای مجرم و بزه‌دیده عوض شود. نکته دوم آموزش در مدارس و خانواده‌هاست. در خانواده‌های ایرانی از قدیم تابو‌هایی درخصوص مسائل جنسی مطرح بوده و به‌دلیل نوع تربیت خانواده و حجب و حیایی که بین والدین و فرزندان از قدیم وجود داشته این مسائل در پرده نگه داشته شده و درخصوص آن با فرزندان صحبت نمی‌شود؛ همین مسئله باعث می‌شود هر چند مدت یک‌بار شاهد بروز این مسائل تأسف‌بار در جامعه باشیم، حال آنکه باید این تغییر رویکرد اتفاق بیفتد و در ابتدا به خانواده‌ها آموزش‌های لازم داده شود و سپس آن‌ها بتوانند به بهترین شکل به کودکانشان آموزش دهند.»
تجاوز و چگونگی انتشار اخبار آن
یکی دیگر از مسائلی که پس از انتشار ویدئو‌های تجاوز به نوجوانان شوشتری حساسیت افکار عمومی را برانگیخته این است که انتشار این اخباری از این دست در چه سطحی باید انجام شود. موضوعی که روشن است این است که پخش ویدئو و یا تصاویر تجاوز به این نوجوانان تاثیر نابودگری بر روی زندگی آن‌ها خواهد داشت، اما با گسترش شبکه‌های اجتماعی و افزایش حوزه نفوذ پیشگیری از انتشار این ویدئو‌ها و تصاویر دشوار شده است.
 
در این رابطه محمد بلوری از روزنامه نگاران پیش کسوت حوزه حوادث معتقد است: «متاسفانه هیچ کنترلی در فضای مجازی وجود ندارد و عکس‌هایی را که رسانه‌های رسمی منتشر نمی‌کنند به‌راحتی در این فضا منتشر می‌شود؛ این در حالی است که رسانه‌ها به هیچ وجه حتی در روایت قتل‌های فجیع و قطعه قطعه کردن اجساد هم به جزئیات نمی‌پردازند؛ چرا که این کار هیچ نتیجه‌ای به جز آسیب به خانواده‌ها و التهاب جامعه به دنبال ندارد.»
 
او معتقد است: «انتشار عکس‌های نامناسب و جزئیات حوادث نه تنها هیچ کمکی به جامعه نمی‌کند، بلکه باعث آسیب بیشتر به خانواده‌ها نیز می‌شود.»
 
بلوری تاکید می‌کند که پلیس فتا در این زمینه باید نظارت بیشتری بر فضای مجازی داشته باشد.
 
اما سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای تهران‌بزرگ در این رابطه به روزنامه ایران گفت: «قسمتی در پلیس فتا هست که کارشناسان به‌رصد و پایش فضای مجازی می‌پردازند که گشت اینترنتی نام دارد. همکارانم با گشت‌زنی در فضای مجازی هرگونه تخلف یا مورد سوئی را که پیدا کنند ضمن جست‌وجو به شناسایی عاملان نشر و حتی بازنشر دهنده‌ها می‌پردازند و برخورد با این گروه‌ها و افراد انجام می‌گیرد. به‌هر‌حال کسانی که پس‌از دریافت و مشاهده یک فیلم یا تصویر مستهجن اقدام به انتشار می‌کنند و به اصطلاح آن را بازنشر می‌دهند نیز شناسایی می‌شوند. بعد از شناسایی این موضوع به مراجع قضایی گزارش می‌شود و اگر از سوی مراجع قضایی این اعمال مجرمانه تشخیص داده شود، دستور برخورد با متهمان صادر می‌شود.»
 
او افزود: "فضای مجازی بسیار گسترده است و با اینکه پلیس فتا مدام در حال رصد این فضا است، اما گسترده بودن آن باعث می‌شود که بعضی از موارد از دید ما مخفی بماند. این موضوع برای تمامی کشور‌ها و حتی تخصصی‌ترین پلیس‌های فضای مجازی هم صدق می‌کند.
+28
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  وقتیکه سعید طوسی قاری قران بیت خامنه ای به بچه های مردم تجاوز میکند , چه انتظاری از یک بی سروپا مثل احمد تن تن باید داشت ؟
  80
  173
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  خودت باش - هامبورک، آلمان

  اینها دیکه کى هستن ؟ خجالت اوره واقعا مو به بدن ادم صاف مى شه مثل حیواناتى که ادم از وجودشان اطلاع نداره و یه مرتبه توى روزنامه و مجله اى عکس اشون را مى بینه و دقت مى کنه خوب سر و قیافه اشون را ببینه این از اون حیوانات هم پست تر و لجن تر است خاک بر اون سرت مرتیکه با اون شلوارت و بازوهاى مسخره و نى قلیونى ات اکه من اونجا بودم دمار از ما تحتت در مى اوردم مرتیکه پوفیوز
  1
  210
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران

  فردا میشه رییس دفتر بیت اغا سید عل بافوری
  4
  122
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ...او افزود: "۲ متهم دیگر هم که فیلم‌ها را تهیه و پخش کرده‌اند، ۲ پسر جوان هستند که در جایی که فعلا نمی‌توانم اسمش را بگویم شاغل بودند...یا دفتر امام جمعه یا دفتر دادستان ،یا وارت اطلاعات چون ادم باید روانی و حـ... باشد تا بتواند در این ارگانها خدمت کند!
  2
  94
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الیاژی - دبی، امارات متحده عربی

  واقعا که
  1
  57
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  boysboys - مونیخ، آلمان

  اونوقت این دهاتی قراضه چرا اسم خودش رو تن تن گذاشته بوده؟ چون تن تن یه نوجوان و بچه خوشگل بود که هیچ شباهتی به این غول بیابونی نداره.
  0
  28
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  درواقع این شخص در این نظام جرمی مرتکب نشده و اگر مردم در فضای مجازی سر و صدا برپا نمیکردند چه بسا این شخص میشد دستیار و همکار مقام معظم رهبری و یا مدرس حوزه علمیه و یا فرمانده بسیج و یا عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به هر حال در بین اینها آدم معمولی و نرمالی به حساب میآد .
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  اگر در این مملکت قانون جاری باشه,یقینا رقص این حیوان بالای چوبه دار,تماشائی تراست
  2
  25
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  همین فردا بهش ترفیع رتبه میدن و میشه معاون سعید طوسی ، اخوندا که ملالی ندارن از این اتفاقات شوکه کننده چون اینها هم دقیقاً همکار اخوندا هستند. فکر میکنید در حوزه های علمیه قم و نجف از این خبرها نیست؟؟
  2
  21
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Butler - سیدنی، استرالیا
  خبر دستگیری متجاوز شوشتری دروغ و بازی رسانه های حکومتی بود و همانند سعید طوسی آزاد است و در حالا رقصیدن.
  2
  19
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  این یکی از شیوه های کثیف حکومت اسلامی برای ابقای خودش است جنایتکاران و مجرمان بالقوه را آزاد بگذارد حتی اگر محکوم و زندانی باشند اما دانشجو و استاد و وکیل کارگران با فهم و شعور را حتی اگر در زندان بیمار شدند با غل و زنجیر با بیمارستان انتقال دهند.
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  بنظر من بهترین مجازات براى این حیوون اینه که مجبورش کنن تو کلاس هاى قران سعید طوسى شرکت کنه. از اول صبح نوبتى خدمات به همدیگه ارائه کنن و شبها هم با یکى دیگه از همین متجاوز ها هم سلولى بشه ....
  1
  19
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  وقتی زیر طناب دار داری میرقصی یاد این روزها را هم بکن
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  پیرهن سیاه. پیشانی بند سیاه. شلوار مدل ارتشی . شما را به یاد علم دار. شب تاسوها .عاشورا نمی‌‌اندازد. این نتیجه . بر سر زدن پدر به بچه و بزور فرستادن به کلاس قرهان. زمانی که به عنوان کودک ۸ ساله بازیچه هوس آخوند در حجره تاریک مساجد هستید، زمانی‌ که همه در کودکی بر سرت می‌‌زنند. سخن نگو، آبرو اسلام می‌‌رود،از پدر نادان گرفته تا خانواده. نتیجه این است. زمانی‌ که خود بزرگ می‌‌شوید. به یک هیولا تبدیل می‌‌شوید. و ۸ سال شکنجه جنسی‌ را به سر دیگران در می‌‌آورید. ، نمی‌‌گویم .در کلیسا این چیزها نیست. سال ۲۰۰۱ میلادی روزنامه بوستون گلوب. یک روزنامه محلی در بوستن با کمتر از ۱۰۰ هزار تیراژ.مدارکی منتشر کرد. در مورد استفاده جنسی‌ کیشیش‌ها از کودکان. بیش از ۲۷۰۰۰ کیشیش در سرسر دنیا اخراج. محاکمه . شدند. و در کشور ما . می‌‌شوند قاری محبوب آقا. یا مثل این .که معلوم نیست. به چه آخوندی سرویس می‌‌دهد. باور نگاه کن علمدارت را. این هم تولید اسرهیل و آمریکا است؟ خیر فرزند ناب دولت امام زمان.
  4
  9
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.