اجاره ۴۰ هزار دلاری برای کنسولگری ساختگی

کنسول افتخاری یکی از کشورهای اروپایی که یک‌سال قبل از سمت خود عزل شده بود با اجاره ملکی در زعفرانیه تهران و نصب پرچم این کشور و اتحادیه اروپا به‌عنوان کنسولگری اقدام به تهیه ویزا می‌کرد.

مالک ساختمانی که این فرد اجاره کرده است در تشریح ماجرا به خبرنگار حوادث «ایران» گفت: مهرسال گذشته 5 طبقه از ساختمان 6 طبقه‌ام در زعفرانیه تهران را به شخصی که خود را نماینده و کنسول سفارت یکی از کشورهای اروپایی معرفی کرد، اجاره دادم. در طبقه اول این ساختمان خودم ساکن بودم و طبقات فوقانی در اجاره آنها بود. حتی در قرارداد اجاره هم پس از امضایش از مهر کنسولگری آن کشور استفاده کرد و من نیز به حرف‌هایش اطمینان پیدا کردم.

وی در ادامه افزود: بعد از چند روز نیز با نصب پرچم کشور مورد نظر و اتحادیه اروپا فعالیت‌شان را آغاز کرد اما بعد از مدتی به رفتار و عملکرد وی و اشخاصی که به ساختمان مراجعه می‌کردند مشکوک شدم. آنها وسایل داخل لابی و راهرو را جمع کرده بودند، سیستم رایانه و اینترنت نداشتند و حتی اجاره‌بها را که طبق قرارداد ماهی 40 هزار دلار بود در طول یک‌سال گذشته نپرداختند همین موضوع باعث شد به سراغ این مرد بروم و پس از مدتی که دیدم پرداختی صورت نمی‌گیرد از او شکایت کردم. از آنجا که به رفتارهای آنها مشکوک شده بودم به دادسرای شمیرانات رفتم و شکایت کردم. بازپرس پرونده نیز دستور استعلام مشخصات این فرد از وزارت امور خارجه را صادر کرد که نتیجه استعلام به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یک شمیرانات تهران نشان می‌داد که کشور مورد نظر در ایران دارای سفارت نبوده و شخصی که خود را کنسول افتخاری معرفی کرده از تاریخ 20 دی سال 96 از مسئولیتش عزل شده است.با اطلاعاتی که به‌دست آوردم مشخص شد که این کشور نه تنها قصد تأسیس کنسولگری در ایران ندارد بلکه عضو اتحادیه اروپا هم نیست و شخص مورد نظر نیز اجازه تأسیس کنسولگری در ایران را نداشته است. نکته جالب‌تر هم آن است که جلوی در ورودی ساختمان هم باجه‌ای را همانند سفارتخانه‌های قانونی تعبیه کرده که از مراجعان مدارک‌شان را بگیرد و به اصطلاح ویزا صادر کند.

مالک ساختمان در ادامه گفت: بعد از آن هم با کنسولگری این کشور در امریکا مکاتبه کردیم که وقتی موضوع را فهمیدند بشدت متعجب شدند. با این حال از راه‌های مختلف پیگیر پرونده بوده‌ام اما با گذشت 10 ماه از روند پیگیری شکایاتم هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ام ضمن اینکه اجاره ماهانه این 5 طبقه طبق قراردادمان 40 هزار دلار بوده که این شخص فقط 170 میلیون تومان در این مدت پرداخت کرده است.
مالک ساختمان در پایان تأکید کرد: حتی حکم تخلیه هم گرفتم اما هنوز موفق به تخلیه خانه نشده ایم. حالا با وجود همه استعلام‌ها و مشخص شدن وضعیت غیرقانونی آن شخص و همراهانش متعجب هستم که چرا هیچ اقدام و برخورد قانونی صورت نمی‌گیرد.
+39
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  اگر این طرف یک وبلاگ داشت که مثلا به لاریجانی فحش داده بود الان تو اوین بود و یا اگر یه دختر تو کوچه روسریش رو برداشته بود کل پلیس فاسد حکومت بسیج میشدند و آقای لاریجانی چهل تا سخنرانی و جلسه داشتند که باید برخورد بشه ولی وقتی کلاهبرداری و دزدی و اختلاس هستش و تازه خود مردم کشف و اطلاع دادند قوه فسادیه هیچکاره اس و همه چیز باید طبق روال به آرامی و با بی خیالی کامل صورت بگیره که البته علتش هم اینه که قاضی ها و بازپرسها و نیروهای انتظامی فاسد مشخصه طی این مدت دارن با دزد زدوبند میکنند و تا زمانی که طرف سیبیل اینا رو چرب میکنه و پول میده صداش رو درنمیارن و پرونده در دست بررسی خواهد ماند و وقتی گندش درمیاد اولین مقاله توسط هفته نامه فاسد میزان و سپس آگاهی تهران بزرگ و اطلاعات مقاله درست میکنند که این موضوع توسط گروه کارآگاهان یا سربازان امام زمان زیر نظر قاضی فلانی با شدت و قدرت پس از بررسی همه جانبه و تلاش ده ماهه برای روشن شده تمام سرنخها و دستگیری تمام عوامل دخیل به سرانجام رسید در حالی که در اصل پرونده هیچ چیزی جز کلاهبرداری وجود نداره.یعنی جرم به این مشهودی هم وجود داره؟
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.