آمریکا چند نهاد و فرد ایرانی را به فهرست تحریمی‌ها افزود

ساختمان وزرات خزانه‌داری ایالات متحده در واشنگتن
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده چند نهاد و فرد ایرانی، روسی و سوری را به فهرست تحریمی‌های خود افزود. اتهام آنها انتقال نفت ایران به سوریه و حمایت مالی از حماس و حزب‌الله لبنان اعلام شد.
 
روز سه‌شنبه، ۲۹ آبان (۲۰ نوامبر) وزارت خزانه‌داری ایالات متحده خبر از اعمال تحریم‌های تازه‌ای علیه چند نهاد و تبعه‌ی ایرانی، روسی و سوری داد.
 
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، گفت که این اقدام علیه نهادها و افرادی صورت گرفته است که در قالب یک "طرح پیچیده‌" به تقویت رژیم بشار اسد و "فعالیت‌های پلیدانه" ایران پرداخته‌اند.
 
بر اساس داده‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌شدگان که سه نهاد و شش شخص حقیقی هستند از طریق شبکه‌ای که ایجاد کرده‌اند، میلیون‌ها بشکه نفت ایران را به سوریه انتقال داده‌اند.
 
گفته می‌شود که روسیه امکانات انتقال نفت را فراهم کرده و دست‌اندرکاران این "طرح" شیوه‌های گوناگونی را برای فروش و جابجایی درآمد حاصله به‌کار برده‌اند.
 
نهادها و افراد تحریم‌شده
 
نهادهای نام‌برده شده عبارتند از: میربیزنس بانک در مسکو وابسته به بانک ملی ایران؛ شرکت دارویی و پزشکی تدبیر کیش؛ شرکت گلوبال ویژن گروپ که دفتر اصلی آن در مسکو است.
 
افراد تحریم‌شده عبارتند از: دو شهروند ایرانی به نام‌های رسول سجاد و حسین یعقوبی میاب، معاون بین‌الملل بانک مرکزی، یک شهروند روس به نام آندری دوگایف، دو شهروند سوری به نام‌های حاجی عبدالناصر و محمد عامر الشویکی، صاحب شرکت گلوبال ویژه گروپ، و یک شهروند لبنانی به نام محمد قاسم البزال.
 
دولت ایالات متحده شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کرده و گفته است که با افراد و نهادهایی که قصد دور زدن این تحریم‌ها را داشته باشند، برخورد تندی خواهد کرد.
 
دونالد ترامپ‌، رئیس جمهوری ایالات متحده، پس از خروج از برجام در اردیبهشت سال جاری در دو دور تحریم‌های تعلیق‌‌شده علیه ایران را دوباره فعال کرد.
 
هفته گذشته جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کردکه اقدامات علیه ایران شدت خواهد یافت.
 
چند روز پیش برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، نیز در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، تاکید کرد که سیاست واشنگتن در برابر ایران، مقابله با "تهدیدهای" این کشور در منطقه و جلوگیری از کمک‌های مالی تهران به حماس و حزب‌الله است.
+53
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  این نشون میده که رژیم اخوندی یکه تاز و تنها ابرقدرت دنیای فعلی است و امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند😇
  15
  14
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  خب چه فایده ای دارد این تحریم ها، آخوندا افراد و نهادهای دیگری را برای ارسال نفت جایگزین میکنن این تحرمها هیچ اثری نداد منظورم تحریم های افراد بود شما باید دولت ایران را تحریم کنید حسن روحانی و ظریف و خامنه ای را که نتوانند از کشور خروج و تمام داراییشان را بلوکه کنید
  1
  15
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ایرانفردا - لندن، انگلستان
  این بنظر من بلند ترین و بى خاصیت ترین لیست دنیاست. افراد تحریم شده، بهیچ قیمتى حاضر نیستن بهشتى که ج ا براشون مهیأ کرده رو از دست بدن، کجا برن بهتر از ایران؟؟؟ همه چیز همه جوره براشون فراهمه مگه مغز خر خوردن که برن خارج دستگیر بشن؟ أموال کدوم فرد تحریم شده تا حالا بلوکه شده؟ مگه شاهرودى تحریم نشده بود؟ چطور تونست بجاى دخیل بستن به امامزاده ها بره هانوفر تو بیمارستان دکتر سمیعى بسترى بشه و بعد هم با جت خصوصى از آلمان خارج بشه؟؟؟ مگه قاسم سلیمانى تحریم نیست؟ پس چطور یه پاش ایرانه، یه پاش هم عراق و سوریه و چطور میتونه نیازهاى نظامى سورى ها و حوثى ها و فلسطینى ها و حزب الله لبنان رو تأمین بکنه؟ این تحریم ها اگه واقعى بود میتونست تاثیر گذار باشه ولى حیف که فقط تبلیغه وگرنه فقط یه مورد این تحریم ها، مثلا دسترسى بانکهاى ایران به سیستم سویفت، عملا میتونست بانک هاى ایران رو ورشکست کنه بدون این سیستم، هکر ها و کلاه بردار ها باید تا حالا تونسته باشن خزانه بأنک ملى رو خالى کرده باشن. ما هم با خوش خیالى تمام منتظر آبان بودیم که رژیم بصورت خودجوش و معجزه آسا، بدون خون و خونریزى سرنگون بشه.
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.