دیدگاه| حکومت ایران بیشتر از تحریم‌ها، از چه می‌ترسد

 اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه - آرشیو مقاله ای از حشمت علوی در العربیه
فقر فزاینده، افزایش سرسام آور قیمت ها و بیکاری به همراه سرکوب روزافزون باعث تشدید تنش ها در ایران شده است. خشم عمومی در واکنش به فشارهای اقتصادی و اجتماعی رو به فزونی است و به نقطه ای تعیین کننده رسیده است. این اوضاع زنگ خطری برای حاکمان در تهران است.
 
معلمان مدارس، رانندگان کامیون ها، مغازه داران، کشاورزان و کارگران کارخانه های شکر و فولاد از جمله بخش های ناآرام جامعه ایران هستند که به اعتراضات ادامه داده، اعتصاب های بلند مدت به راه انداخته و تقاضاهایشان را به شکلی چشمگیر عنوان کرده اند.
 
با توجه به این که بیش از ۸۰ درصد ایرانی ها در فقر زندگی می کنند، تردیدی نیست که این جنبش ها به قیامی تازه با ابعادی کم سابقه بدل خواهد شد.
 
مقام های ارشد رژیم به خوبی از این واقعیت در حال شکل گیری اطلاع دارند. عدم سازگاری آن ها با قرن ۲۱ یا جامعه ایران، تنها یک «راه حل» ممکن پیش روی آن ها گذاشته است: افزایش سرکوب.
 
این امر مانند ریختن بنزین بر آتشی است که ریشه ای عمیق در میان توده مردم دارد.
 
در حال حاضر رسانه ها به طور عمده بر چگونگی تاثیر تحریم ها بر آینده ایران تمرکز کرده اند. همزمان با انجام این مهم، لازم است به خودمان یادآور شویم که دلیل اصلی ادامه محنت مردم ایران خود رژیم است؛ موضوعی که مقام های ارشد رژیم بیش از هر چیز از آن می ترسند تظاهرات مردمی است.
+85
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  در عصر حاضر بهمه ثابت شده استکه انقلاب بهر شکلی مخرب بوده سازندگی ندارد چون اسلحه بدستان بی صلاحیت روی کار خواهند آمد.نظام هم با رفورم بهر شکلش مخالف است ( بعنوان مثال دوران خاتمی).راه سوم چیست؟؟؟
  3
  45
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  آقا جان یه خبر از این آتش سوزی بذارید مارو آگاه کنید وضعیت الان دقیقا چطوریه؟ من واقعا متوجه نمیشم چرا آتیش تو فیلما ٤٨ ساعته خاموش میشه . یعنی مال سرعت فیلمه یا شایدم حرارت آتیش تو فیلما کمتره؟ یا شاید بعضیا گوشاشون درازه؟ نمیدونم والا، ماهم که سواد نداریم اصلا . فقط بلدیم وضو بگیریم و غسل کنیم . حالا لااقل یه فیلم از این پودر کردن ٢٠٠ تا هدف بذارید خب . اینا عکس سر در یه قالیشویی تو دارقوزآبادو بردن پاورپوینتش کردن تو سازمان ملل، خب حالا یه کلیپ هم از این ٢٠٠ تا هدف ندارن یعنی؟ خب اصلا من میگم ٤٠٠ تا، کی به کیه؟ کنتور که نمیندازه . تو بگو ٦٠٠ تا . آقا میگم یعنی مثلا ١٩٩ تا نبوده؟ یعنی دقیقا ٢٠٠ تا بوده؟ ١٩٨؟ ١٩٧؟ ٢٠١؟ کی میشه ما هم سطح درکمون برسه اندازه زرتشتک، حمید ٤١١، حمید مالمو، حمیدالله، حمید پشمک، حمید گلابی، حمید خیار، حمیدالحمار، حمیدالهپروت، الحمید فی الموال ، حمیدالآنجلوس
  38
  3
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  معلومه که رژیم ایران بیشتر از تحریمها از چی می ترسد ؟ از شورش گرسنگان و مخالفان حکومت اخوندی می ترسد.
  21
  21
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.