برایان هوک: تجارت با رژیم ایران می‌تواند «تأمین مالی تروریسم» باشد

 برایان هوک رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا - آرشیو برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه هشدار داد که تجارت با جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به معنای تامین مالی تروریسم باشد.
 
وزارت خارجه ایالات متحده در پیامی در توئیتر به نقل از آقای هوک نوشت: «وقتی شرکت‌ها با رژیم ایران تجارت می‌کنند، احتمال دارد تروریسم را، شاید در خاک خود، تامین مالی ‌کنند.»
 
در ادامه این پیام آمده است: «هدف تحریم‌های ما محروم کردن رژیم از توانایی صدور تروریسم است. ما در مورد دور زدن تحریم‌ها هوشیاریم و منعی برای توقف آن نخواهیم داشت.»
 
دولت آمریکا اردیبهشت ماه اعلام کرد که ایران با ادامه برنامه موشکی و رفتار بی‌ثبات کننده خود در منطقه روح برجام را نقض می‌کند و از این رو واشنگتن از آن خارج می‌شود.
 
به دنبال خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای تیر ۱۳۹۴، تحریم‌های آمریکا علیه ایران که پس از اجرای توافق لغو شده بودند، بار دیگر – در دو مرحله – به اجرا در آمدند.
 
در نقل قول وزارت خارجه آمریکا از رئیس «گروه اقدام ایران» به شرکت یا کشور خاصی اشاره نشده است، اما همزمان با سفر وزیر خارجه بریتانیا به تهران منتشر می‌شود.
 
جرمی هانت وزیر خارجه جدید بریتانیا پیشتر در روز دوشنبه برای یک سفر یک روزه و گفت‌وگو با مقام‌های ارشد ایران – از جمله درباره برجام – وارد پایتخت ایران شد.
 
بریتانیا، فرانسه و آلمان – سه قدرت اروپایی طرف توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی، با خروج آمریکا از برجام موافق نیستند و در این مدت تلاش کرده‌اند آن را حفظ کنند.
 
برایان هوک روز پنجشنبه تاکید کرد آمریکا همه شریان‌های مالی ایران برای تأمین بودجه حماس و حزب الله، و توسعه برنامه موشکی و تهدید ثبات منطقه را هدف قرار می‌دهد.
 
وی پیشتر هشدار داده بود که بانک‌ها و شرکت‌های اروپایی در صورت همکاری با تدابیر ویژه اروپا برای تجارت با ایران، ممکن است تحت تحریم‌های آمریکا قرار بگیرند.
+49
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۳
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  نه......! جدأ؟ . شماها فقط راست میگین.. اگه ایران تامین مالی تروریسم میکنه برای اینکه تروریست‌هایی رو که شما ها تو پاچه هاتون پروروندین و به جون ملت‌ها انداختین از بین ببره.. حالیت شد؟ شما ها که خوب بلیدن به کوچه علی چپ بزنین.
  2
  13
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.