سوئد ازدواج زیر ۱۸ سال را ممنوع می‌کند

قانونگذاران سوئدی هفته آینده یک لایحه در رابطه با ممنوعیت ازدواج افراد زیر ۱۸ سال را به رای خواهند گذاشت و در صورتی که این لایحه تصویب گردد ازدواج برای شهروندان و ساکنان این کشور در داخل و خارج از سوئد ممنوع اعلام خواهد شد.
 
این قانون بازتاب چالش‌برانگیزی به همراه خواهد داشت چرا که با فرهنگ بخش بزرگی از مهاجران مغایرت دارد. از سال ۲۰۱۵ حدود یک میلیون مهاجر وارد اروپا شده‌اند. ازدواج زیر سن ۱۸ سال در فرهنگ بسیاری از این مهاجران وجود دارد؛ اما در عین حال با فرهنگ سوئد و برخی از کشورهای اروپایی متفاوت است.
 
می تلبرگ از انجمن حقوقی زنان جوان (TRIS) در سوئد گفت: «ما باید اجازه دهیم که کودکانمان کودکی کنند، تفاوتی ندارد که آنها از کشور سوئد باشند یا یک کشور دیگر.»
 
ازدواج کوکان بخصوص دختران زیر ۱۸ سال سبب می‌شود که آنها نتوانند به تحصیل خود ادامه دهند، در فقر زندگی کنند و قربانی خشونت خانگی شوند.
 
اکثر کشورهای اروپایی هنوز در شرایط خاصی مانند رضایت والدین یا تصویب یک مقام قضایی یا دولتی اجازه ازدواج افراد زیر سن قانونی را صادر می‌کنند. وضعیت مشابهی در ایالات متحده اروپا نیز وجود دارد؛ ایالت دلاویر تنها ایالتی است که امسال ازدواج برای افراد زیر ۱۸ سال را بدون استثنا ممنوع کرده است.
+98
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  حسین قوچانی - آرهوس ، دانمارک

  مملی اگر زنده بود الان فتوا صادر میکرد که اینها را بکشید بر خلاف قانون الله حرف زدن که زمینه را برای عایشه ۶ ساله دیگر هموار کنه 😃
  8
  42
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۶
  راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک

  رو کاغذ رو ممنوع کرده و الا 99% دختران 13 سال به بالا تو این بلاد بی کره هستند.
  54
  25
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  PAARISA - آمستردام، هلند

  [::راهبه نجیب - اودنسه ، دانمارک::]. واقعا آدم احساس شرم میکنه , از اینکه شما فرق بین رابطه جنسی و ازدواج رو نمیفهمین! رابطه جنسی یعنی دو نفر آدم که میل جنسی دارن بدون تعهد و بدون اینکه به کسی ربط داشته باشه با هم میخوابن ! سنش هم از سنی آغاز میشه که طرف میل جنسی و توانایی برقراری رابطه جنسی داره ! به قول شما یک دختر ۱۳ ساله میره با یک پسر همسن و سال خودش رابطه بر قرار میکنه به کسی هم ربط نداره , قانون هم مشکلی نداره ! ولی اگه یک فرد مثلا ۲۲ ساله رفت با یک ۱۳ ساله خوابید , اینجا یک مساله دیگه هست به اسم خوابیدن بزرگسال با کودک که این جرمه ! این چیزی که اون بالا نوشته ربطی بی این چیز ها نداره ! میگه ازدواج ! ازدواج یعنی قرار دادی که یک سری مسوولیت بر دوش فرد میزاره , و کودک توانایی پذیرفتن این مسوولیت ها رو نداره . حالا اگه یک مغزی که از خاور میانه اومده , ازدواج رو مساوی با رابطه جنسی میدونه , مشکل قوانین سوئد نیست
  11
  53
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  کاملا مشخصه که این قانون جنبه تبلیغاتی داره برای سوئد ! کودکی کردن در یک کشور عقب مانده خواب و خیالی است برای هر کودکی و به ازدواج ربطی نداره، چون در خانه پدر و مادر هم باید مانند دایه خواهر و برادر کوچکتر رو مراقبت بکنه ولی در سوئد زوجها بدون ازدواج هم میتوانند باهم زندگی کنند و کودکان زیر 18 سال اگرچه با محدودیت مستقل زندگی کردن مواجه هستند ولی همه کارهای بزرگسالان رو انجام میدهند چه مصرف مشروبات و سیگار و علف و همینطور سکس.
  23
  12
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا
  دولت سوئد اکثر خارجی ها را به حاشیه شهرها رانده و همین باعث شده در این مناطق آمار جنایت، تجاوز، مواد مخدر و هزار خلاف دیگه بالا بره و پلیس هم مثل مترسک اصلا دخالت نمیکنه بعد در یک چنین شرایطی برای گول زدن افکار عمومی یک چنین قانونی تصویب میکنه واقعا مسخره است.
  18
  12
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.