رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا خواهان همکاری غول های فناوری با پنتاگون شد

ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا بی میلی غولهای فناوری آمریکا به همکاری با پنتاگون را مسئله دار توصیف کرد، و خواستار همکاری آنها با دولت آمریکا شد.
 
آقای دانفورد که در «همایش امنیت بین المللی» در هالیفاکس در کانادا، سخن می گفت یادآور شد که آمریکا و متحدانش «طرفهای خوبی» هستند و گفت:‌ «من به شرکتهایی که عمیقا در بازار داخلی چین درگیر هستند اما مایل نیستند با نیروهای مسلح آمریکا همکاری کنند، می گویم؛ ما آدمهای خوبی هستیم.»
 
به گزارش شبکه فاکس نیوز، او در حالی به این شرکت های بزرگ تکنولوژی اشاره کرد که این شرکت ها هم اکنون با چین همکاری دارند.
 
ژنرال دانفورد افزود:‌«اینجا پای مسئله غیراخلاقی، یا غیر قانونی در میان نیست، مسئله، همان تضمین ارزشهای جمعی است که همه ما به آنها باور داریم. باید این را به شرکتهای فناوری یادآوری کرد.»
 
در اوایل سال جاری درخواستی با هزاران امضا به هیئت مدیره گوگل رسید که خواسته شده بود این غول فناوری «پروژه میون» (به انگلیسی Maven) با پنتاگون را لغو کند چون آن پروژه به پنتاگون امکان می دهد با به کارگیری هوش مصنوعی بتواند تصویر شفاف تری از هدفهای نظامی با استفاده از پهپاد داشته باشد.
ژنرال دانفورد به طور مستقیم از گوگل نام نبرد اما گفت شرکتها ی چینی که در مالکیت معنوی شرکتهای آمریکائی سهیم اند، از آن اطلاعات در حیطه نظامی استفاده می کنند.
 
بنا به گزارشها شرکت گوگل در موتور جستجوگر خود روی یک نوع تلفن همراه کار می کند که با سیاست سانسور شدید اطلاعات در چین هماهنگی دارد.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا گفت ایالات متحده از جنگ جهانی دوم به این طرف در موضع رقابتی برتری قرار داشته و در حال حاضر هم هر کسی که هوش مصنوعی را کنترل کند، رقابت را برده است.
در همایش هالیفاکس، مقامهای نظامی، سناتورها، دیپلماتها و دانشگاهیان دهمین سال تاسیس این همایش را جشن گرفتند.
+23
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  یکی از این غولها حوزه های علمیه است که اساتیدی ازش بیرون میاد که یکی از یکی عالم تر و فناور تر، با سخنانی فوق فنی ! بطور مثال قالیچه حضرت سلیمون و سیصد هزار صندلی ! سر در آوردن ماهیها ازدریا و حسین جان حسین جان گفتن ! صحبت کردن درختها در ثنا گویی امام وووو ! یکی از مُحسنات این رژیم و حوزه هاش غول پروریست ، اونهم چه غولهایی که باعث حسادت و غبطه خوردن آمریکائیها میشه !
  7
  25
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  الان این چاه عمیق میاد میگه امریکا از ترس ایر قدرت فرامنطقه ای اسلامی شیعی هستش که میخواد با غولهای تکنولوژی کار کنه!....!! یه چیپ الکترونیک نمیتونین درست کنین اخه چرا اینقدر زر میزنین؟
  9
  11
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.