حمله و دستگیری تعدادی از کارگران «نیشکر هفت تپه»؛ مدیرعامل شرکت فراری است

 مسلم آرمند و اسماعیل بخشی (دو نفر اول از سمت چپ) دو کارگر معترض شرکت «نیشکر هفت تپه»، روز یکشنبه بازداشت شدند.اعتراضات کارگران شرکت «نیشکر هفت تپه» در حالی چهاردهمین روز خود را پشت سر گذاشت که گزارش‌ها حاکی از بازداشت دو نفر از کارگران معترض از سوی نیروهای انتظامی ایران است.
 
هر چند این واحد تولیدی در یکسال گذشته بارها شاهد تجمع اعتراضی کارگران بوده، اما تا کنون به وضعیت صنفی آن‌ها رسیدگی نشده است.
 
خبرگزاری ایلنا در گزارشی تعداد کارگران معترض این شرکت را در روز یکشنبه حدود ۷۰۰ نفر اعلام کرد.
 
اعتراضات کارگران این شرکت روز یکشنبه با حضور بازاریان، خانواده‌های کارگران ، زنان و معلمان در شهر شوش واقع در استان خوزستان همراه شد.

کارگران در این تجمع ها شعار «مرگ بر ستمگر، درود بر کارگر» سر دادند.
همچنین «اسماعیل بخشی» یکی از کارگران این کارخانه که به عنوان نماینده کارگران بارها در اعتراضات سخنرانی کرده بود، به همراه «مسلم آرمند» - کارگری که تصاویری از حرف‌ها و گریه‌هایش بارها در فضای مجازی بانشر شده بود- توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
برخی منابع خبری گزارش دادند که این دو کارگر به همراه یک خبرنگار زن در حالی که سوار بر اتوبوس‌های تازه پس گرفته شده این شرکت بودند، از سوی یگان ویژه پلیس بازداشت شدند.
 
در تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده است، یکی از کارگران «نیشکر هفت‌تپه» گفت که کارگران معترض توسط یگان ویژه نیروی انتظامی ایران مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. 
اعتراضات کارگران این کارخانه در حالی ادامه دارد که هنوز خبری از مدیرعامل این شرکت نیست و حسین نقوی حسینی، نماینده مجلس به نقل از محسن اژه‌‌ای روز یکشنبه اعلام کرد که مدیرعامل شرکت «کشت و صنعت هفت‌تپه» فراری است و اصلا زندان نیست که فرصتی به او داده شود تا مشکلات را حل کند.
این کارگران برای چندمین بار از حدود دوهفته قبل دست به اعتراض زدند.
کارگران معترض به خبرگزاری ایلنا گفتند «چندین سال است مرتبا وعده محقق شدن مطالبات‌مان را از زبان مسئولان می‌شنویم اما خبری از عملی شدن آنها نیست به همین دلیل باتوجه به تجربیات قبلی، اجتماعات صنفی خود را تا لحظه وصول مطالبات‌مان ادامه می‌دهیم.»
+39
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  چرا اصل و نسب صاحب جوان کارخانه افشا نمیشود!؟!؟
  0
  1
  ‌سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.