مایک پمپئو: آمریکا هرگز الحاق اوکراین به روسیه را نمی‌پذیرد

 دیدار وزرای خارجه آمریکا و اوکراین وزیر خارجه آمریکا گفت که اوکراین در مقابله با تلاش روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه، دوست بهتری از آمریکا ندارد.
 
مایک پمپئو، پس از ملاقات با پاولو کلیمکین، وزیر خارجه اوکراین، گفت که آمریکا هرگز الحاق اوکراین به روسیه را نمی‌پذیرد.
 
او گفت: «آمریکا، هرگز، تلاش روسیه در الحاق کریمه را قبول نخواهد کرد. ما تا زمانی که مسکو توافق‌های مینسک را کاملا به اجرا نگذارد و کنترل کریمه را به اوکراین نسپارد، به اعمال تحریم‌ها علیه روسیه ادامه خواهیم داد. برای نشان دادن این برخورد قاطع ما همین هفته قبل دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه حامیان روس تجاوز به اوکراین به اجرا گذاشتیم.»
 
وزیر خارجه اوکراین نیز گفت که کشورش و آمریکا در مقابله با تجاوز روسیه در کنار هم ایستاده‌اند.
 
او گفت: «تجاوز روسیه اشکال متفاوتی دارد. یک شکل آن جنگ نظامی در اوکراین بود که روسیه کریمه و یک بخش دیگر را اشغال کرد. جنگی که جان یازده هزار نفر را گرفت. این جنگ هنوز تا این لحظه در قلب اروپا ادامه داشته است. شکل دیگر این تجاوز تلاش برای تضعیف نهادهای دمکراتیک در آمریکا و اروپا از جمله اوکراین است.»
 
وزرای خارجه دو کشور در دهمین سالگرد اعلامیه شراکت استراتژیک بین آمریکا و اوکراین ملاقات کردند. آقای پمپو گفت دو کشور در مقابله با تجاوز روسیه با اوکراین تقویت حاکمیت قانون و حقوق بشر و همچنین در زمینه اقتصادی و امنیتی پیشرفت کرده‌اند.
+32
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  احمق جان برو تاریخ را بخون تا بفهمی الحاق نبود بلکه باز پس گیری بخشی از روسیه بود که بصورت غیر قانونی به جای دیگه ای واگذار شده بود. از اینها گذشته هرگز قبول نکنین کسی اهمیتی نمیده از قدیم گفتن اسب مال کسی است که سوارشه و لذت سواری را میبره نه مال کسی که یونجه به اسب میده. تازه بشینین تماشا کنین تا ببینین چطور تمام سرزمینهای جدا شده از روسیه دارن متوجه اشتباه خودشون میشن و دوباره به آرامی و مسالمت آمیز به دامن کشورشون برمیگردن.
  21
  49
  یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  [::tom28 - تهران، ایران::]. ....تو چرا جوش روسیه رو میزنی. اونطوری حساب کنی روسیه هم زمانی تیمورلنگ تصاحب شد. پس روسیه مال تاتارهاست. اینکه مدتی مناطقی مثل آزربایجان کهن در تسخیر روسیه بوده دلیل نمیشه مال روسهای گشنه و اسلاو .... باشه.
  48
  14
  یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::] بنده جوش روسیه را نمیزنم فقط یک واقعیت که در تاریخ معاصر ثبت شده را به این نادان و از جمله حضرتعالی که پر واضحه جوش آمریکا را میزنی یاد میدم. ضمنا گودرز به شقایق ربطی نداره و هر وقت تیمور لنگ آمد و مدعی روسیه شد جناب پوتین خودش میدونه چه جوری دهن تیمورخان را مورد عنایت قرار بده و نیازی به کارشناسی شما نداره. باید به شما توصیه کنم کمی مطالعه کنین تا بفهمین که بدون موشک و راکتهای روسی آمریکاییها نمیتونن برن فضا و ساده تر از آن بدون نفت و گاز روسیه در زمستان در آمریکا و اروپا از سرما یخ میزنن. فعلا هم ملاحظه میکنین که دوستان آمریکایی شما با ۳۵۰ میلیون جمعیت و بزرگترین ارتش و تجهیزات و بودجه نظامی جهان (البته همش باد و مقوای ساخت هالیووده ) از ترس روسیه و چین نمیتونن نفس بکشن. در خاتمه باید بگم که بیسواد آذربایجان با دال ذال نوشته میشه نه با ر ز . معلومه که مدرسه نرفتی که حتی درس کلاس اول هم بلد نیستی. شب دراز است و قلندر بیدار
  4
  15
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tom28 - تهران، ایران::]. پوتین به قربونت بره جوجو
  16
  2
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نتیجه زبون درازی از روی نادانی میشه همین که ...حالا که کم آوردی کمک میگیری تا سوختگیتو ماستمالی کنه. این برات درس بشه که دیگه نپری وسط سراغ بیل و کلنگتو بگیری. جریمه بیسوادیت اینکه از روی کلمه آذربایجان ۱۰۰ بار بنویسی تا شیر فهم شی فرق ز با ذ چیه.
  0
  1
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tom28 - تهران، ایران::]. کلمه آزربایجان برای...افغانی نژادهایی مثل تو زیادیه. اینجا محل بچه بازی و وزوز کردن نیست. خبرتو بخون برو .... نظری هم میدی اندازه کوپنت باشه.
  1
  0
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::tom28 - تهران، ایران::]. میدونی وقتی .. مثل تو درباره تجهیزات نظامی حرف میزنن من هنگ میکنم. واقعا امثال تورو میبینم هیچ امیدی به آینده ایران ندارم.
  1
  1
  دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.