هزاران معترض محیط‌زیستی پل‌های اصلی لندن را بستند

گروهی از معترضان روی پل مقابل پارلمان بریتانیا هزاران نفر از فعالان محیط زیست برای اعتراض به وضعیت تغییرات اقلیمی و سیاست‌های به گفته آنها ناکافی برای مقابله با گرمایش زمین، چند پل اصلی لندن، پایتخت بریتانیا را برای مدتی بستند.
 
معترضان کمی پیش از ظهر (به وقت محلی) روی پل‌های مرکز لندن تجمع کردند.
 
معترضان خواهان مداخله فعالانه‌تر دولت برای مقابله با گرمایش زمین، کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی و همچنین محدود کردن آثار تغییرات اقلیمی هستند.
 
در روزهای اخیر گروهی با عنوان "شورش بر انقراض" مجموعه‌ای از حرکات اعتراضی را سازماندهی کرده است.
 
چند روز پیش عده‌ای از معترضان خود را با چسب به نرده‌های خیابان دفتر نخست وزیری بریتانیا چسباندند.
 
چند روز قبل از آن هم معترضان با زنجیر کردن خود به پیاده‌رو، مسیر وزارت انرژی بریتانیا را بستند.
 
برآورد می‌شود که ظرف هفته گذشته در مجموع ۵۰ نفر از معترضان محیط‌زیستی بازداشت شده باشند. پلیس لندن می‌گوید اعتراضات روز شنبه به "اختلال عمده در ترافیک" منجر شده است.
 
تیانا جاکوت، از فعالان "شورش بر انقراض" گفت آنها به این دلیل به ایجاد اختلال روی آورده‌اند که پیش از این با تومارنویسی، تظاهرات، یا رایزنی با سیاستمداران صدایشان به جایی نرسیده است.
 
او گفت: "اگر همه چیز به شکل فعلی ادامه پیدا کند ما باید انقراضی بزرگتر از دوران دایناسورها روبرو خواهیم شد."
 
مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی (آی‌پی‌سی‌سی) به تازگی در گزارشی نسبت به افزایش شدید دمای زمین هشدار داده شده و گفته است که باید اقداماتی فوری انجام شود تا دمای زمین بیشتر از یک و نیم درجه سانتیگراد بالاتر نرود.
+22
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  . تو لندن و کشورای اروپایی تظاهرات میکنن تا محیط زیست اسیب بیشتری نبینه بعد تو ایران تظاهرات میکنن برا اینکه دزدها شکمشونو سیر کنن. بعدشم میگن ما مخالف دزدا نیستیما بلکه موافقیم . خاک تو سر مردمی که ریشه مشکلاتو نمیبینه و شدن یه سری ادمای ظاهر بین. تو زمان قاجار همین بود مشکلاتو بهشون میگفتی میگفتن نه نه خدا پیغمبر عاشورا قران همه چی هست. الانم همینه. تمام مشکلات ریشه هاش به سیستم حکومت و خود مردم میرسه. هشتاد سال قبل مردم غرب برا رای زنان و تغییر سیستمهای سیاسی و انتخاباتی تظاهرات میکردن تو ایرانم برا برگزاری عاشورا و غیره تظاهرات میکردن. کلا خاک...
  1
  5
  یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.