امام جمعه سمنان: وضعیت حجاب در برخی مناطق «اروپایی» شده

ایران وایر : نماینده ولی فقیه در استان سمنان صداوسیما جمهوری اسلامی را متهم کرد که با «حیا» مبارزه می‌کند. او از وضعیت حجاب در جامعه به شدت انتقاد کرد و گفت وضعیت حجاب در برخی مناطق سمنان «اروپایی» شده است.
 
به گزارش تسنیم از سمنان، آیت‌الله «سید محمد شاهچراغی» ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سمنان با انتقاد از برخی سریال‌های صداوسیما افزود: «گویا صداوسیما با حیا مبارزه می‌کند و فیلم‌هایی که در رسانه ملی پخش می‌شوند، گویای این مطلب است.»
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این که عملکرد صداوسیما عمدی نیست اما باید اصلاح شود، اضافه کرد: «متأسفانه حیا کم‌رنگ شده و غیرت برخی مردان جامعه نیز فروکش کرده است.»
 
او گفت:«با وجود این که استان سمنان در بسیاری از زمینه‌ها از استان‌های ممتاز کشور محسوب می‌شود اما متأسفانه وضعیت حجاب در این استان هر روز بدتر می‌شود...وضعیت حجاب در برخی مناطق سمنان حالت اروپایی پیدا کرده و می‌گویند که فلان منطقه سمنان اروپا است.»
 
امام جمعه سمنان گفت: «مایه تأسف است که دولت و ملت در این زمینه(بدحجابی) سکوت کرده‌اند.»
 
او علاوه بر نیروی انتظامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و دیگر دستگاه‌های فرهنگی و ادارات کل این دستگاه‌ها در استان‌های کشور را هم موظف کرد به میدان بیایند تا مشکل «بدحجابی» در کشور حل شود.
 
شاهچراغی با بیان این که شیوه اعتراض به موضوع بدحجابی و بی‌حجابی، راهپیمایی در خیابان‌ها نبوده و به صلاح مردم و کشور نیست، گفت:«خود مقام معظم رهبری نیز اجازه این کار را به ما نمی‌دهند. اما من نگرانی خود را درباره وضعیت حجاب در جامعه اعلام می‌کنم... متأسفانه امروز برخی از بانوان مذهبی که تا پیش از این چادری بودند؛ به مرور چادرهای خود را کنار می‌گذارند و این مهم مایه تأسف است.»
 
او گفت برخی از بانوان بدحجاب جامعه دارند به بی‌حجابی می‌رسند.
+6
رأی دهید
-73

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  gholi.irani11 - ایران، ایران

  اگر اروپا بده چرا برای معالجه میروید اروپا .یا آقا حداد خریدشو از انگلستان میکند .یا دختر پسراتون توی کشور کفار چکار میکنند!!.
  18
  71
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان

  آیت‌الله «سید محمد شاهچراغی»افت الله ها دارن کم کم بیشتر از امامزاده ها میشن
  4
  37
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران

  تا کور شود هر انکه نتواند دید مرتیکه عرب زاده ;)
  2
  43
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  مصباح یزدی گفت روحانیت وظیفه داره مردم را با زنجیر و کشون کشون به بهشت ببره ولی تیجه این شد که بانوان ایرانی دارن روحانیت را با گیسوان خودشون به جهنم میفرستن. باید به این اراذل و اوباش گفت نتیجه شنا کردن بر خلاف جریان آب چیزی جز خستگی منجر به شکست نیست. ۴۰ سال حماقت و خیانت هنوز نمیخوان از خواب بیدار بشن.
  2
  32
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  اشغال مگه تو میدونى اروپا کجاست؟
  0
  4
  یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.