«برتری نظامی آمریکا تضعیف شده و توان پیروزی در جنگ‌های احتمالی آینده را ندارد»

یورونیوز : یک سازمان مشورتی کنگره آمریکا در امور نظامی و استراتژیک در گزارشی نسبت به «بحران امنیت ملی» و ضعف نظامی این کشور هشدار داده و می‌گوید که ایالات متحده در جنگ‌های آینده توان مواجهه با بیش از یک کشور را ندارد و ممکن است که در رودررویی با هر کدام از کشورهای چین و روسیه بازنده جنگ باشد.
 
گزارش «کمیسیون استراتژی دفاع ملی» نتیجه‌گیری می‌کند که ایالات متحده به دلیل کاهش برتری نظامی تاریخی خود دچار بحران امنیت ملی شده و وزارت دفاع این کشور نه به لحاظ مالی و نه از جنبه استراتژیک توان پیروزی در جنگ‌های چند جانبه را نخواهد داشت.
 
این کمیسیون یک آژانس مستقل مشورتی است که اعضای هیات مدیره آن توسط کمیته سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تعیین می‌شود. در گزارش این کمیسیون آمده است: «برتری نظامی آمریکا دیگر قابل اطمینان نیست و پیامدهای آن برای منافع آمریکا و امنیت آمریکا بسیار شدید خواهد بود.»
 
کمیسیون استراتژی دفاع ملی می‌افزاید: «ارتش آمریکا در درگیری‌های آینده می‌تواند تلفات غیرقابل قبول و زیادی را متحمل شود و بسیاری از منابع و دارایی‌های مهم را در جنگ از دست بدهد.»
نیروهای ارتش ایالات متحده در مانور نظامی ناتو در نروژاریک ادلمن، معاون وزارت دفاع آمریکا در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و گری رافهد، رئیس سابق عملیات دریایی دولت‌های بوش و اوباما دو تن از روسای این کمیسیون قرار است در ماه جاری میلادی در کمیته نیروهای مسلح سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده شهادت دهند.
 
از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا با استقبال از این گزارش آن را زنگ خطری هوشیار کننده خوانده است. جانی مایکل، سخنگوی این وزارتخانه گفته است که این گزارش یک یادآوری جدی برای جلب توجه‌ها نسبت به این مشکل و همچنین دعوتی به انجام اقدامات لازم است.
 
اریک ادلمن یکی از روسای کمیسیون استراتژی دفاع ملی روز چهارشنبه ۱۴ نوامبر طی یادداشتی برای اندیشکده شورای آتلانتیک اظهار داشت: «هر دو کشور چین و روسیه به دنبال سلطه منطقه‌ای، در دست گرفتن قدرت جهانی و افزایش قدرت نظامی خود با هدف خنثی کردن برتری توان نظامی آمریکا هستند.»
 
وی در این یادداشت با انتقاد از کاهش بودجه نظامی و تاثیر آن بر نوسازی و آمادگی ارتش آمریکا می‌گوید: «از سوی دیگر ایالات متحده به دلیل اختلافات سیاسی و تصمیم‌گیری های مبنی بر آن توسط دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، باعث ضعف توان دفاعی خود شده است.» ناو هواپیمابر روناد ریگان در دریای فیلیپیندونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته از وزارت دفاع این کشور خواست تا ۱۶ میلیارد دلار از بودجه نظامی ۷۱۶ میلیارد دلاری این وزارتخانه را کاهش دهد.
 
کمیسیون استراتژی دفاع ملی در گزارش خود می‌گوید: «به دلیل تمرکز آمریکا در سال های اخیر بر مبارزه با تروریسم و عملیات‌های ضد شورش و همچنین تمرکز دشمنان ما در پیدا کردن راه‌های مختلف شکست دادن نیروهای آمریکا، ارتش این کشور برتری خود در زمینه‌های مبارزات کلیدی مانند قدرت طرح ریزی نظامی، توان موشکی و دفاع هوایی عملیات‌های سایبری و فضایی و همچنین عملیات های سطح آب و ضد زیردریایی و جنگ الکترونیک را از دست داده است.»
 
این گزارش می‌افزاید: «بسیاری از مهارت‌های لازم ما برای برنامه ریزی جهت مواجهه نظامی با رقبای متخاصم قدرتمندی نظیر چین و روسیه دچار ضعف شده اند.»
هواپیماها و ادوات نظامی ارتش آمریکا در موزه ارتش در ویتنامکمیسیون استراتژی دفاع ملی، گزارش خود را با یک هشدار به پایان رسانده است: «هزینه‌های عدم موفقیت آمریکا در مواجهه با بحران دفاع و امنیت ملی نه با مفاهیمی مانند «ثبات بین المللی» و «نظم جهانی»بلکه با جان، امنیت و تاثیر بر زندگی و سعادت مردم آمریکا سنجیده می‌شود. اگر ایالات متحده اجازه دهد تا منافع و امنیت ملی به خاطر عدم تمایل و یا ناتوانی در انتخاب و همچنین تامین سرمایه به خطر بیفتد با یک تراژدی روبرو خواهیم شد.»
+42
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  tom28 - تهران، ایران

  هرگز نداشته و نخواهد داشت. بقول انگلیسیها صدای بلند و کلفت فقط از کشتیهای بزرگ و خالی میاد. هالیوود بزرگش کرده. نیروهای ویژه آمریکا همیشه در عملیات متفاوتی که بین بهترین نیروهای ویژه جهان گذاشته شده از نیروهای ویژه انگلیس شکست خوردن فراموش نشه که به اعتراف انگلیسیها روسها در زمستانهای وحشتناک سیبری بستنی میخورن . آنهایی که از سیاست و نیروهای نظامی سر در میارن متوجه میشن که منظور چیه.
  17
  42
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  باور عمیق - قم، ایران
  روسیه و چین رو ولش کن، بیا تو سطح حزب الله و حشد الشعبی صحبت کن
  27
  35
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا
  بابا چه برتری نظامی. مگه جنگ میتونه باعث برتری یک کشور در مقابل طرف مقابل بشه. جنگ بجز ویرانی هیچ دستاورد دیگری ندارد. حیوانات کمتر از انسانها با هم گل آویز هستند. انسانها با این همه ادعا تحمل هم دا ندارند عجب دنیای عجیبی است کلعلی.😕😕😕
  2
  21
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان

  [::باور عمیق - قم، ایران::]. به قول خمینی تو خیلی خری...فقط خدا تو را تو همین محدوده عقلیت برای خنده نگه داره راهبه نجیب یا فدای عاقا یا تهوع اسلامی یا باور عمیق یا به قول ابن ملجم شپش ورماخت
  30
  8
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  به قول دورز.ثیس ایز ثی اند.
  2
  1
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  loder - شیراز، ایران

  میبینم که بر و بچ منافق نوکر ترلامپ به خبر به این مهمی منفی دادن تا از دور خارجش کنن حقیقت تلخه ولی باید قبول کرد البته ناگفته نماند انریکا کی قدرت داشت که حالا داشته باشه زیادی بزرگش کردن انریکا اگر بخواد به تنهایی جنگ کنه در هیج جنگی پیروز نمیشه در زمان حمله به عراق هم اگر کمک کشورهای دیگه نبود هیچ وقت نمیتونست عراق رو تصرف کنه منافقین بهتره دل به ترلامپ نبندن که قدرتی نمونده واسش که بخواد مانور بده ;)
  2
  32
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۸
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  ایران هم یک زمانی ابر قدرت جهان بود حالا شده ذباله دانی تفاله های اتمی روسیه چند سال دیگر انسان و حیوان گیاه هم در این سرزمین نابود خواهد شد توسط اخوند
  9
  5
  شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.