کافه «خانه جغد» یکی از جذابیت‌های مسکو شد

 کافه «خانه جغد» - مسکو، روسیهیک کافه در مسکو دست به ابتکار جدیدی زده است و تجربه تازه ای را در دسترس مشتریانش گذاشته است.
 
کافه «خانه جغد» همانطور که از نامش پیداست، خانه ۱۱ جغد زنده است. این پرندگان آزادانه در کافه پرسه می زنند و با مشتریان فعل و انفعال دارند.
 
الیونورا استروژِنکو، نگهدارنده جغدها می گوید: «جغدها برعکس حیات وحش، در اینجا مثل یک خانواده با هم زندگی می کنند. در حیات وحش آنها تنها و جداگانه هر کدام رو یک شاخه خانه دارند. در اینجا همه آنها با هم دوست هستند. صبح ها با هم از خواب بیدار می شوند. ولی هر کدام لانه جدای خودشان را دارند. شب ها در لانه هایشان را می بندیم که بیدار نمانند و بازی نکنند. بلکه بتوانند بعد از یک روز شلوغ بخوابند و استراحت کنند.»
الیونورا استروژِنکو، نگهدارنده جغدها مشتریان در این کافه می توانند با جغد ها بازی کنند و آنها را روی شانه و یا سرشان بگذارند، ولی وقت گذراندن با آنها رایگان نیست و دقیقه ای ۴ روبل، معادل ۶ سنت آمریکا خرج بر می دارد و اگر کسی بخواهد به آنها غذا بدهد، هزینه آن بیشتر خواهد بود.
 
بازدیدکنندگان پیش از این که وارد رستوران شده و به این جغد ها دست بزنند، باید دست هایشان را تمیز و ضد عفونی کنند و تنها اجازه دارند که با پشت دستشان آنها را لمس کرده و نوازش کنند.
مارک لابینتستف، صاحب کافه ایده باز کردن این کافه هنگامی به ذهن مارک لابینتستف صاحب آن خطور کرد که داشت داستانی مشابه را روی اینترنت می خواند.
 
ولی او می گوید برای این کار با چالش های زیادی روبرو شد: «گردآوری این جغد ها خیلی سخت بود. یکی از مشکلات این بود که اولین جغدهایی که خریدیم، معلوم شد وحشی هستند و به این مسئله فکر کردیم که برخورد آنها با مردم چطور خواهد بود. باید آنها را رام می کردیم ولی موفقیت آمیز نبود. چندین بار مجبور شدیم که جغد های دیگری را بخریم.»
 
تنها تعداد محدودی مشتری، در زمان خاص اجازه ورود به این کافه را دارند.
کافه خانه جغد در بین مردم به خصوص کودکان و هواداران «هری پاتر» خیلی محبوبیت پیدا کرده است.
 
مشتریان علاوه بر فعال و انفعال با این جغدها می توانند تخته یا شطرنج بازی کنند، چای و قهوه بنوشند، تنقلات بخورند، و حتی یادگاری بخرند.
+6
رأی دهید
-13

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.