آمریکا برای دستگیری رهبران حماس و حزب‌الله جایزه تعیین کرد

صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس واشنگتن پنج میلیون دلار برای ردیابی و دستگیری صالح العاروری، رئیس دفتر سیاسی حماس و محمد حرب و هیثم علی طباطبایی، کادرهای حزب‌الله پاداش می‌دهد. وزارت خارجه آمریکا می‌گوید العروری از بنیانگذاران بازوی نظامی حماس نیز هست.
 
پنج میلیون دلار جایزه برای ره‌گیری و تحویل رهبران حماس و حزب‌الله؛ این پاداشی است که وزارت خارجه آمریکا برای یابندگان صالح العاروری، معاون رئیس دفتر سیاسی حماس و خلیل یوسف محمد حرب و هیثم علی طباطبایی، فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان می‌پردازد.
 
اعلام شده که العاروری در لبنان زندگی می‌کند. وزارت خارجه آمریکا او را به همکاری با سپاه قدس (شاخه برون مرزی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی) متهم می‌کند؛ سپاهی که با کمک‌های مالی خود، حامی عملیات نظامی حماس در نوار غزه و کرانه باختری رود اردن است.
 
العاروری هم‌چنین متهم است به مشارکت در بسیاری از حملات تروریستی از جمله ربایش نفتالی فرانکل، شهروند آمریکایی. دو کادر ارشد حزب‌الله نیز به نقش‌آفرینی‌‌های جدی در عملیات نظامی این گروه متهم شده‌اند.
 
سازمان حماس تعیین پاداش برای تحویل العاروری را محکوم کرده و در اطلاعیه‌ای گفته است: «اقدام آمریکا پس از مقاومت فلسطینی‌ها در غزه، خدمت به اسرائیل اشغالگر است.»
 
وزارت خارجه آمریکا پیش‌تر جواد نصرالله، پسر رهبر حزب‌الله را در شمار فهرست تروریست‌ها وارد کرده و او را "رهبر آتی شبه‌نظامیان حزب‌الله" نامیده است. در اطلاعیه این وزارتخانه آمده که جواد نصرالله در سال‌های گذشته سرگرم یارگیری افراد برای شرکت در حملات تروریستی علیه اسرائیل بوده است.
حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان خود را پیرو فرامین علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌داند این وزارت‌خانه، لشگر "المجاهدین" را نیز که به حزب‌الله لبنان نزدیک است در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی گنجانده است. بریگاد یادشده، به همدستی با حزب‌الله در رشته‌ای از حملات علیه اسرائیل متهم می‌شود.
 
در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا آمده که دسته‌بندی جواد نصرالله و لشگر المجاهدین در لیست سیاه، برای کوتاه کردن دست  آنها از طراحی و اجرای حملات تروریستی است. دارایی‌ها و اموال کسانی که در لیست سیاه آمریکا قرار می‌گیرند، مسدود می‌شود و تبادل و مراوده آنها با شرکت‌ها یا شهروندان آمریکایی نیز ممنوع خواهد بود.
 
وزارت دارایی آمریکا هم‌زمان چهار نفر عراقی را نیز به خاطر ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرده است. گفته می‌شود که این چهار نفر با مساعدت ایران، برای مبادلات مالی، تامین اسلحه و سایر تجهیزات، با حزب‌الله لبنان همکاری داشته‌اند.
+42
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران

  ببین ذلت اینا به کجا رسیده که تمام هم و غم شون شده حماس و حزب الله
  32
  64
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران

  پدر ترس بسوزه به اینم میشه گفت ابر قدرت خخخخخخ ;)
  22
  59
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.