اعتراض زنان به تبرئه متهم به تجاوز به علت نوع پوشش قربانی

دادگاهی در ایرلند یک متهم به تجاوز را با استناد به نوع پوشش قربانی تبرئه کرد و این موضوع خشم مدافعان حقوق زنان را برانگیخت.
 
هئیت منصفه دادگاه شهر کورک در ایرلند در آخرین جلسه رسیدگی به پرونده تجاوز به یک دختر ۱۷ ساله بعد از یک و ساعت نیم بحث و گفتگو، متهم ۲۷ ساله را تبرئه کردند.
 
وکیل مدافع متهم، الیزابت اوکونل، در آخرین دفاع از متهم گفت: «آیا مدارک گواه بر این نیستند که این دختر ۱۷ ساله قصد وقت گذراندن با کسی را داشته است؟ اگر به طرز پوشش او نگاه کنید می‌بینید که این دختر لباس زیر توری بر تن داشته است.»
 
شماری از زنان از دفاعیات وکیل متهم و تبرئه او خشمگین شده و در شبکه‌های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن عکس لباس زیر توری با هشتگ #این‌به‌معنی‌رضایت‌نیست اعتراض خود را ابراز کردند.
سوزان دیلن، یکی از زنانی که کارزار #این‌به‌معنی‌رضایت‌نیست راه انداخته است به شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت: «امید داشتم که جامعه ما از عقاید عقب‌مانده‌ای چون سرزنش کردن قربان گذر کرده باشد.»
 
خانم دیلن چند ماه پیش، کارزار دیگری با نام «من او را باور می‌کنم» را با هدف ایجاد محیط امنی برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های آزار جنسی و جلب حمایت از قربانیان راه‌اندازی کرده بود.
 
پیش از این دو بازیکن معروف راگبی ایرلند از اتهام تجاوز به یک دانش‌آموز در یک مهمانی تبرئه شدند و موج دیگری از اعتراض به راه افتاد.
 
روث کاپینگر، نماینده پارلمان ایرلند نیز در توئیتر تصویری از یک لباس زیر توری به اشتراک گذاشت و نوشت که وقتی این لباس زیر را در پارلمان به نشانه اعتراض در دست گرفته بود، دوربین‌ها رویشان را برگرداندند. اما لباس زیر قربانی تجاوز در دادگاه به عنوان مدرک دست به دست می‌شود.
 
خانم کاپینگر خواستار پیوستن به اعتراض و پاسخگویی دوبلین شد.
+37
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  هیئت منصفه تشکیل شده از 18 نفر مردم عادی که در همون شهر یا شهرهای اطراف زندگی میکنند و بعد از پروسه انتخابشون از بین حدود60 نفر و قسم میخورند که بی طرف باشند و ظاهر و گریه و زاری و غیره هیچ تاثیری بر روند تصمیم گیری آنها نداشته باشه و باید در جلسات باشند و به دفاعیات شاکی و متشاکی گوش کنند و اگر هم سوالی اضافه داشتند میتونند بپرسند و در نهایت جلسه تشکیل میدن و رای گیری داخلی میکنند که ببینند طرف براساس مدارک و استدلالها و دفاعیان و حرفهای شاکی مجرم هستش یا نه. در هرصورت این دختر خانوم حتما با همچین لباس زیری و با دامن رفته با پسره بیرون و خوب عموما زن یا دختری که بخواد با کسی باشه و وقت بگذرونه بصورت راحت و آزاد این لباسها رو می پوشه و کسی که نخواد حواسش به لباسش هست که طرف فکر بدی نکنه و لباس رسمی تر می پوشه و به نظرم نمیشه زنها و دخترها لخت با یک نفر بروند جایی و حس حال و حول هم داشته باشند ولی بعدش پشیمون بشوند و حس کنند خوششون نیامده و ادعای تجاوز بکنند. متاسفانه خیلی باب شده بخصوص اگر طرف مایه دار باشه و یا عقده ای ازش به دل بگیرن
  13
  8
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.