تهرانی‎ها روزی ۵ تن دل و جگر می‌خورند

رئیس­ اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه گفت: صادرات بی رویه و قاچاق دام زنده،­ سبب کمبود آلایش دام در بازار و رکود این صنف وابسته به دام، شده است.
 
به گزارش تسنیم، غلام حسین شیرازی با اشاره به اینکه مصرف دل،­ جگر و قلوه در تهران حدود ۵ تن در روز است افزود: با کاهش دام زنده و کشتار در تهران و واردات گوشت پاک شده ، هم اکنون ۵۰۰ کیلو از آلایش تازه گوسفند از شهرستان و ۵۰۰ کیلو نیز از داخل تهران تامین می شود که این حجم پاسخگوی نیاز واحدهای صنفی فعال در این بخش نیست.
 
وی با بیان اینکه ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد صنفی فروشنده دل جگر و قلوه در تهران فعالیت می کنند گفت: به دلیل کمبود فعلی واحد های صنفی برای گذران امورات خود اقدام به فروش قارچ، کتف و مواد خوراکی از این نوع کرده اند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان دل جگر و قلوه با اشاره به اشتغال زایی قابل توجه در این بخش ادامه داد: ما در گذشته آلایش گوسفند را کیلویی ۳۵ هزار تومان و گوساله را ۲۵ هزار تومان خریداری می کردیم و دل و جیگر، سیخی ۳ هزار تومان به فروش می رسید و هم اکنون نیز گوسفند را ۸۵ هزارتومان و گوساله را ۵۵ هزارتومان می خریم اما بازهم قیمت هر سیخ دل و جیگر همان ۳ هزار تومان است.
 
شیرازی گفت: هر سیخ دل و جیگر با وزن ۲۵ گرم ۳ هزار تومان است که به ازای هر ۵ گرم افزایش وزن ۵۰۰ تومان به آن اضافه خواهد شد.
+9
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  صادق هدایت توو کتاب حاجی آقا میگه مردمی که غذا محبوبشون دل وجگریه که ازش خون وچرک می چکه....بقیه اش یادم نمی آد یا بهتره نگم.خودتون برید بخونید.
  18
  10
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.