من و وحید شاخ بازار بودیم/ آخرین حرف های همدست سلطان سکه که دیروز اعدام شد !

به گزارش رکنا، محمد اسماعیل قاسمی که به مشارکت و تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیر قانونی و غیر مجاز ارز و سکه و قاچاق عمده ارز در حد کلان متهم شد، از اعضای شبکه وحید مظلومین است وی با متهم ردیف اول پرونده همکاری زیادی داشته است.
 
با بررسی حساب‌های اقدس مهرافزا و برخی دیگر از افراد شبکه مظلومین مشخص شد که مبالغ زیادی به حساب این فرد پرداخت شده که انجام تراکنش‌های فراوان بین این فرد و دیگران مشخص می‌کرد که وی ارتباط تنگاتنگی با متهم ردیف اول داشته است. براساس بررسی حساب‌های این فرد معلوم شد که وی مراودات زیادی با صرافی‌ها داشته است و بیش از مبلغ ۶۰ میلیارد ریال را فقط به حساب یکی از صرافی‌ها پرداخت کرده است.
 
این متهم با رضا مرد میدان حاجی آقای، شاهرخ نجفی و حسین مظلومین از اعضای شبکه مظلومین همکاری و تعامل داشته است و براساس گزارشات به دست آمده گردش حساب‌های وی بیش از چهار هزار و هشتصد میلیارد تومان بود که مبلغ ۵۴۰ میلیارد تومان آن مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ و این مبالغ در آینده کمتر شده است. وی با باز کردن حساب به اسم زنان خانه‌دار به فعالیت‌های خود ادامه می‌داده و سعی کرده است گردش مالی حساب‌های خود را کاهش دهد تا از نظارت‌ها و بررسی‌ها پنهان بماند.
 آنچه در ادامه می‌خوانید آخرین گفت‌وگوی محمد سالم است:
 
محمد اسماعیل قاسمی فرزند غلامعلی، متولد ۱۳۵۲ معروف به محمد سالم، عنوان اتهامی‌اش را اخلالگر ارزی به دلیل فروش غیرقانونی سکه و حکمش را مفسد فی الارض و اعدام اعلام می‌کند. به گفته خودش اموال و دارایی‌هایش بلوکه شده است.
 
می‌گفت: از نوع سیگار وحید مظلومین استفاده می‌کند. محمد سالم از خود و وحید مظلومین به عنوان دو شاخ بازار یاد کرد.
 
محمد اسماعیل قاسمی چگونه محمد سالم شد؟
وقتی از او خواسته شد که سابقه دستگیری و موارد اتهامی‌اش را عنوان کند، اینگونه توضیح داد: از سال ۷۲ زمانیکه ۲۱ ساله بودم در بازار مشغول به کار شدم.
 
به گفته خودش از آنجاییکه در یک صرافی خرید و فروش سکه و ارز انجام می‌داده و فعال نیز بوده است، بانک مرکزی از او به عنوان عاملیت پخش ارز مداخله‌ای در سال ۹۰-۹۱ دعوت می‌کند و اینگونه او و حدود چند صراف دیگر دلار می‌فروشند و ارز برای آن‌ها از دبی می‌آوردند و به فروش آن اقدام می‌کردند و محمد سالم این دلار‌ها را در اختیار افرادی می‌گذاشت که در سبزه میدان یا پاساژ افشار بفروشند.
 
رصد مسئولان بانک مرکزی و پایین بودن قیمت دلار سبزه میدان از افشار، باعث می‌شود که محمد سالم در آن سال‌ها به پاساژ افشار فرستاده شود .
 
حلقه ارتباطی وحید مظلومین و محمد سالم چگونه شکل گرفت؟
 
او حلقه ارتباطی‌اش با وحید مظلومین را که به اتهام افساد فی الارض از طریق سردستگی و تشکیل شبکه فساد اخلال درنظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیر قانونی و غیر مجاز ارز وسکه و قاچاق عمده ارز از کشور در حد کلان، محکوم به اعدام شد را اینگونه بیان می‌کند: اواسط سال ۹۵ و در سال ۹۶، که سکه را به صورت نقدی در بازار خریداری و کاغذی آن را در بازار آتی فروخته می‌شد و سود زیادی به همراه داشت، خرید و فروش سکه در مغازه به طور میانگین به روزی ۲۵۰۰ مورد سکه رسید.
 
محمد سالم از وحید مظلومین به عنوان یکی از بهترین مشتریانش یاد می‌کند که گاهی هزار تا سه هزار عدد سکه از او در هفته خریداری می‌کرده است.
 
محمد سالم و خرید و فروش با کارت‌های دیگران
 
سال ۹۶، محمد سالم به دلیل گردش بالای حسابهایش در سال ۹۱ و ۹۲، به پرداخت مالیاتی سنگین مکلف می‌شود.
پیشنهاد وحید مظلومین به محمد سالم که به فرار مالیاتی منتهی شد
 
به گفته خودش از ترس اینکه حسابهایش بلوکه شود، با حساب خودش کار نمی‌کند و تصمیم می‌گیرد با وحید مظلومین در این زمینه مشورت کند و او به محمد سالم پیشنهاد می‌دهد که با کارت اقدس مهرافزا که نامش نیز در میان اخلالگران ارزی بار‌ها در جلسات دادگاه وحید مظلومین به میان آمد، به فعالیت اقتصادی ادامه دهد و سود آن را در آخر سال به حساب این فرد واریز کند.
 
اختلاف محمد سالم با کارمندش رضا مرد میدان، پای فرد دیگری به نام حسن وزیری را به مغازه‌اش باز می‌کند تا به این ترتیب این محکوم اقتصادی طی این سال‌ها با حساب‌های رضا مرد میدان، حسن وزیری و اقدس مهرافزا معاملاتش را انجام دهد.
 
روش کار به اینگونه بود که محمد سالم ۱۰ حساب به نام حسن وزیری باز می‌کند تا از این طریق مبادلات پولی را انجام دهد. او از حساب اصلی از طریق همراه بانک به کارت‌های فرعی پول واریز می‌کرده است.
 
او فرار مالیاتی خود را هم تایید می‌کند.
 
وحید مظلومین در نگاه محمد سالم
 
محمد سالم در مورد نقش مهم وحید مظلومین در بازار می گوید و از او به عنوان فردی باهوش نام می‌برد.
او اینگونه می‌گوید: وقتی وحید به خریدی اقدام می‌کرد همه می‌گفتند که حتما خبری بوده که او اقدام به این کار کرده است و لیدری پشت او پیدا می‌شد.
 
وقتی از محمد سالم سئوال می‌شود که چرا به وحید مظلومین ملا می‌گفته‌اند، خاطرنشان می‌کند: او در کار خود نابغه‌ای بود که شاید به جای نابعه به او ملا می‌گویند.
 
وی در مورد چرایی مطرح شدن اسمش در بازار یادآور شد: وقتی فردی روزی سی میلیون دلار در بازار پخش کند و اسم او همه جا مطرح باشد و بازارخوانی در بازار سکه داشته باشد، باعث این موضوع می‌شود.
 
او می‌گوید: قیمت واقعی دلار به بیشتر از ۸ هزار تومان نمی‌رسد.
 
محمد سالم خطاب به کسانی که می‌خواهند یک شبه ره صد ساله را بروند، توصیه می‌کند: نمی‌توانند، مگر اینکه با حرام خواری و رانت خواری همراه باشد.
 
وقتی به آخر مصاحبه نزدیک شدیم و از او خواستیم که حرف پایانی‌اش را بزند اشک در چشمانش جمع شد و گفت: پشیمانم، از اینکه با کارت‌های مردم کار کردم.
+5
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  این جنایتکار اقتصادی یک‌شبه به ثروت افسانه ای دست یافت و در عوض ملت بدبخت یک شبه بیچاره و فقیر شدند.... یک سر ی زامبی مثل اینها هار شده اند و فقط آمپول هاری براشون کارآمد داره.... اعدام دردی را دوا نمیکنه.. باید از پایه و از طریق قانونی که هنوز تعریف نشده جلو ی این زالو ها گرفته بشه.. هنوز هم از این صنف زیاد هستند...
  17
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  تو ایران تو هیچ رشته ای نمیتونی موفق باشی چون همینکه موفق بشی و کارت بگیره به بهانه های مختلف سرنگونت میکنند. اگر سیستم مالیاتی کشور درست بود و سیستم نظارتی و قوانین احتکار و بخصوص دامپینگ محکم بود و یک هیئت ناظر غیر سیاسی و متخصص نه این دو نفر رو کل بازار سرمایه کشور رو تحت نظر داشت و با هرگونه تغییرات ناگهانی با دسترسی به اطلاعات بانکی و مالی میتونست نظارت درست داشته باشه این افراد امروز نباید اعدام میشدند. مشکل اساسی حکومت جمهوری ولایت فقیه اینه که همه چیز رو با اعدام از گردن خودشون رد میکنند و اقتصاد رو میخوان با روش 1000سال پیش اداره کنند.تو غرب هم از این افراد هستش همین چندسال قبل بعد از بررسی یک سقوط قیمت و بعد بالا رفتن شدید یک سری سهام در آمریکا و انگلیس سازمان نظارت مالی بورس بعد از چندسال بررسی دریافتند که یک جوان انگلیسی با درستکاری اطلاعات و اخبار ابتدا سهامهایی رو ارزان و سپس گران کرده و اینطوری سود کلانی برده و طرف دستگیر و جریمه و زندانی شد.قانون ارزان فروشی برای برشکست کردن بقیه یا خرید زیاد برای نایاب کردن اون جنس جرم هستش و سریع طرف رو میگیرند
  2
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.