ساخت اولین دستگاه ترمیم عصب‌های آسیب دیده در بدن

گروهی از محققان در دانشگاه‌های «نورث وسترن» و «واشنگتن»، برای اولین از ساختن یک دستگاه کوچک برای ترمیم عصب‌های آسیب دیده در بدن خبر دادند.
 
طبق گفته این محققان این دستگاه نوعی عصب مصنوعی که ترکیبی از سیلیکون، منیزیم و پلیمر را می سازد و برای درمان اعصاب آسیب دیده در بدن بکار می‌رود. دانشمندان می‌گویند این عصب ترکیبی از در بدن حل می شود.
 
محققان می‌گویند، این عصب مصنوعی که در جسم قابل حل شدن است، می تواند مانند پل موقتی بین مغز و عصب‌های بدن عمل کند و عصب تخریب شده را دوباره احیا و ترمیم ‌کند.دانشمندان این دستگاه کوچک را اولین «دستگاه الکتریکی حیاتی» نام نهادند.
 
محققان می‌گویند این دستگاه موفق به درمان اعصاب تخریب شده در بدن گروهی از موش‌ها شده است. دانشمندان ابراز امیدواری کردند که این دستگاه الکترونیکی بتواند منشاء امیدی برای بسیاری از انسان‌های مبتلا به بیماری آسیب عصبی باشد.
 
محققان می‌گویند مدتها برای درمان آسیب‌های عصبی از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌کردند، اما این نوع دستگاه‌ها پس از مدتی باتری‎ها آنها در داخل تمام می‌شد و بیمار مجبور به انجام عمل جراحی دوباره می‌شد.اما اکنون این عصب مصنوعی جذب بدن می‌شود و به ترمیم عصب آسیب دیده کمک می کند.
+18
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.