کشف محموله شش تنی هروئین به مقصد اروپا توسط ایران

ایران از کشف و ضبط شش تن هروئین به مقصد اروپا و متلاشی کردن پنج باند بین‌المللی قاچاق مخدر توسط وزارت اطلاعات آذربایجان غربی خبر داده است.
 
وزارت اطلاعات ایران گفته است که تعدادی از ۱۱ فرد دستگیر شده از اتباع کشورهای اروپایی بوده‌اند.
 
این خبر در حالی منتشر می‌شود که هفته گذشته پلیس ایتالیا از کشف ۷۲۰ کیلوگرم هروئین در یکی از کانتینر یک کشتی خبر داد که مبدا حرکت آن بندرعباس در جنوب ایران بود.
محموله هروئین کشف شده توسط پلیس ایتالیا از کشتی با مبدا ایراندولت ایران با وجود همسایگی با یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده مواد مخدر یعنی افغانستان و پاکستان با چالش جدی قاچاق مواد مخدر روبروست.
 
چالش مهم دیگر ایران اعتیاد به مواد مخدر است. اسکندر مومنی، جانشین فرمانده نیروی انتظامی روز دوشنبه ۲۱ ابان آمار معتادین به مواد مخدر در ایران را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد.
 
با این وجود ایران یکی از قوی‌ترین نیروهای پلیس مبارزه با موارد مخدر در منطقه را دارد. طبق گزارش سال ۲۰۱۴ سازمان ملل متحد پلیس ویژه مواد مخدر در ایران طی سال ۲۰۱۲ دو سوم محموله‌های قاچاق تریاک در جهان را کشف و ضبط کرده و یکی از اولین کشورها در کشف محموله‌های هروئین و مرفین بوده است.
+55
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  طرفها میخواستند حق حساب ندن، برادران دزد جلوشون را گرفتند ،شاید هم به تلافی مواد گیر افتاده در ایتالیا است!
  82
  35
  ‌چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  کوریدور ارسال مواد مخدر از افغانستان به جهان ایران است اینها همش دوروغ محز است چند تا کیسه آرد را میارن اونجا جلوی دوربین تا جهان بگن ما با مواد مخدر مبارزه میکنیم همش دورغه باور نکنید سپاه یکی از کارتلهای بزرگ مواد مخدر در جهان است
  14
  2
  ‌پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.