قطر پیشنهاد میزبانی ایران از برخی تیم‌های ملی جام جهانی ۲۰۲۲ را به فیفا ارائه داد

رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند که قطر خواستار مشارکت ایران در میزبانی از 48 تیم ملی شرکت کننده در دور نهایی جام جهانی سال 2022 شده که قرار است در قطر برگزار شود.
 
بنا بر این گزارش‌ها، قطر به فدارسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) پیشنهاد داده تا به ایران اجازه میزبانی از برخی تیم‌های ملی، داده شود.
 
حسن الذوادی دبیرکل کمیته برگزار کننده جام جهانی 2022 در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه، با تایید این خبر گفت که این پیشنهاد با استقبال جانی اینفانتینو رئیس فیفا مواجه شد.
 
پس از قطع روابط کشورهای خلیجی با قطر، این کشور بیش از پیش در تعاملات تجاری به ایران وابسته شده؛ مساله‌ای که بدون شک بر پایبندی دوحه به تحریم‌های آمریکا علیه تهران تاثیر خواهد گذاشت.
 
اکنون که بسته دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران اجرایی شده، این سوال را تحلیل‌گران مطرح می‌کنند که آیا قطر با چالشی جدید روبرو خواهد شد؟ به ویژه این‌که مقام‌های آمریکایی می‌گویند، تحریم‌ها، طرف‌هایی را که با ایران تعامل کنند، در بر خواهد گرفت.
 
روزنامه فایننشال تایمز، گزارشی در این باره نوشته با عنوان: «قطر در وضعیتی بی ثبات همراه با تحریم‌ها علیه ایران».
 
به نوشته این روزنامه، قطر در وضعیت بغرنجی قرار گرفته است، زیرا این کشور «پس از قطع روابط کشورهای خلیجی، به روابط خود با آمریکا ادامه داد و آشکارا روابطش را با ایران توسعه داد. اکنون اما باید مسیر خود را مشخص کند».
+19
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.