ساخت بقعه امامزاده جدید در کشور ممنوع شد

از نظر تعداد امامزاده‌ها در ایران، گیلان رتبه نخست و مازندران رتبه دوم را دارولی الله عادلی، مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه ایران میگوید که این نهاد با ساخت امامزاده‌های جدید "مبارزه می‌کند".
 
آقای عادلی امروز سه شنبه (۲۲ آبان) در سخنانی گفته است که سازمان اوقاف "با هرگونه خرافات و ساخت بقعه جدید مبارزه می‌کند و به هیچ عنوان اجازه ساخت امامزاده جدید را نمی‌دهد."
 
او گفته در حال حاضر حدود ۸ هزار بقعه و امامزاده در ایران وجود دارد. این آمار تا ۱۱ هزار بقعه نیز اعلام شده بود.
 
در سال ۱۳۹۱، حسن ربیعی، سخنگوی وقت سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد که تعداد امامزاده‌ها پس از انقلاب ۷ برابر شده است.
 
تا سال ۱۳۵۷ تنها ۱۵۰۰ امامزاده در ایران وجود داشت.
 
از نظر تعداد امامزاده‌ها در ایران، گیلان رتبه نخست و مازندران رتبه دوم را دارد.
 
در سال‌های گذشته، رسانه‌های داخلی و شماری از فعالان سیاسی و اجتماعی نسبت به عدم برخورد سازمان اوقاف با "امامزاده‌ها و بقعه‌های جعلی" انتقاد کرده بود.
 
سازمان اوقاف و امور خیریه زیر نظر نهاد رهبری جمهوری اسلامی اداره می‌شود. رئیس این نهاد با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد و تأیید و انتخاب رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌شود.
 
دولت در لایحه بودجه سال ۹۷، بودجه‌ای معادل ۴۳۹ میلیارد تومان به سازمان اوقاف اختصاص داد. این رقم در سال ۹۶ حدود ۱۳۸ میلیارد تومان بود.
+70
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران

  دروغ گو ، مرگ بر رژیم فاسد اخوندی
  6
  60
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mehran_pahlavichi - لندن، انگلستان
  نمی دونم بشه ربطش داد یا نه، اما شاید یکی از دلایل وجود این همه امامزاده در گیلان باعث شده باشه که گیلانی ها لیبرال ترین مردم ایران باشن.
  13
  22
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  hamsafar110 - اوپسالا، سوئد

  احتمالا دیگه براشون توجیه اقتصادی نداره!!!
  3
  51
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اداره اوقاب هزاران عدد امام زاده را در ایران به درست کردن دادن حالا میخواهند جلوش را بگیرن !
  3
  35
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Golgisoo - اترخت، هلند

  حتما خرجش از درامدش بیشتر شده دیگه ;)
  1
  43
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  فیلمهای هالیوودی تو خود امریکا به خیلیها ایده ها داده که موفق هم بوده اکترأ!. ببینیم جورج کلونی با فیلم اوشنز ۱۱ چند زبل تو هر استان رو راه میندازه!. امامزاده که ریخته همه جا, بیشتر از توالت عمومی
  1
  10
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Herzl - امستردام، هلند
  ولی الله عادلی، مدیرکل سازمان اوقاف و امورخیریه ایران میگوید که این نهاد با ساخت امامزاده‌های جدید "مبارزه می‌کند.معنى کلام شما این همه امامزاده ها ساختنى بود و وجود ندارن.قبل از فتنه 57 1500 عدد امامزاده بود الان 11000 هزار امامزاده خب یه چیز عادیه زائیدن خدا شاهده اینقدر امامزاده تو ایران هست در خود کشورهای عربی هم ندارن با اینکه تمام امامان عرب بودن به جز چندتاشون ایرانی بودن امامزاده بیژن و امامزاده عین غین و امامزاده قل قلی و امامزاده فسقلی اینها ایرانی بودن چپ و راست بری هر چهار استخون سگ امامزاده شده مامورئت بدیت دست من همه رو نبش قبر و با زمین صاف می کنم.
  2
  17
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  میگویند. این امام زاده‌ها سید هستند. نوادگان رسول. نام سید ولی‌ ۱۰۰۰ سال قبل از اسلام وجود داشت. به معنی آقا .زمانی‌ که اعراب ایران را اشغال کردند. ایرانی‌‌ها می‌‌باید. عرب را بی‌ پیش وند سید خطاب می‌‌کردند. وگرنه شلاق .زنجیر.بعد‌ها که اعراب کنیز ایرانی‌ گرفتند . پسران آنها هم اجازه داشتند .از پیش وند سید استفاده کنند.اسلام آنقدر زن ستیز بود. که دختران حاصل مرد عرب و زن ایرانی‌ اجازه استفاده از پیش وند سیده نداشتند. در زمان صفوی و شیعه. با آوردن مفتی‌ها لبنانی. بزرگترین دروغ تاریخ ایران شروع شد. که چوب آن را تا امروز هم می‌‌خوریم. که اینکه سید از اولادان پیغمبر هستند. و تحریک مردم .با سخنانی، همچون. حسین با یک شازاده ایرانی‌ ازدواج کرد .بقیه آن را هم که قجر ترویج دادند.قرض از گفتن. سید و امام زاده ربطی‌ به رسول. قبیله قریش ندارد. این‌ها فرزندان پدران عرب و کنیزان ایرانی‌ هستند. با مرور زمان با ادعا این که نوادگان رسول هستند. تافته جدا بافته. و خود را بالاتر و بهتر از دیگران. مفت خور‌ترین و بی‌ خاصیت‌ترین قشر ایرانی‌
  1
  6
  ‌چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  در شهسوار ده ابکیله سر یک امام زاده هست و جاده اش خیلی خراب است مردم انجا باداره اوقاف شهسوار رفته و درخواست اسفالت جاده امامزاده را کردند .اوقاف پس از رسیدگی اعلام کرد که این امام زاده چون درامد ندارد برای جاده اش خرج نمیکنیم.قابل توجه ساندیس خور های دون پایه ساده!؟!
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  حیف شد
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اینها تخمه صیغه های هستند کله در صیغه خانه هایی مثل. کش خانه فعلی رییسی و علم الهدی یا همان لهافکشخانه رضا عرب پس انداخته شدند، مطمئن باشید که در ۵۰ سال اینده پس انداخته های امروز زائر های سقط پرستی که از عراق و سوریه و لبنان یمن و پاکستان و افغانستان میان ادعا میکنند که سی هستندس چون در لهافکشخانه رضا منتاژ شدن. در پاکستان یا مشتقات سابق هند هنوز از کلمه" صاحب" مردم برای ادای احترام استفاده میکنند،که انگلیسها در زمان اشغال هند به انها القا کرده بودند که انگلیسیها صاحب اختیار انها هستند و باید از پیشوند صاحب در حین صحبت با یک انگلیسی استفاده کنند، جالبه عین پیشوند را در ایران سید میگن ،این نشان دهنده این است که تفکر سقط پرستی و سگ پرستی چه در ایران و چه در هند در یک کارخانه منتاژ شدن
  1
  3
  ‌چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.