حبس و شلاق در انتظار کسانی که عمل چشم گربه‌ای و گوش الاغی می‌کنند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از تعیین ۲ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هم برای افراد متقاضی انجام عمل‌های چشم گربه‌ای و گوش الاغی و هم پزشکان تسهیل‌کننده این اقدام خبر داد.
 
حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید صحت خبر منتشر شده از سوی رئیس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران مبنی بر اینکه جراحی‌های نوظهور زیبایی مثل تغییر رنگ چشم، شکل گوش مشروع تلقی نمی‌شوند و بر اساس قانون مجازات اسلامی غیرقانونی و قابل تعقیب کیفری هستند، گفت: اصولا تغییرات در پیکره وضعیت نظام خلقتی انسان از نظر مذاهب گوناگون رد شده است، کما اینکه اهل سنت و مسیحیت این اقدام را حرام می‌دانند و معتقدند خلقت خدا را نباید تغییر داد و تقریبا نظر همه ادیان به این می‌رسد که انجام این نوع عمل‌ها امری ممنوع است.
 
انجام عمل‌های جراحی نوظهور نیاز به مجوز دادگاه صالحه دارد
 
نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر افرادی که گرفتار یک وسواسی شده باشند و تصمیم بگیرند که با انجام عمل جراحی تغییراتی در ظاهر خود ایجاد کنند، باید به دادگاه صالحه که دادگاه خانواده است، مراجعه کنند و دادخواست ارائه دهند و بعد با مجوز دادگاه به این امر مبادرت ورزند.
 
وی با اشاره به انجام عمل جراحی برای قراردادن عنبیه مصنوعی و کاشت نگین در چشم، تغییر دائم رنگ چشم به رنگ‌هایی همچون قرمز و عمل‌های نامتعارف تحت عنوان چشم گربه‌ای و گوش الاغی، تصریح کرد: انجام این نوع عمل‌ها مصداق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی بوده و اقدامی مجرمانه است و چنین تغییراتی که در جسم انسان انجام شده و باعث تحریف در جامعه می‌شود، ممنوع است.
 
نوروزی در مورد تعیین نوع مجازات برای پزشک و فرد متقاضی انجام این گونه عمل‌های جراحی، اظهار کرد: قطعا هم فردی که تقاضای انجام این گونه عمل‌های جراحی مجرمانه را دارد و هم پزشکی که راه را برای تحقق این عمل‌ها تسهیل کرده و اسباب ارتکاب جرم را فراهم می‌کند، مجازات خواهند شد.
 
انجام عمل‌های جراحی غیرمتعارف باعث جریحه‌دارشدن عفت عمومی می‌شود
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، در بیان نوع مجازاتی که برای این افراد در قانون مجازات اسلامی تعیین شده است، یادآور شد: تعیین مجازات برای این افراد بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی صورت می‌گیرد که در آن آمده هر گاه کسی علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نباشد؛ اما عفت عمومی را جریحه‌دار نماید، تنها به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.
 
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در تحلیل جریحه‌دار کردن عفت عمومی در پی انجام عمل‌های جراحی غیرمتعارف، تاکید کرد: یک زمان ممکن است فردی تغییر جنسیت دهد به این صورت که مرد خود را به زن یا زن به مرد تبدیل کند که قطعا نیاز به دریافت مجوز هم دارد یا فردی خود را به شکل سگ یا گربه یا هیولا درآورد که از مصادیق جریحه‌دار کردن عفت عمومی محسوب می‌شوند.
+63
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  دخالت در امور شخصی دیگران هم خلاف شرع و قانون میباشد!
  31
  109
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  "انجام عمل‌های جراحی غیرمتعارف باعث جریحه‌دارشدن عفت عمومی می‌شود". اولا عفت نبود و عصمت بود، ثانیا عمومی نیست که، خصوصیه!!
  11
  97
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  setayeshz565 - وین، اتریش

  یعنی اینا همینکه شبیه الاغ و گربه میشن براشون کافی نیست؟البته اغلب شبیه پلنگ میشن،یه مدل تو اینستا هست شبیه ذوزنقه شده،کلا همه جای صورتش زاویه داره،دیگه به نظرم حبس و شلاق لازم نیست،همینقدر که ترسناک هستن کافیه،بعدا میشه به عنوان عضو فعال در سیرک به خارج از کشور صادرشون کرد،خدایی انقدر عمل و بوتاکس و ....نکنید،خیلی چندش آور تر از قبلتون میشین
  8
  101
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان

  خدایا ریشه فرقه فاسد اسلام را از بیخ بخشکان با ماده‌های قانونی ناقص الخلقه آن بخصوص در ایران جادو شده توسط رمالان جهل و جنایت اشغالگر اسلامی. آخه یکی به مرتیکه بگه تو رو سنه نه بیسواد بوگندو مگه تورو میخوان تو قبر اونا بزارن که اینقدر اراجیف میگی؟ تو خودت اصلا یک پا الاغی، تا حالا یک نگاه تو آینه بخودت کردی؟
  10
  46
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  dannni - سوئد، سوئد
  بنظرم کسی که می‌خواهد شبیه. الاغ شود بس بهتر است مانند الاغ شلاق و تازیانه بخورد در ضمن اگر یونجه هم بخوردشون بدن خوب نیشه
  41
  30
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  اینو میگن که با اون چشمهایه کثیف و هرزشون وقتی به. زن و بچه مردم نگاه کردن بگن واسه این نگاه کردم
  4
  28
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  liberté - مونترال، کانادا

  ناگفته نماند عمل مغز الاغی کاملا آزاده و به طور رایگان در حوزه علمیه قم انجام میشه.
  3
  68
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  دوستان :حال اگر در این قضیه نیروهای ارشاد و برادران حزب الهی کم کاری کنند, و زمینه دستگیری خواهران را فراهم نکنند. ولی خواهران باید بدانند که دوستمان tom28 .که وظیفه نیروها ی خود سر را دارد از این ماجرا براحتی نخواهد گذشت. در کمترین حالت مقدار نخ مصرفی ,ماده بیهوشی, مواد ضد عفونی, و پانسمان استفاده شده ,در این عمل جراحی را جمع و تفریق میکند! وبه ماه وسال حساب می سنجد, و یک طومار بی ریخت و قواره میتراشد وبه ان شکل معتبر می دهد. حالا بیا درست کن. پس لطفا خواهران نقطه ضعف نشان ندهید. چون این دوستمان همینطوری کبکش در عالم زن ستیزی خروس میخونه. جانتان جور
  7
  42
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  آخه یکی میخواد دماغشو مدل خرطوم فیلی جراحی کنه آخه بشما چه!!! مگه ما به شما گیر میدیم چرا همتون جراحی پیشونی مهر نمازی میکنید!!!
  1
  19
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ولی پشت قاشق را داغ کرده روی پیشانی بگزارند ایرادی ندارد.
  2
  22
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  اُلاغ رو باش که چه ارج و قُربی پیداکرده !؟ بیچاره به خواب هم نمیدید ، که در بین انسانها اُلاغ تر از خودش هم پیدا بشه !!
  2
  21
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. در مملکت سقط پرستی که امام اولشون جز به زبان منطق الحیوانات و کلیله الدمنه به زبان دیگری اشنایی نداره ،چی انتظار دارید. شما جایی شنیدید که علی با ادمی< ۴ کلام حرف حسابی بزنه، هر جا حرفه ،میگن علی به شتر گفت و علی به سوسمار گفت و علی با الاغ به دادگاه رفت علی مترجم فیل بود ووو
  1
  8
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  [::ابن ملجم - مونیخ، آلمان::]. تنها بیزینسی که هیچ ارتباطی با اقتصاد دنیا نداره و متولیانش هم همیشه منتهای رضایت رو از شغلشان دارند مذهبه ! خصوصاً اسلام و شاخه هاش ، که هر کدوم ساز خودش رو میزنه و دیگری رو نهی میکنه ! . البته این تبادل نظر من و شما تقریباً میشه گفت که ربطی به متن و موضوع این خبر نداره ! کُلاً افراد هر چقدر که اعتقاداتشون به مذهب قویتر بشه خرافه پرستی و تحجرگرایشون هم بیشتر و در نتیجه کار و کسب ، دین بازان هم بمراتب بیشتر و بهتر میشه!! در ضمن من با شما در این خصوص که عنوان کردید ( صحبت کردن علی با حیوانات ) هم عقیده ام !
  1
  6
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.