ارتش عهده‌دار حفاظت از نفتکش‌های ایرانی شد

در پی تلاش آمریکا برای محدودسازی تردد نفتکش‌های ایرانی، معاون عملیات ارتش ایران از حفاظت شناورهای حامل نفت این کشور توسط ارتش خبر داد.
 
محمود موسوی، معاون عملیات ارتش ایران روز دوشنبه گفت که ارتش ایران از نفتکش‌های ایرانی در برابر هرگونه تهدیدی حفاظت خواهد کرد و همچون گذشته اجازه نخواهد داد که تهدیدی مانع تردد شناورهای نفتی ایران در مسیرهای دریایی شود.
 
این اظهارنظر آقای موسوی واکنشی به سخنان روز چهارشنبه رئیس گروه اقدام ایران بود که از تمامی کشورهای جهان خواست تا مانع تردد دریایی و پهلوگیری شناورهای ایرانی در بنادرشان شوند. این اظهارات از سوی رسانه‌های رسمی ایران به عنوان تهدیدی آشکار علیه ناوگان دریایی ایران ارزیابی شد.
 
برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در کارگروه اقدام روز چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که از این پس تمامی نفتکش‌های ایرانی در همه جا از کانال سوئز گرفته تا تنگه مالاگا، شامل تحریم‌های ما می‌شوند. آقای هوک همچنین از متحدان آمریکا خواست تا مانع تردد شناورهای ایرانی در آبهای بین‌المللی شوند، چرا که در غیر اینصورت بنا بر ادعای او نفتکش های ایرانی همچنان به ارسال میلیون‌ها بشکه نفت برای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه ادامه خواهند داد.
 
آمریکا در پی خروج یک‌جانبه از برجام از هفته گذشته دور تازه‌ای از تحریم‌های نفتی، تجاری و مالی را علیه ایران اعمال کرد. در قالب این تحریم‌ها، شرکت‌های بیمه از پشتیبانی کشتی‌های ایرانی از جمله نفتکش‌ها منع شده‌اند و از بنادر جهان خواسته شده تا مانع از پهلوگیری آنها شوند.
+30
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  اقای معاون پشتیبانی: شما مثل اینکه فارسی را نمیدانید. انها به تمام بنادر دنیا اعلام کرده اند از پهلو گرفتن کشتی ها در کشور شان خودداری بکنند تو میگوئی ارتش عهده دار حفاظت از نفتکش هاست. اخر عزیز دل هیچ بندری کشتی های جمهوری اسلامی را نمی پذیرد. دوباره بگویم کشتی های جمهوری اسلامی را . نه کشتی های ایرانی را. تو میگوئی ارتش اینها را حفظ میکند. یعنی شما همراه با کشتی ها در ابهای اقیانوس ها حرکت میکنید تا انها را حفظ کنید. اخر تبلیغات رسانه ای شما هم به لعنت سگ ارزش نداردمیدانید چرا . برای اسنکه از سر تا پا دروغ است
  23
  59
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا

  تا حالا که همه زر زر‌ها رو سپاه میزد حالا که دیدن آمریکا تنبنشون رو بادبادک می‌کنه. ارتش بی‌چاره رو فرستادن جلو. میگم اینا از یه سگ هم ترسو ترن باورتون نمی‌شه
  13
  49
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.