پمپئو با انتقاد از نیوزویک تاکید کرد: ایران تحریم غذایی و دارویی نیست

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بار دیگر تاکید کرد که ایالات متحده هرگز ارسال مواد غذایی و دارویی به ایران را تحریم نکرده بود و در حال حاضر نیز تحریم نکرده است.
 
مایک پمپئو با ارسال توئیتی، از مجله «نیوزویک» انتقاد کرد. پیشتر نیوزویک، با اشاره به مصاحبه وزیر خارجه آمریکا با بخش بی بی سی فارسی، گزارشی با عنوان اینکه «وزیرخارجه آمریکا می گوید ایران باید به آمریکا گوش دهد اگر می خواهد مردمش غذا بخورند» منتشر کرده بود.
 
اما وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در توئیتی نوشت: «شرم بر #نیوزویک‌تقلبی به خاطر کمک به دروغ‌های جواد ظریف. حقیقت این است: آمریکا غذا و دارو را تحریم نکرده است و هرگز نیز تحریم نکرده بود. این موارد از تحریم ها معاف شده اند، همانطوری که نقل و انتقالات مالی مرتبط با نیازهای انسانی از تحریم معاف هستند.»
 
جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، پیشتر در توئیت هایی به مصاحبه وزیر خارجه آمریکا و بی بی سی فارسی واکنش نشان داده بود.
 
کاخ سفید در واشنگتن می گوید که کمک های انسانی به ایران را تحریم نکرده است و از ایران می خواهد تا «مانند یک کشور عادی» در جهان رفتار کند و بر سر یک توافق جامع که شامل موارد هسته ای و از جمله فعالیت های ایران در منطقه و جهان می شود، گفتگو کند تا این کشور به جامعه جهانی بازگردد.
+52
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  احمق وقتی نفت و سایر صنایع تحریم هستند یعنی درامد کشور را به صفر رساندن و این یعنی تحریم دارو و غذا گوسفند.
  18
  62
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  شما قیافت معلومه ادم صادقی هستی !! . ما هم گوشامون مخملی !! ممنون به فکر مردم ایران هستی !! . دیشب برادرم برا دوستش که تالاسمی داره زنگ زده بود که دیگه دارو نیست !! . اراجیفت رو داخل جمع مجاهدین ( فاضلابی ها ) بگو که برات کف بزنن !! کثیف
  16
  62
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::شیرمردان - سیدنی، استرالیا::]. زیاد تند نرو اخوی! وقتی به کشورهای که مشتری نفت ایران هستن معافیت داده، برای اینه که نفت رو بفروشن، ولی پول نقد دست این ملاها نمیدن. از همونهایی که مشتری بودن، غذا و دارو جای دلار بگیرن.
  57
  13
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  freydun2500 - نامکاری، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]چرا .... میگویی ؟؟؟ تو فکر میکنی آخوند نگران بیمار سرطانی است؟؟ زمانی این تحریم ها میتوانست مثمر ثمر باشد که یک دولت مردمی در ایران بود که برایش آسایش مردم مهم بود.اخوند ها صد میلیارد پس انداز دارند وقتی این آمریکایی های حیوان مملکتی را تحریم میکنند برای سپاه چهار پایان چک سفید امضا برای سرکوبی کلیه مخالفان است. کدام کشور تا بحال با تحریم حکومتش سرنگون شده که اشغالگران ایران دومی اش باشد
  1
  4
  ‌سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.