احضار عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از عضو شورای شهر شیراز که از دو بهایی حمایت کرده بود

 مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان و مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز یک عضو شورای شهر اصفهان به دلیل انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود در حمایت از مهدی حاجتی - عضو شورای شهر شیراز - به پلیس امنیت احضار شد.
 
وب‌سایت رویداد ۲۴ نوشت مهدی مقدری به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به پلیس امنیت احضار شد و هفته آینده باید در بازپرسی شعبه یازده دادگاه انقلاب اصفهان حضور پیدا کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

احضار عضو شورای شهر اصفهان به خاطر حمایت از عضو شورای شهر شیراز به دادگاه انقلاب مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان به دلیل حمایت از مهدی حاجتی هفته گذشته در پلیس امنیت حضور یافت. اختصاصی رویداد ۲۴: مهدی مقدری به خاطر انتشار یک پست اینستاگرامی که در دفاع از مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز منتشر شده بود، به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به پلیس امنیت و دادگاه انقلاب احضار شد. مقدری در هفته پیش رو باید در بازپرسی شعبه یازده دادگاه انقلاب اصفهان حضور پیدا کند. مهدی مقدری در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود «چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی‌خواهند دریابند که: حق داشتن لزوما به معنای برحق بودن نیست ... هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. #مهدی_حاجتی را آزاد کنید.» پیشتر نیز مقدری با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر به خاطر توئیتی در حمایت از کنشگران محیط زیستی به اتهام تشویش اذهان عمومی متهم شده است. مهدی مقدری دبیرکل سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی است. ️ کانال تلگرامی مقدری @MMoghadari

A post shared by مهدی مقدری (@mmoghaddari) on


دلیل احضار این عضو شورای شهر اصفهان، انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش درباره بازداشت مهدی حاجتی بود. آقای حاجتی عضو شورای شهر شیراز بود که به دلیل حمایت از شهروندان بهایی مدتی بازداشت شد.
 
این عضو شورای شهر اصفهان در حمایت از حاجتی نوشته بود: «چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی‌خواهند دریابند که: حق داشتن لزوما به معنای برحق بودن نیست ... هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید.»
 
مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز، پنجم مهرماه سال جاری و به دلیل نوشتن توئیتی در حمایت از «دو دوست بهایی بازداشت شده» از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود. او ۱۵ مهرماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. ایسنا آن زمان نوشت که قرار است حاجتی «تا پایان تحقیقات پرونده تحت نظر بماند». او پس از آزادی از زندان، اجازه پیدا نکرد در جلسه‌های شورای شهر شیراز حاضر شود.
 
رئیس دادگستری استان فارس پس از آزادی موقت حاجتی، گفته بود صرف‌نظر از دفاع این عضو شورای شهر از شهروندان بهایی، اتهامات دیگری در سایر جرائم عمومی علیه او مطرح است. این مقام قضایی توضیح بیشتری درباره اتهامات حاجتی نداد.
 
ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر در گزارشی تحت عنوان آزار و اذیت و بازداشت بهائیان در ایران نوشت که طی دو ماه اخیر بازداشت ایرانیان بهائی روند افزایشی داشته است.
 
هفته جاری پیکر زنی به نام شمسی اقدسی، از شهروندان بهائی گیلاوند، از توابع دماوند، نبش قبر شد و چهار روز پس از خاکسپاری به خانواده او خبر داده شده که جسد او در بیابان‌های اطراف جابان پیدا شده است. سایت زیتون نوشت که نیروهای امنیتی پیشتر به بهایان هشدار داده بودند که دیگر حق دفن اموات‌شان را در این شهر ندارند.
 
وزارت خارجه آمریکا خرداد امسال در گزارش سالانه آزادی مذهب به موارد نقض حق آزادی مذهب و حقوق بشر در سال ۲۰۱۷ در ایران اشاره کرد.
 
در بخشی از گزارش وزارت خارجه به نقض حقوق مسلمانان سنی، پیروان آئین بهائی و مسیحیان اشاره شده و آمده بود که از سال ۲۰۰۰ مسئولان ایرانی بیش از ۶۰۰ مسیحی و نوکیش را بازداشت کردند.
+29
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  چه دین خوب و صلح طلب و طالب احترامی است اسلام
  1
  24
  دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.