شگرد عجیب سارق زرنگ برای کلاهبرداری از مشتریان رستوران‌ها

مرد شیاد که به‌عنوان پیک موتوری میلیون‌ها تومان از مشتریان رستوران‌ها کلاهبرداری کرده بود از سوی پلیس به دام افتاد.
 
بیست و پنجم شهریور امسال فردی به افسر تحقیق کلانتری ۱۲۴ قلهک مراجعه کرد و گفت: ساعتی قبل با رستورانی در خیابان شریعتی تماس گرفتم و سه پرس چلو گوشت برای ناهار سفارش دادم. نیم ساعت بعد فرد جوان و خوش تیپی زنگ واحد ما را زد و گفت پیک موتوری‌ام و غذا آورده‌ام. زمانی که کارت عابر بانکم را همراه رمز به او دادم بعد از چند مرتبه کشیدن عابر بانک گفت سیستم قطع است و تقاضای وجه نقد کرد که به داخل خانه رفتم و نود هزار تومان به وی پرداخت کردم و او نیز کارت را برگرداند. در حال صرف غذا با خانواده‌ام بودم که ناگهان از طریق پیامک متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان از حساب همان عابر بانکم خالی شده که وقتی نگاهم به عابر بانک کنار سفره افتاد متوجه شدم متعلق به فرد دیگری است و پیک موتوری آن را جا به جا کرده است.
 
بلافاصله با رستوران تماس گرفتم که آنها گفتند غذای شما را فردی در جلوی پارکینگ ساختمان تحویل گرفته و پول غذا را نیز به شکل نقدی پرداخت کرده است همان جا بود که متوجه شدم آن فردی که به او کارت را دادم پیک موتوری نبوده است و طعمه فرد سارق و کلاهبرداری شده‌ام.با تشکیل پرونده و ارسال به مرجع قضایی امر شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیم عملیات کلانتری قرار گرفت. پس از تحقیقات گسترده مشخص شد متهم در مردادماه در رستورانی در شهرک قدس به‌عنوان پیک مشغول به‌کار شده و پس از چند روز در حالی که دستگاه پوز و باکس غذا که بر موتور می‌گذارند را سرقت کرده دیگر به محل کار خود نرفته است و صاحب رستوران نیز از وی شکایت کرده اما حساب جاری متعلق به دستگاه را مسدود نکرده است.
 
سرهنگ ظهیری – رئیس پلیس پیشگیری پایتخت- در تشریح این پرونده گفت: در مدتی که مأموران در حال شناسایی متهم بودند چندین شکایت مشابه دیگر نیز به کلانتری رسید و همچنین پرونده‌های مشابهی نیز در کلانتری‌های ۱۲۵یوسف آباد و ۱۳۴ شهرک قدس مطرح شد که با توجه به افزوده شدن تعداد شاکی‌ها پیگیری‌های ویژه انجام گرفت و در نهایت روز جمعه متهم در مخفیگاهش در منطقه فلاح دستگیر و در بازرسی از محل یک دستگاه موتور مسروقه دستگاه عابر بانک و باکس غذا کشف شد.
 
وی در ادامه افزود: متهم ۲۹ ساله که به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع نیز دستگیر شده بود به جرم ارتکابی خود در مناطق مختلف غربی و مرکزی تهران به همان شیوه اعتراف کرد و بیان داشت: پس از شروع به کار در رستوران تصمیم گرفتم با دستگاه پوز نقشه خود را اجرایی کنم بنابراین در نزدیکی رستوران‌های بزرگ می‌ایستادم و زمانی که پیک رستوران به سمت محل تماس مشتری می‌رفت من نیز آن را دنبال می‌کردم و پس از رسیدن در محل بسرعت موتور خود را در گوشه‌ای پارک می‌کردم و به سمت پیک می‌رفتم و می‌گفتم غذا متعلق به من است و پولش را می‌دادم و زمانی که از محل می‌رفت با موتور خود و در حالی که غذا دستم بود به خانه مشتری مراجعه می‌کردم و هنگامی که کارت عابر بانک می‌داد رمز را از وی می‌پرسیدم و سپس به ظاهر کارت را می‌کشیدم اما می‌گفتم سیستم قطع است.
 
وقتی مشتری برای آوردن وجه نقد به خانه می‌رفت در یک لحظه کارت مشابهی را که همراه داشتم و از قبل تهیه کرده بود جایگزین آن می‌کردم و به همراه سفارش به او می‌دادم و متوجه جایگزینی آن نمی‌شد. بعد به اولین عابر بانک مراجعه و با به‌خاطرسپردن رمز کارت حسابش را خالی می‌کردم.سرهنگ ظهیری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ نفر به‌عنوان شاکی مراجعه و از متهم تحقیقات تکمیلی در جریان است از شهروندان خواست هنگام خرید شخصاً نسبت به کشیدن کارت اقدام کنند و رمز آن را در اختیار افراد غیر قرار ندهند.
+33
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.