فروش یک‌میلیارد دلاری سایت چینی علی‌بابا٬ ظرف یک ساعت

وب سایت فروش اینترنتی چینی به نام "علی‌بابا" در نخستین ساعت فروش ویژه "روز مجردها"٬ یک میلیارد دلار فروش کرد.
 
این فروش که معادل ۶۹ میلیارد یوآن است برای این سایت یک رکورد محسوب می‌شود و ۲۱ درصد از فروش این سایت در نخستین ساعت روز مجردها در سال گذشته بیشتر بوده است.
 
"روز مجردها" یک روز ویژه در چین است که در آن مجردها٬ مجرد بودن را جشن می‌گیرند. روز ۱۱ نوامبر هم به همین جهت انتخاب شده که در تقویم میلادی به شکل ۱۱/۱۱ نوشته می‌شود و عدد یک در آن تکرار شده است.
 
فروش اینترنتی سایت علی‌بابا تا ساعت ۱۰ بامداد روز یکشنبه به وقت محلی به مرز ۲۰ میلیارد دلار رسید.
 
میزان فروش اینترنتی در روز مجردها در سال ۲۰۱۷ نیز یک رکورد جهانی بود و عملا این روز به بزرگترین روز اینترنتی جهان تبدیل شد.
 
فروش یک میلیارد دلاری سایت علی‌بابا در نخستین ساعت این روز رخ داده و این فروش ویژه به همراه تخفیف‌های مخصوص این روز٬ ۲۳ ساعت دیگر ادامه دارد.
شنبه شب٬ فروش ویژه روز مجردها در سایت علی‌بابا٬ با برپایی یک جشن آغاز شد فروش ویژه روز مجردها در سایت علی‌بابا٬ با برپایی یک جشن آغاز شد که در آن ماریا کری خواننده سرشناس آمریکایی نیز برنامه اجرا کرد.
 
این فروش احتمالا آخرین فروش ویژه سایت علی‌بابا در دوره‌ای است که جک ما٬ بنیانگذار این شرکت عظیم چینی هنوز اداره آن را بر عهده دارد. در ماه سپتامبر اعلام شد که آقای جک از سال ۲۰۱۹ میلادی از ریاست این شرکت کنار خواهد رفت.
 
به رغم اینکه فروش سایت علی‌بابا به شکل با ثباتی در سال جاری افزایش داشت٬ ارزش سهام این شرکت ۱۶ درصد کاهش پیدا کرد. نگرانی‌ها درباره جنگ تجاری چین و آمریکا به عنوان دلیل اصلی کاهش سهام علی‌بابا بیان شد.
 
به گفته گروه تجاری علی‌بابا٬ در جریان فروش ویژه روز مجردها در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸۰ هزار شرکت مختلف تولیدکننده٬ اجناس خود را عرضه کرده‌اند.
جک ما اعلام کرده که سال آینده از ریاست گروه علی‌بابا کناره‌گیری می‌کند
+44
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  اگه تو ایران روزه صیغه بگیر ها نامگزاری بشه ، حتی رکورد چینی ها را میزنند ،
  7
  35
  یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.