مردی که پس از ۱۲ سال از کما خارج شد

مرد جوانی که مدت ۱۲ سال در حالت کما بسر می‌برد سرانجام از کما خارج شد. “وانگ شوبائو” پس از یک حادثه تصادف در سال ۲۰۰۶ در استان “شاندونگ” چین به کما رفته بود. وانگ در زمان تصادف ۳۶ سال داشت. “وی مینگ یینگ” مادر سالخورده این جوان نخستین فردی بود که او پس از بدست آوردن هوشیاری خود صورتش را مشاهده کرد. این زن ۷۵ ساله دوست داشتنی بیش از یک دهه شب و روز در کنار پسرش که در کما بسر می‌برد حضور می‌برد. او تمام هزینه‌های درمان پسرش را حتی با وجود آنکه مجبور شد ۱۲۰۰۰۰ یوآن (۱۳۰۰۰ دلار) را قرض بگیرد، پرداخت کرد. پدر وانگ هنگامی که او کم سن و سال بود از دنیا رفته بود.

این مادر فداکار با وجود آنکه هر روز ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می‌شود، صورت پسرش را می‌شوید، او را به سرویس بهداشتی می‌برد، به او غذا می‌دهد و تمام احتیاجات او را فراهم می‌کند، اما هرگز شکایتی از این وضعیت نکرده است. او در گفتگو با Beijing News گفت: “زمانی بود که من در مدت ۱ ماه نیز نمی‌توانستم چیزی بخورم، چون واقعا فقیر بودیم. دهان و زبان من کاملاً خشک می‌شد. من فقط آب می‌خوردم. ”
 
او طی این سال‌ها حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کم کرده و اکنون فقط ۳۰ کیلوگرم وزن دارد. ماه گذشته او سرانجام با چشمانش یک معجزه را دید و پسرش پس از بیش از یک دهه از کما خارج شد. با وجود آنکه وانگ قادر به حرکت و صحبت کردن نیست، اما می‌تواند به مادرش لبخند بزند و حرف هایش را گوش کند.
این زن مقاوم در این باره گفت: “لذت فراوانی نصیب من شده است. امیدوارم پسرم سلامتی کامل خود را بدست آورد. من هرگز از بهبودی او ناامید نشدم. امیدوارم او روزی بتواند با من حرف بزند. ”
 
انتشار این خبر به همراه تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی چین موجب واکنش بسیاری از کاربران شد. یکی از کاربران در کامنتی نوشت: “هیچ چیز قدرتمندتر از عشق مادری نیست. ” یکی دیگر از کاربران نیز نوشت: “تن‌ها یک مادر می‌تواند اینگونه فرزندش را دوست داشته باشد. ”
+92
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  اگه عاقل باشه با این وضع دنیا آرزو میکنه برگرده کما !
  57
  14
  شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  نظام سوخته اخوندی - اتریش، اتریش
  چین به این ثروتمندی ولی مردم خسیس وگدایی هستن الان امریکا بود برایش کلی هزینه انسان دوستانه جمع میشد ، باید هوش و حواس مردم به کشور های کومونیست پرور مثله چین روسیه و ایران جمع باشه
  3
  12
  شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.