بیش از هفت هزار خانوار انگلیسی همچنان تلویزیون سیاه و سفید تماشا می‌کنند

پنج دهه پس از ورود تلویزیون‌های رنگی به بازار، براساس اعلام اداره مجوزهای تلویزیونی بریتانیا، بیش از هفت هزار خانوار انگلیسی کماکان تلویزیون سیاه و سفید تماشا می‌کنند.
 
به گزارش روزنامه گاردین، در لندن پایتخت بریتانیا یک هزار و 768 خانوار از ساکنان این شهر تا کنون به استفاده از تلویزیون‌های رنگی روی نیاورده و همچنان تلویزیون سیاه و سفید تماشا می‌کنند. وست میدلند با 431 خانوار و منچستر با 390 خانوار در رده‌های بعدی قرار دارند.
 
براساس آمارها مجموعا 7 هزار و 161 خانواده در بریتانیا هنوز تلویزیون‌های سیاه و سفید و قدیمی خود را کنار نگذاشته و از آن استفاده می‌کنند.
 
جیسون هیل، سخنگوی اداره مجوزهای تلویزیونی در این باره گفت: «در حال حاضر بیش از نیمی از تلویزیون‌ها در بریتانیا به اینترنت متصل شده‌اند اما نکته جالب توجه این است که هنوز بیش از هفت هزار خانوار بریتانیایی، برنامه‌های مورد علاقه خود را از طریق گیرنده‌های سیاه و سفید دنبال می‌کنند».
 
شهروندان بریتانیایی فارغ از این‌که چه برنامه‌ای را به چه دستگاه گیرنده‌ایی تماشا و ضبط کنند، نیازمند به ثبت رساندن و دریافت مجوز از اداره مجوزهای تلویزیونی هستند. تماشای برنامه‌های تلویزیونی حتی از روی برنامه‌های iPlayer نیز نیاز به مجوز دارد.
 
پخش رنگی برنامه‌ها در ژوئیه 1967 آغاز شد و مسابقات تنیس ویمبلدون آن سال به صورت رنگی پوشش داده شد. از آن زمان هر ساله تعداد مجوزهایی که برای گیرنده‌های سیاه و سفید صادر شد، به شدت کاهش یافت. در سال 2000 تعداد مجوزهای صادر شده برای تلویزیون‌های سیاه و سفید 212 هزار مجوز بود و در سال 2003 تعداد این مجوزها به 93 هزار رسید. در سال 2015 تنها 10 هزار مجوز در این زمینه صادر شد.
+20
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  اینکه چیزی نیست اگر وارد یک هتل در انگلیس بشید هنوز شیر آب سرد و گرم دستشویی هاشون جدا از هم است از یکی آب سرد میاد از یکی دیگه آب گرم تازه حمومشون هم همنجوریه
  0
  2
  یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.