درخواست امضاء از «ال چاپو» سبب حذف یکی از اعضای هیئت منصفه شد

مردی که قرار بود به عنوان یکی از اعضای هیئت منصفه در دادگاه «اِل چاپو»، مشهورترین قاچاقچی مواد مخدر جهان، حضور یابد به دلیل درخواست عجیب و غیرمعقولش از این وظیفه کنار گذاشته شد.
 
این مرد از یک مامور دادگاه خواسته بود به او کمک کند تا امضای ال چاپو را برای یادگاری بگیرد. این مساله سبب شد قاضی صلاحیت وی را رد کند. وی در توضیح این درخواست عجیبش گفته بود که متولد شهر مدلین کلمبیاست و همشهری ال چاپو است.
 
محاکمه خواکین گوزمن مشهور به ال چاپو به اتهام ۲۵ سال فعالیت در زمینه قاچاق مواد مخدر و اتهامات دیگری چون پول‌شویی، قاچاق اسلحه، آدم‌ربایی و قتل از روز ۵ نوامبر در نیویورک آغاز شده است.
 
این قاچاقچی ۶۱ ساله کلمبیایی متهم به رهبری کارتل سینالوآ، قدرتمندترین گروه‌ جرایم سازمان‌یافته قاچاق مواد مخدر مکزیک از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۴ میلادی است.
 
به دلیل اهمیت بالای این محاکمه و همینطور تهدیدی که متوجه جان هیئت منصفه و قضات است، نام این افراد محفوظ است و در طول محاکمه همراه با محافظ به دادگاه رفت و آمد می‌کنند.
 
همچنین دادگاه صلاحیت یکی دیگر از اعضای هیئت منصفه که خود را بدل مایکل جکسون می‌داند و از این راه کسب درآمد می‌کند، رد کرد. دادستان دلیل این امر را حفظ جان این فرد بیان کرده است.
 
تاکنون ۶۰ نفر به طور بالقوه برای حضور در گروه هیئت منصفه دادگاه محاکمه در نظر گرفته شده‌اند که از میان آنان صلاحیت ۲۷ نفر به دلایل مسائل مختلف بخصوص موضوعات امنیتی رد شده است. هنوز هیچکدام از اعضای هیئت منصفه مشخص نشده و گمانه‌زنی‌ها در این مورد ادامه دارد.
 
دوازده نفر اعضای هیئت منصفه و شش جانشین انتخاب خواهند شد تا در مورد رای دادگاه تصمیم بگیرند.
+21
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Siavashro - بخارست، رومانی
  همشهری ل چاپو توی مدلین کلمبیا؟ فکر کنم با پابلو اسکبار اشتباه گرفته بود، ل چاپو مال مکزیک هست.
  2
  19
  شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  حیف که دست من نیست وگرنه میدونستم با خلافت طلب ابوظبی چکار کنم: یه حبس ابد و مینداختمش توی سلول همین گوزمن یا اِل چاپو حالشو ببره.
  0
  0
  یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.