دادگاه، دو اخلالگر اقتصادی استان فارس را به اعدام محکوم کرد

روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد: حکم اعدام دو نفر از اخلالگران نظام اقتصادی و شبکه بانکی کشور در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلال گران نظام اقتصادی کشور مستقر در استان فارس صادر شد.
 
به گزارش خبرآنلاین، این روابط عمومی در مطلب خود افزود: در رأی صادره از این شعبه ویژه متهمان ردیف اول و دوم این پرونده به نام های داریوش ابراهیمیان بیلندی فرزند علی اکبر و یونس بهاءالدینی فرزند ابراهیم به لحاظ اخلال باندی و سازمان یافته در شبکه بانکی و اقتصادی کشور به مبلغ ۱۵۴۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۱۴۳ ریال را مفسد فی الارض شناخته و به مجازات اعدام محکوم کرد.

در این پرونده متهم ردیف اول مدیر و هماهنگ کننده اقدامات مجرمانه مذکور و متهم ردیف دوم از اعضای اصلی باند اخلال گسترده در شبکه بانکی کشور بوده اند.

در این پرونده همچنین برای متهمان اصلی علاوه بر مجازات اعدام ضبط کلیه وجوه و منافع حاصله از اقدام مجرمانه به نفع دولت و رد مال به میزان ۳۵ میلیون تومان در حق یکی از شاکیان خصوصی نیز صادر شده است.

در رأی صادر از شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان نظام اقتصادی در استان فارس محمد بهاء الدینی فرزند ابراهیم را به ۱۰ سال حبس تعزیری و رد مال محصله، داوود کاتبی فرزند ولی الله به ۷ سال حبس تعزیری،ایمان پهلوانی فرزند نعمت الله ، مرتضی کاتبی نژاد فرزند صفر ، رضا نادری فرزند صفرعلی را هریک به ۵ سال حبس تعزیری و ضبط کلیه وجوه و منافع محصله به عنوان جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

در رأی صادره آمده است پرونده در خصوص تعدادی از متهمان مفتوح و در خصوص متهمان ردیف اول و دوم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بوده و در خصوص سایر محکومین قطعی است.
+6
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  هیچکس به سیستم فاسد قضایی حکومت ولایت فقیه اعتماد نداره. اینا حکمها و جنایتهایی کردند که اینا بگن ماست سفیده هیچکس دیگه باور نمیکنه چون سراسر دروغ و فساد و زدوبند هستند و عمده مردم معتقدند که گرانی ها کار شرکتهای اقماری بنیادها و سازمانهای بسیج و سپاه هستش و یک عده رو میگیرند و اعدام میکنند ولی در عمل هیچ اتفاقی نمیافته و گرانی ها همچنان هست. الان نگاه کنید دفعه قبل سلطان دلار رو و این سری سلطان سکه رو گرفتند و هر دو هم زندانی و به اعدام تهدید شدند ولی واقعا قیمتها به قیمت قبل بازگشت؟ چرا؟ چون مشخصه این افراد مسبب نبودند و سیستم فقط داره نمایش اعدام برگزار میکنه برای ترساندن مردم و این بدبختها هم قربانی سیستم فاسد قضایی و امنیتی رژیم ولایت فقیه هستند.
  0
  3
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.