هانت: امکان برگزاری همه پرسی مجدد برکسیت وجود ندارد

جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا می گوید «امکان ندارد همه پرسی مجدد برکسیت» برگزار شود.
 
بریتانیا تنها شش ماه فرصت ماندن در اتحادیه اروپا را دارد و ماه مارس سال ۲۰۱۹ این کشور برای همیشه از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد. مگر اینکه تا آنزمان دولت محافظه کار بریتانیا استعفا دهد و یا اینکه تصمیم بر همه پرسی جدید بر سر برکسیت گرفته شود.
 
وزیر خارجه دولت محافظه کار بریتانیا که در پاریس با همتای فرانسوی خود دیدار می کرد اعلام کرد که بریتانیا با وجود خروج از اتحادیه اروپا هیچگاه روابط تجاری و اقتصادی خود با اتحادیه اروپا را قطع نخواهد کرد.
 
وی اعلام کرد که دولت بریتانیا راه حل خود برای برون رفت از بحران مذاکرات برکسیت را اعلام کرده است و این با اتحادیه اروپاست تا در این مورد دقت نظر به خرج دهد تا در صورت امکان مذاکرات برکسیت هرچه سریعتر به نتیجه برسد.
 
جرمی هانت برای حضور در مراسم ویژه صدمین سال پایان جنگ جهانی اول در فرانسه است. وزیر خارجه بریتانیا همچنین اعلام کرد که اروپا به جنگ جدیدی نیاز ندارد و باید رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا شرایطی فراهم آورند تا تنش ها باعث بروز جنگ و درگیری در داخل قاره سبز نشود.
 
در دومین مرحله از مذاکرات برکسیت مهم ترین موضوع توافق اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا برسر مرز بین جمهوری ایرلند، به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، و ایرلند شمالی بخشی از خاک بریتانیا است.
 
نگرانی ها از آن است که بدلیل دهه ها تنش بین دو ایرلند و کسب صلح در سال های اخیر، دوباره تعیین مرزهای گمرکی بین دو ایرلند به تنش ها دامن بزند. همچنین با نهایی شدن برکسیت جمهوری ایرلند به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا بطور کامل از «بریتانیای کبیر» جدا می شود مساله ای که می توان گفت بنوعی کابوس رهبران یکی از بزرگترین کشورهای استعمارگر جهان در قرن نوزدهم میلادی است.
+25
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  آفایون بنفیت بگیر اهل مطالعه و باهوش که میگفتند باید بمون همون ننه من قمرا کجان همون مفت خورها که اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا جدا بشه دیگه نمتونمد زنگ بزنند ایران چوسی بیان‌ بگند لندن رندگی میکنم دیگه نمیاد بگه که بنفیت میگیرند باشه تا از اتحادیه جدا بشه که دیگه مفت نخورید و خودتون رو باهوش بدونید
  6
  3
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.