عامل تیراندازی کالیفرنیا یک سرباز پیشین ارتش و دچار آسیب روانی بود

پس از تیراندازی در یک بار در ایالت کالیفرنیای آمریکا، پلیس فرد مهاجم را شناسایی کرده است. او دیوید لانگ، سرباز پیشین نیروی دریایی آمریکا و ۲۸ ساله است. لانگ پیش از آنکه کشته شود، دست‌کم ۱۲ نفر را به قتل رساند.
 
فردی مهاجم شامگاه چهارشنبه ۱۶ آبان (هفتم نوامبر) وارد یک کلوب شبانه‌ در شهر "ثاوزند اوکز"، در نزدیکی لس‌آنجلس شد و به سوی جمعیتی که در آنجا حضور داشت شروع به تیراندازی کرد. دستکم ۱۲ نفر کشته شده‌اند. گفته می‌شود مهاجم نیز کشته شده اما نحوه‌ی مرگ او هنوز نامعلوم است.
 
در این میان پلیس فرد مهاجم را شناسایی کرده است. او دیوید لانگ، سرباز پیشین نیروی دریایی ارتش آمریکا بوده است. او دچار اختلال استرسی پس از آسیب روانی (PTSD) بوده است. این آسیب‌ها ناشی از دوران خدمت او در ارتش و احتمالا در مناطق جنگی بوده است.
 
به نوشته "الجزیره" مهاجم در این حمله از اسلحه اتوماتیک و نارنجک دود‌زا استفاده کرده است. در همین حال مقام‌های رسمی در مورد تعداد زخمی‌های احتمالی گزارشی منتشر نکرده‌اند.
 
شاهدان عینی به سی‌ان‌ان گفته‌اند که در این کلوب تعداد زیادی از دانشجویان گرد هم آمده بودند و با شروع تیراندازی برخی از حاضران با شکستن پنجره‌ها از محل فرار کردند.
 
دیوید لانگ به دلیل ارتکاب برخی "خلاف‌های کوچک" در گذشته برای پلیس فردی شناخته‌ شده بوده است. به دلیل یک تصادف اتومبیل و شکایت از او به خاطر بر هم زدن آرامش، پلیس به سراغ او رفته بوده است.
پلیس ثاوزند اوکز کالیفرنیا در نزدیکی محل وقوع حادثه گفته می‌شود او در جریان خلافکاری‌های خود برخوردی "خشمگین" و "غیرعقلانی" داشته است. در پی آن روان‌شناسان او را معاینه و وضعیت روحی او را بررسی کرده و سپس او را آزاد کرده بودند.
 
جف دین، رئیس پلیس حوزه اداری ونتورا، می‌گوید که دیوید لانگ به احتمال بسیار در دوره خدمت در ارتش دچار ضربه‌های روحی شده ودر نتیجه از اختلال‌های استرسی پس از آسیب روانی رنج می‌برده است.
 
شمار زیادی از رسانه‌های آمریکا به نقل از نیروهای آگاهی پلیس می‌نویسند که دیوید لانگ سلاح خود را به طور قانونی خریداری کرده بود. اما این خبر به طور رسمی تأیید نشده است.
 
به نوشته‌ی روزنامه محلی "ونتورا کانتی استار"، فرد مهاجم دست‌کم ۳۰ تیر شلیک کرده است. او از یک سلاح نیمه اتوماتیک استفاده کرده است.
 
پس از تیراندازی، بدن بی‌جان فرد مهاجم پیدا شده است. از انگیزه‌های او هنوز اطلاعی در دست نیست.
+13
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  heerad - کوالا لامپور، مالزی

  خیلی‌ جالبه. تو اکثر این کشت و کشتار‌ها ، اگه طرف اسم عربی‌ و یا غیر اروپایی داشته باشه ، میگن حرکت تروریستی بوده ولی‌ وقتی‌ طرف اسم آمریکایی و یا لاتین داره میگن دچار اختلالات روانی‌ بوده !!!.. عجبا ، حیرتا ، حقیقتا
  17
  71
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  [::heerad - کوالا لامپور، مالزی::]. این قضیه اسمش تبعیضه. ماها خودمون دست هرچی تبعیضه رو بستیم. بهایی رو از قبر در میاریم باز صد وحمت به داعش. یهودیا رو میخواییم بندازیم تو دریا . گوشی دزدی از ایران برن افغانستان میشه دلیلی بر بد بودنشون ولی تهران سده انبار جنسای مسروقه از ترکیه و کشورای اروپایی. تا جایی که لکسوس سرقی اورده بودن تهران. عربها پیشرفتشون تحسین برانگیزه و شرق و غرب تشویقشون میکنه ماها به شترسواریشون گیر میدیم و برا خالی کردن عقده هامون چندتا فحش بهشون میدیم و برمیگردیم سر بدبختی و عقب موندگیمون .
  36
  25
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::heerad - کوالا لامپور، مالزی::]. خیر گرامی تفاوت بسیار زیادی وجود دارد . در عملیات تروریستی چه از نوع اسلامی و چه اون راسیست نروژی که دهها نوجوان را کشت و یا بمبگزار اوکلاهاما انگیزه سیاسی وجود دارد ، هدف ایجاد ترس و وحشت و به چالش گرفتن رهبران جامعه است ، هدف نابودی نظم جامعه است . اما وقتی یک انسان که تعادل روحی ندارد ، الزاما انگیزه سیاسی وجود ندارد ، تو همین سوعد یک ارتشی دیوانه بخاطر اینکه به دیسکو راهش نداده بودند ۶ تا آدم کشت ، و یا نوجوانان مریض در دبیرستان‌ها که از جامعه بیرارند ، و همه را به رگبار میبندند . هر چند برای قربانی و خانواده قربانی درد از دست دادن عزیزی و یا جراحت یکسان است .
  0
  7
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::kiarash367 - سیدنی، استرالیا::]. بخشی از حرف های شما قابل قبول است ، اما اکثر دوستان در اینجا با جسارت کامل تمامی مدیران ، رهبران ، سرداران ، بسیجیان و پاسداران و حزبی الهی ها و فاطی کوماندها ، و یا لات ها و اوباش ایران را به نقد میکشانند و سعی در ماستمالی کثافت کاری ها نیستند . اتفاقا بیش‌ترین همدردی را دوستان در این سایت به هموطنان یهودی / زرتشتی و بهایی دارند ، چرا که میدانیم که این نامردمان چقدر به اقلیت ها ظلم می‌کنند
  1
  9
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  hamidla - هامبورگ، آلمان
  ببنید چه کشتار و زجری در دوران خدمت در ارتش به مردم داده است که از اعذاب وجدان کارش به جنون کشیده.
  0
  7
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  باور عمیق - قم، ایران
  [::heerad - کوالا لامپور، مالزی::]. عزیزم حواستو جمع کن، اینجا اگر حرف حق بزنی یا ساندیس خور هستی یا ماله کش و یا ارتش سایبری . نگو عجبا، نگو حیرتا . فقط یک ثانیه فکر کن اگر یه گروهبان نیروی انتظامی یا سپاه یه همچین کاری کرده بود
  7
  2
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. درود . باید رفتار ماها که مدعی ایرانی بودن هستیم با عمال و جیره خورای انگلاب اسلامی فرق داشته باشه.
  2
  2
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  [::باور عمیق - قم، ایران::]. اخه سپاه و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بر مبنای صدور اعمال ترویستی پایه گذاری شده. خیلی فرقه بین ارتش یه کشور مثل امریکا که اگه نباشه کشورا مثل یه عده وحشی به جون هم میوفتن با سپاهی که کلا برا صدور تروریسم بنا شده. فکر میکنی امریکا و ناوگان پنجم اگه نبودش وضع دنیا چطور بود؟ کل خاورمیانه به لطف انگلاب اسلامیتون الان تو جنگ میسوخت.
  3
  2
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.