آشنایی با چهار زن ایرانی‌تبار که در انتخابات میاندوره‌ای آمریکا پیروز شدند

 از راست: زهرا کریشنک، سام همدانی، آنا اسکمانی، آنا کاپلان در پایان انتخابات میان دوره ای آمریکا نام چهار ایرانی به عنوان کاندیدای پیروز منتشر شده است. آنها توانستند در انتخابات محلی ایالت های خود پیروز شوند.
 
آنا اسکمانی
 
آنا اسکمانی، از حزب دموکرات، توانست با پیروزی در ناحیه ۴۷ ایالت فلوریدا وارد مجلس نمایندگان ایالت فلوریدا شود.
 
آنا اسکمانی در خانواده ای ایرانی تبار به دنیا آمد و به عنوان یک ایرانی-آمریکایی در انتخابات ایالتی تبلیغ کرد. او با دریافت بیش از ۵۷ درصد آرا بر رقیب جمهوریخواه خود پیروز شد. آنا اکنون دانشجوی دوره دکتری در رشته امور عمومی است. آنا وقتی ۱۳ ساله بود مادر خود را در اثر بیماری سرطان در سال ۲۰۰۴ از دست داد.
 
آنا کاپلان
 
آنا کاپلان، توانست با پیروزی در ناحیه هفت ایالت نیویورک راهی سنای ایالتی نیویورک شود.
 
آنا کاپلان در خانواده ای یهودی در ایران به دنیا آمد. پس از انقلاب ۱۳۵۷ و به روی کار آمدن «جمهوری اسلامی» در ایران، پدر و مادر آنا با توجه به شرایط جدید «تصمیمی سخت» گرفتند و او را به آمریکا فرستادند. همراه او ۳۹ کودک ایرانی دیگر نیز در شکل برنامه ای برای حفظ کودکان یهودی در جمهوری اسلامی، از ایران به آمریکا فرستاده شدند.
 
آنا کاپلان در شیکاگو نزد یک خانواده ای که پذیرای او بود ساکن شد. یک سال بعد نیز پدر و مادرش توانستند در آمریکا به او ملحق شوند و عاقبت به محله کوئینز در نیویورک رفتند و آنجا ساکن شدند. آنا کاپلان در سال ۱۹۹۵ شهروند ایالات متحده شد.
 
زهرا کارینشک
 
زهرا کارینشک،از حزب دموکرات با پیروزی بر رقیب جمهوری خواه خود توانست از ناحیه ۴۸ نماینده سنای ایالت جورجیا شود. او ۵۴ درصد آراء این ناحیه را کسب کرد.
 
او که به عنوان افسر اطلاعاتی سابقه خدمت در نیروی هوایی آمریکا را دارد، می گوید در یک خانواده با چهار فرزند دیگر، که او بزرگترین آنها بود، در فقر بزرگ شد و با فداکاری و سختکوشی پدر و مادرش از تحصیلات با کیفیت برخوردار شد.
 
او ۲۷ سال است که ازدواج کرده است.
 
زهرا کارینشک می گوید او و همسرش در کلیسا فعال هستند. زهرا کارینشک در گفتگوی با «پایا» می گوید از خوش بختی همه ساکنان دفاع می کند، و نگاه ویژه ای هم به دفاع از حقوق مهاجران دارد.
 
او همچنین گفت ایرانی آمریکایی ها بخش مهمی از ائتلاف و کمپین انتخاباتی او هستند.
 
سام همدانی
 
خانم سام همدانی اولین قاضی ایرانی تبار در ایالت کارولینای شمالی است. او دموکرات است و متولد تهران و همراه خانواده از ایران به آمریکا مهاجرت کرد. با اینکه در سن پایین ایران را ترک کرد، به فارسی مسلط است.
 
او اولین قاضی ایرانی-آمریکایی است که در کارولینای شمالی انتخاب شده است.
 
فرماندار ایالت کارولینای شمالی، سام همدانی را برای این سمت برگزیده بود. سام همدانی سابقه کار در دفتر جو بایدن را که زمانی نیز سناتور بود، دارد. هدف وی ایجاد تعادل بین امن نگه داشتن جامعه و احترام گذاشتن به حقوق شهروندان است.
 
او بالاترین آرا در انتخابات انجمن وکلای «ویک کانتی» را نیز داشته است.
+91
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  باعث افتخار و سر بلندی. به کوری چشم معصومه ابتکار و چرخنده
  10
  72
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  برای حفظ کودکان یهودی.جمله ای دقیق برای دونستن اینکه یهودیها میخوان همه دنیا و دینها و مذهبها بهم بریزه و باهم سر هیچ و پوچ بجنگن ولی یک تار موی یک کودک یهودی کم نشه. اقای danyou بیا باهات کاری ندارم به حضرت داوود عاشقتم لاو یو
  56
  15
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا

  باعث افتخارین . واقعا بهتون افتخار میکنم.
  7
  37
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. یهودیان بطور عموم انسان‌های باسواد ، فرهیخته و با فرهنگی هستند ، اما داستان صهیونیسم فرق می‌کند ، بخش افراطی صهیونیست ها از اعمال خشونت حتی نسبت به یهودیان لیبرال ابایی ندارند ،
  7
  18
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  به امید اینکه موفقیت های بیشتری رو از زنان سرزمینم شاهد باشیم😊😊
  3
  17
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  lehrte - هانوفر، آلمان
  اصلا باعث افتخارنیستند چون دمکرات هستند و هر بلای سر ایران تا به حال امده در زمان زمام داری دمکراتها بوده از اون کارتر بگیر در دوران ان قلاب کثیف عسلامی تا همین اباما کی با اونا بود و نه با مردم......
  10
  7
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  همینا میشن مهره جمهوری اسلامی. جماعت ایرانی همیشه به کسی که بهش لطف میکنه خیانت میکنن.
  14
  7
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. نه عزیز ربطی‌ به یهود و یهودی ندارد. شما ...... می‌‌بینی‌. در مملکت شیطان بزرگ همه در مقابل قانون مساوی هستند. حتا اگر رهیس جهمبور مخالف باشد. بی‌ دلیل نیست. که در مملکت شیطان بزرگ دو ملیتی به مجلس می‌‌رود. در مملکت ما به زندان . اگر پس مانده بشقاب آخوند نلیسی .مجبور نیستی‌ .در اینجا سخن یک من غاز در کنی‌. ابراز عشق هم به دوستان در اینجا نکن. اینجا کلاس قرهان که نیست. دیگر سخنت یک ....هم ارزش ندارد. نادانترین هم می‌‌داند. که همه چیز را به گردن اسراهیل انداختن. فقط یک بهانه برای ته مانده بشقاب آخوند است. تمامی‌ دزدان.فاسدان. در طی‌ ۴۰ سال گذشته. ریش دشتند. نماز می‌‌خوانند. در صف اول نماز جهمه هستند.مهر داغ نماز در پیشانی. و نظرشان به نظر آقا از همه نزدیکتر بود...... و تورات هم نمی‌‌خواندند.بلکه قرهان.
  4
  9
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  Hatef - پاریس، فرانسه
  به همان اندازه که این افراد جاى افتخار و مبا هات هستند، تحمل حکومتى قرون وسطایى و ضد بشرى و على الخصوص ضد زن در ایران، مایه شرمسارى و ننگ است. این دو امر را نباید از هم جدا دانست.
  2
  7
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  setayeshz565 - وین، اتریش
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. خیلی همه جا کامنتهای چرت و مزخرف و بی ربطی می زاری
  7
  17
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Liberte - ارومیه، ایران
  بیشتر برای مردم ایران و خاورمیانه تبار فردی مهم هستش، نه برای آمریکایی ها و غربی ها و نه برای خود این خانومها. بلکه بیشتر ایده و تفکرات و چیزی که تو مُخشونه مهم هستش.
  1
  4
  جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::setayeshz565 - وین، اتریش::]. خیلی همه جا تورو سنه نه؟ مگه از کوپن تو استفاده میکنم؟ بزار پات باز شه به این سایت بعد مدعی شو. در ضمن مغز ناقص تو اینارو چرت و پرت میدونه. چرت و پرت و مزخرف اون کامنت جنابعالی هست که در وصف مواد مخدر و لذتهاش پیام داده بودی. چون گفتم مواد مخدر رو شوخی نگیرید و انقدر در ذهن جامعه سادش نکنید بهت برخورده و میخوای تلافی کنی. راحت باش. پیام جنابعالی در بحث کشیدن مواد در محوطه بیمارستان شیراز:: اینا هم دارن اینطرف خوددرمانی میکنن،تازه خیلی هم خوبه،به جای این داروهای تقلبی که معلوم نیست چی توش ترکیب کردن،اصل جنس رو مصرف میکنن،چه جای دنج و باصفایی هم انتخاب کردن،تازه خوبیش اینه که اطرافیانم بالخره از دودش یه کامی میگیرن😂😂😂 . جوتب من:: setayeshz565 - وین، اتریش. کاش انقدر نگاه عادی و شوخ با مواد مخدر نداشتیم.
  5
  7
  شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.