کاخ سفید اجازه ورود خبرنگار سی‌ان‌ان را لغو کرد

مجادله ترامپ و خبرنگار سی‌ان‌ان کاخ سفید اجازه ورود خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان را ساعاتی پس از مجادله لفظی که با دونالد ترامپ در جریان مصاحبه مطبوعاتی داشت، لغو کرد.
 
در حالی که جیم آکوستا، خبرنگار شبکه خبری سی‌ان‌ان در جریان یک کنفرانس خبری با پرسش‌هایش آقای ترامپ را به چالش کشیده بود، یکی از کارمندان کاخ سفید سعی داشت که میکروفن را از او بگیرد.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفته که دلیل تعلیق مجوز آقای آکوستا این بوده "که با دست به این زن جوان ضربه زده است." اما آقای آکوستا مدعی شده که خانم سندرز"دروغ می گوید".
 
سی‌ان‌ان در بیانیه‌ای این اتهام را رد کرد. رئیس جمهوری آمریکا بارها در توییتر و سخنرانی‎های خود انتقادهای تندی علیه سی‌ان‌ان و خبرنگاران آن مطرح کرده است. در کنفرانس خبری چه اتفاقی افتاد؟
 
در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ، آقای آکوستا، رئیس جمهور آمریکا را به خاطر استفاده از کلمه "تهاجم" برای توصیف کاروانی از مهاجران که از آمریکای مرکزی به سمت آمریکا در حرکت هستند، به چالش کشید. آقای آکوستا همچنین از آقای ترامپ به خاطر یک تبلیغ ضد مهاجرت که نژادپرستانه خوانده شده بود، سوال کرد.
 
زمانی که خبرنگار سی‌ان‌ان قصد داشت سوالی درباره تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از آقای ترامپ بپرسد، رئیس جمهور آمریکا چند بار به آقای آکوستا گفت که "کافی است و میکروفن را کنار بگذارد".
 
همزمان یکی از کارکنان زن کاخ سفید تلاش کرد که میکروفون را از خبرنگار سی‌ان‌ان بگیرد، اما آقای آکوستا از دادن میکروفون خودداری کرد.
 
پس از آن آقای ترامپ گفت: "سی‌ان‌ان باید از این که شما برای آن‌ها کار می‌کنید شرمنده باشد. شما بی ادب هستید."
 
خبرنگار دیگری در دفاع از آقای آکوستا او را "خبرنگاری سخت کوش" توصیف کرد.
 
آقای ترامپ با واکنشی تند گفت: "من طرفدار شماها هم نیستم." این واکنش آقای ترامپ با خنده کسانی که در آن جا بودند، روبرو شد.
جیم آکوستا در پنج سال گذشته در انجمن خبرنگاران کاخ سفید بوده است کاخ سفید چه گفت؟
 
خانم سندرز در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: "کاخ سفید هرگز این مسئله را که یک خبرنگار با دست به یک خانم جوان ضربه بزند، تحمل نمی کند."
 
"این واقعیت که سی‌ان‌ان به این شیوه رفتار کارکنانش افتخار می‌کند نه تنها منزجر کننده است، بلکه نمونه‌ای ازرفتار توهین آمیز آن‌ها نسبت به هر کسی از جمله خانم های جوانی است که در این دولت کار می کنند. در نتیجه حادثه امروز، کاخ سفید اجازه حضور این خبرنگار را تا اطلاع ثانوی لغو می‌کند."
 
آقای آکوستا با انتشار توییتی گفت که سرویس امنیتی مانع از ورود او به محوطه کاح سفید شده است.
 
آقای آکوستا و سی‌ان‌ان چه می‌گویند؟
 
آقای آکوستا به سی‌ان‌ان گفته که سوالی از آقای ترامپ ترامپ کرد که او دوست نداشت و این سوال باعث ایجاد "مجادله لفظی" بین آن‌ها شد. او این مسئله را که با دستش به یکی از کارکنان کاخ سفید ضربه زده، رد کرد و گفت: "من سعی داشتم تا با گرفتن میکروفون به سوالاتم از رئیس جمهور ادامه دهم."
 
"همه ما سعی می کنیم که در آن جا رفتاری حرفه‌ای داشته باشیم و فکر می‌کنم که رفتار من هم حرفه ای بود. "
 
خبرنگار سی‌ان‌ان همچنین افزوده: "این یک آزمون برای همه ماست. من فکر می‌کنم که آن‌ها سعی دارند ما را در داخل کنفرانس خبری کاخ سفید ساکت کنند و فکر می‌کنم که سعی دارند تا به همکاران ما از این طریق پیامی بدهند."
 
سی‌ان‌ان هم در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرده، گفته که "لغو حضور جیم آکوستا به تلافی سوالات چالشی او انجام شد".
واکنش‌های دیگران چه بود؟
 
انجمن خبرنگاران کاخ سفید هم در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد این تصمیم کاخ سفید را " غیرقابل قبول و خارج از عرف" توصیف کرده و گفت: "ما از کاخ سفید می خواهیم که فورا این اقدام نادرست و ضعیف را تغییر دهد."
+94
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  kiarash367 - سیدنی، استرالیا
  متاسفانه ترامپ داره یک دیکتاتورمیشه. مهمترین خصلت یک حکومت دیکتاتوری و دیکتاتور فشار هست. فشار رسانه ایی در دنیا بزرگترین ابزار دیکتاتورهاست. تا به این وسیله جلوی افشای حقایق رو بگیرن.
  42
  59
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  abulolo al majoosi - برنو، چک

  من مخالف سرسخت ترامپ هستم ولى در اینجا حق را به او میدهم.
  71
  35
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  loder - شیراز، ایران

  ترلامپ چقدر عصبی هس شانس اوردیم تا الان دنیا رو با اتم نابود نکرده تحمل شنیدن حقیقتو نداره خخخخخخخخ ;)
  35
  55
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  ترامپ عزیز تو اراده کن خودم میام تو مصاحبه هات هرکی زرزر کرد با کله میرم تو صورتش. این سی ان ان (دوتا ان داره) و آیت اله بی بی سی چی میخوان از جون ما. بی شرفها دلارهای نفتی ایران دوران اوبامای عوضی خیلی بهتون حال داده. ایران بودین در خبرگذاریتون گل میگرفتم.
  42
  52
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  همه دموکراتها قیافه عوضی و مفعت خوری دارن. بی شرفها مثل اصال طلبهای خودمون هستن. این عوضیا میدونن اگه حکومت کثیف ایران ساقط بشه سرگرمی و بازارگرمی ندارن. خدا لعنتتون کنه که نمیزارید ترامپ خشتک این حکومت رو دور گردنشون بپیچه.
  42
  61
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  بیچاره را نبرند اوین خوبه
  12
  36
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  باید بهش میگفتن مردک کله لبو بیشتر همین مهاجر ها ی بدبخت به علت نداشتن مجوز کار تو کارخونه ها و تو رستورانها با گرفتن نیمی از حداقل دستمزد مشغول کار هستند ولی بیشتر قاتلینی که در بارها و مدارس و دیگر نقاط با مسلسل کودکان و معلمان و مردم را به رگبار می بندند آمریکایی خالص و قانونی و حقیقی هستند.
  6
  5
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. گرامی ، حق با شماست لعنت به دمکرات ها ، خصوصا جیمی کارتر که به شا ه خیانت کرد ، اما این خروس راسیست نه تنها خشتک آخوند ها بلکه با خشتک بقیه ایران و کل امریکای لاتین و آسیا هم کار دارد . فراموش نکن که نه دمکرات‌ها و نه جمهوری خواه ها مدافع منافع ایران نیستند ، یک خبرنگار آلمانی در دوران جنگ ایران و عراق در هتلی در بغداد از ملاقات مقامات امریکایی با صدام ( در اون دوران صدام عزیز رامزفلد و چینی بود ، و عکس هایش هم موجود است ) چنین گزارش داد ، که با خبر رسیدن عقب نشینی ایران بعد از حمله شیمیای شامپاین ها باز شد و گیلاس ها به هوا رفت، ، فراموش نکن که در آن دوران جمهوری خواهان قدرت را داشتند ،
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  parviz55 - مادرید، اسپانیا
  [::حسین سلطانزاده - برلین، آلمان::]. حسین آقا نکته ای که نوشتی خنده دار بود!اوین آمریکا همون گوانتاناموباید باشه!
  5
  5
  ‌پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.