بیمارستان های ایران در حال ورشکستگی هستند

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با انتقاد از عملکرد بیمه ها، اعلام کرد که بیمارستان های ایران در حال ورشکستگی هستند و این شامل بخش دولتی و بیمارستان های درجه 3 و 4 بخش خصوصی نیز می شود.
 
«ایرج خسرونیا» رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، یکشنبه 4 نوامبر در گفت وگو با خبرگزاری مهر اظهار کرد: دولت و وزارت بهداشت باید بیمارستان ها را نجات بدهند، زیرا در غیر این صورت، دوباره به همان روزهایی بر می گردیم که بیماران را برای تهیه ملزومات مصرفی، به خارج از بیمارستان ها ارجاع می دادند.
 
وی افزود: بیمارستان ها پولی ندارند و در حال حاضر شاهد تعدیل برخی پرسنل بیمارستان ها در بخش خصوصی هستیم و در بخش دولتی نیز، نیرو جذب نمی شود. در نتیجه آن، فشار کار بر دوش پرسنل شاغل قرار دارد.
 
خسرونیا با اشاره به مشاهده مواردی از ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان ها، گفت: اگر به فکر نباشیم، بیمارستان ها کاملا ورشکسته خواهند شد.
بیمارستان ها پول ندارند
در همین حال، «محمود جباروند» رئیس انجمن چشم پزشکی ایران، در گفت وگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: با توجه به اینکه بیمه ها نتوانستند به موقع به تعهداتشان عمل کنند و بیمارستان ها را با مشکلات مالی مواجه کردند، بیمارستان ها در تهیه و جایگزین کردن لوازم مصرفی با مشکل مواجه هستند و این وضعیت باعث ایجاد محدودیت در ارائه خدمات درمانی جدید شده است.
 
وی با عنوان این مطلب که بخش دولتی پولی ندارد که بتواند تجهیزاتی جایگزین کند، افزود: این مشکلات باعث می شود که محدودیت خدمات داشته باشند و بیماران در صف ها قرار گیرند. البته بعضی ها ترجیح می دهند به بخش خصوصی بروند که همین مسئله باعث افزایش هزینه های مردم شده است.
 
جباروند با اذعان به محدودیت هایی که در نظام پرداخت و تهیه تجهیزات پزشکی ایجاد شده است، گفت: وزارت بهداشت چاره ای جز این ندارد، وقتی خدماتی ارائه داده و بیمه ها به تعهدات خودشان عمل نکرده اند، می بایست در ارائه خدمات محدودیت هایی ایجاد کند. چون در غیر این صورت بیمارستان ها آسیب می بینند.
 
رئیس انجمن چشم پزشکی ایران، ادامه داد: اگر روند قبلی ادامه پیدا کند، بیمارستان ها دچار ورشکستگی خواهند شد، چون پولی ندارند. بنابراین، وزارت بهداشت مجبور است محدودیت هایی ایجاد کند.
 
به گفته وی، علت بروز این مشکلات، بیمه ها و مسائل مالی است. اگر بیمه ها به موقع به تعهدات خودشان عمل می کردند و بیمارستان ها نیز مثل سابق حمایت مالی می شدند، چنین مشکلاتی پیش نمی آمد.
دخل و خرج بیمه ها به هم نمی خورد
«ایرج فاضل» رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با انتقاد از عملکرد بیمه ها در کشور، گفت: آنچه به اسم بیمه باید باشد، نداریم. اگر به طورکلی بیمه نداشتیم مسائل بهتر اجرا می‌شد. بیمه مجموعه ثروتمندی است که همه پول را برای روز مبادا می‌دهد ولی دائم با «نداریم، نداریم» بیمه‌ها مواجه هستیم. چرا این مجموعه‌های ثروتمند فقیر شده‌اند، شاید بار زیاد به آنها تحمیل شده بدون اینکه افزایش درآمدی داشته باشند و در واقع دخل و خرج بیمه‌ها به هم نمی‌خورد.
 
گفتنی است، در 90 درصد بیمارستان های دولتی در ایران، بیماران از نحوه خدمات رسانی و سرویس دهی رضایت ندارند. از طرفی مطابق تحقیقات انجام شده مهمترین چالش های شناسایی شده بین بیمارستان ها و سازمان های بیمه عبارت از کسورات، تاخیر در پرداخت هزینه های بیمارستان، سلیقهای عمل نمودن، عدم حضور و تعداد کم نماینده بعضی سازمانهای بیمه ای در بیمارستانها، عدم وجود تعامل کافی بین دو سازمان، عدم مسؤولیت پذیری پرسنل بیمارستان در مدیریت هزینه ها و عدم عقد قرارداد بیمارستان دولتی با بیمه تکمیلی و بیمارستان خصوصی با بیمه پایه مطرح بود
+67
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  مساوات - مساوات، ایتالیا

  اگر حرف های رئیس جامعه پزشکان متخصص و رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران درست باشه آنوقت این سردار نقدی گاگول باید تا ابد دهن کثیفش رو ببنده و اینقدر خالی نبنده و نگه ایران رتبه شانزدهم اقتصاد جهانی رو داره.
  3
  49
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  [::مساوات - مساوات، ایتالیا::]. دوست عزیز حتی بسیجیها هم میدونن نقدی و همه مسولیین رژیم دروغ میگن . شما تا حالا دیدی اسراییلی ها بگن ما فلانیم فلان میکنیم ؟ تو خبرا میبینیم حتی عربستان عرب عقب مونده در حال ساخت فلان چیزه بدون هیچ ادعا بعد هم ساختش تموم میشه ، کشور امارات و خصوصا شهر دبی روز به روز در حال پیشرفت تازه اینا مسلمونن و محدود کافرا که دگه جای خودشون را دارند و بی ادعا در حال پیشرفت ،کره جنوبی 40 سال پیش را با الان مقایسه کنید و ایران تحت کنترل اخوند را هم با 40 سال پیش مقایسه کنید . اخوند و سپاهی و بسیجی فقط ادعا دروغ
  2
  44
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  tom28 - تهران، ایران

  در علم اقتصاد و بازرگانی ورشکستگی معنی و علت داره که بطور ساده معنیش اینکه یا هزینه ها بیشتر از درآمدهاست که نتیجه مدیریت غلطه یا اینکه یکجای کیسه سوراخ خیلی گشاد داره و درآمدها ازش میریزن بیرون که این بیرون ریختن درآمدها میتونن در اثر سو مدیریت باشن یا دزدی. در بیمارستانهای دولتی سو مدیریت و دزدی با هم حاکمن که مدیران و روسا حقوقهای نجومی میگیرن ولی بخش درمان پول نداره و در حال ورشکستگیه. اما اگر در بخش خصوصی همچین مشکلی باشه باید یک سوال پاسخ داده بشه: اگر بیمارستانها در حال ورشکستگی هستن چطور سهامداران همون بیمارستانها که همگی پزشک هستن درآمدهای نجومی دارند و در شغلهای مختلف مثل برجسازی و بازار ارز و سکه و ماشین و املاک و زمین بصورت شدید فعال هستند و تمام خانوادشون مقیم اروپا و آمریکا؟؟؟ ۶ ماه پیش یک نشریه اقتصادی در آمریکا درآمد پزشکان ایران و آمریکا را با هم مقایسه کرد و نتیجه این بود که بخش پزشکی ایران آنقدر فاسده که درآمد پزشکان ایرانی ۴ برابر درآمد پزشکان آمریکا و ۶ برابر پزشکان اروپاست. پیدا کنید دزدها را.
  3
  35
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان
  بیمارستان ها پول ندارند...به حسن خرص الله اماء جون و اسد خر بگو!...خوبه که لنگ بندها و نان خشک خورهای یمنی را در بیم،ارستانهای خصوصی درمان میکنند وگرنه سرو صدای اونها هم مثل ملت بصره در میامد!
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  دکترهای دزد. بجای اینکه برنامه ای برای جلوگیری از دزدی ها و هزینه های بی جا و پولهایی که بیمه ها خرج مراکز تفریحی و وامها به خودشون میکنند رو بگیرند و تحقیق کنند و ببینند کیا دارند سو استفاده میکنند اولین حرکت اینه که بگن دارن برشکست میشن. آی دولت پول بده! همه کارشون شده همین که هی پول بگیرن و بین خودشون پخش کنند به فاکتور بسازند که خرج فلان کردیم. اول از همه باید سازمان فاسد نظام پزشکی که شامل پزشکان بسیجی بیسواد و یکسری خودی هاست کلا برکنار بشوند و یک عده مسئول باسواد و دلسوز سرکار بیاییند و بعد یک شرکت تایید شده خصوصی حسابرسی انتخاب بشه تا حساب و کتاب اول خود وزارتخانه و سازمان نظام درمانی کشور رو بررسی و سپس تک تک بیمارستانها رو باید مسئولینش رو اخراج و تمام حسابها رو مسدود و حسابرسی کنند. شک نکنید همه شگفت زده میشوند وقتی رقمهای دزدی و خریدهای خارج از عرف و رقمهایی که پرداخت شده ولی چیزی دریافت نشده رو کشف میکنند.
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  شاه و شیخ - قم، ایران
  مگر همین سه روز پیش نبود که آقای جهانکیری گفت "دولت پولداری هستیم" منظور از "دولت" چی بوده و کی بوده؟؟!!
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  زنبور - کپنهاک، دانمارک
  وقتی وجدان وشرف و اخلاق ورشکسته شد دیگه چیزی باقی نمیمونه . چه چیزی ورشکسته نشده ؟
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا
  هاشمی بی عرضه ترین و بسیجی ترین وزیر بهداشت ایران است با ثروتی باد آورده و مافیایی. پزشکان بسیجی حاجی دکتر را جایگزین پزشکان با تجربه و عالم کرد، با بازگشت پزشکان ایرانی مقیم خارج از کشور بشدت مخالف است و فقط تلاش در برخورد دامپزشکی با ملت ایران دارد!
  1
  10
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.