کتاب جنجالی دست گلزار چه بود؟

در چند روز گذشته عکسی منشر شده از اینستاگرام محمدرضا گلزار که کتابی در دست گرفته و سوال کرده بود : « چقدر کتاب می خونین؟ » حاشیه های زیادی به همراه داشته است.
 
به گزارش عصر ایران، بسیاری از مخاطبان اشاره کرده بودند که این مکان لوازم التحریر است و کتاب فروشی یا کتابخانه نیست و کتابی هم که در دست گرفته ای کتاب نیست و دفتر نقاشیه و …
 
اما کتابی که در دست گلزار است (Felzmann Swarm) کتابی است از هنرمند سوییسی الاصل مقیم آمریکا به اسم “لوکاس فلزمان” که عکس‌هایی از پرواز گروهی بزرگ و متراکم پرندگان در آن منتشر شده است.
 
اگرچه کتاب عکسی چون این کتاب هم باز کتاب است و در مقوله کتاب خواندن قرار می گیرد اما بسیاری این انتقاد را داشته‌اند که این کتاب دیدنی است تا خواندنی و آن مفهوم کپشن عکس گلزار را در بر نمی‌گیرد.
+10
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  اصلن فرض کنیم آنجا کتابخانه است، مگر در ایران کتابی که آزادانه و بدون سانسور پیدا میشود که ملت بخوانند؟؟
  38
  65
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۷
  ۱۰۲
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  حال آدم از ریخت و قیافه این آشغال نون به نرخ روز خور ساندیس خور دستمال به دست به هم میخوره . جو گرفته این یارو رو فکر کرده آلویس پریسلیه . نه هنر داره نه فهم و نه شرف .
  48
  41
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸
  ۵۰
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  حالا این بابا چرا اینقدر شبیه هندی‌ها شده؟
  4
  49
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
  ۳۹
  amirgheryou - تهران، ایران

  همه کتابخونهامون از گشنگی مردن. مگه ملت مغز خر خوردن کتاب بخونن. میرن دلالی سودی کنن یا حداقل مهمونی و عشق و حال. در ایران دنبال کتاب متاب نباش چون تهش همه اسکلت میکنن. فامیلتون که کف خیابون ماشین خرید و فروش میکنه اسکلت میکنه.
  42
  19
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  ۴۹
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان

  در کشوری که تعداد چاپ کتابهای دینی وقرآن به چندین میلیون میرسد وکسی هم نمیخرد وهمه این کتابها را هدیه میدهند ودر آخر همه اینها خمیر میشن وتنها کتابهایی که ممیزی نمیشوند همینها هستند باز به مردم میگید برن کتاب بخونن
  38
  16
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  ۴۴
  tom28 - تهران، ایران
  وقتی ازگلهای بیسوادی مثل این شارلاتان بشن شاخ و میلیون میلیون احمق هم بیفتن دنبالشون از جامعه هیچ انتظاری نمیشه داشت. فرهنگ سلبریتی جوامع سرمایه داری یعنی همین. این احمق را بسپرن به من در تلویزیون فقط یک سوال ازش میپرسم تا به هشتاد میلیون ایرانی ثابت کنم که این باصطلاح ستاره حتی فرق بین ستاره و سیاره را نمیدونه. از قدیم گفتن تا خر هست خر سوارم هست.
  22
  27
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران
  آدمهایی که در همه حال دارند فیلم بازی میکنند. هر چیزی که میگند و هرکاری که میکنند به نحوی فیلم بازی کردنه و حالت تبلیغات و تو خالی داره. کتاب دستش گرفته با یه قیافه جدی داره عکساش رو نگاه میکنه و حرف از کتاب خوندن می زنه!
  3
  17
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۶
  ۴۰
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  چه ملت بیکاری . جمله طرف رو ول کردن که میگه چقدر کتاب میخونید ؟ به فکر این هستن که یارو رو بدهکار کنند . تا در ایران مردم فقط و فقط به فکر حاشیه هستند و از اصل موضوع خارج میشن اون مملکت درست بشو نیست .
  5
  6
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
  ۳۷
  Liberte - ارومیه، ایران
  به نظر من که بیشتر می خواد کفشاشو نشون بده تا کتابشو
  2
  16
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
  ۵۹
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان
  [::ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک::]. هندی نه،یمنی خب مد شده الان لنگ پوشی
  1
  7
  ‌سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
  نظر شما چیست؟