تصمیم ترامپ به اعمال تدریجی تحریم نفتی علیه ایران

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رئیس جمهوری آمریکا گفت که می‌خواهد تحریم نفتی علیه ایران را به تدریج اعمال کند. او گفت نگران وارد آوردن شوک به بازار انرژی است. آمریکا همچنین گفت که می‌خواهد به سه پروژه اتمی غیرنظامی در ایران اجازه ادامه کار دهد.
 
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه پنجم نوامبر (۱۴ آبان) گفت که می‌خواهد تحریم‌ها علیه ایران در حوزه نفت را به تدریج اجرا کند. او دلیل این تصمیم خود را نگرانی بابت شوکی اعلام کرد که ممکن است به بازار انرژی وارد شود و باعث بالا رفتن شدید قیمت‌ها شود.
 
ترامپ به خبرنگاران گفت: «موضوع نفت خیلی جالب است. ما شدیدترین تحریم‌هایی را که تا به‌حال اعمال شده، مقرر کرده‌ایم. اما در مورد نفت ما باید کمی آهسته‌تر جلو برویم، چون من نمی‌خواهم بهای نفت در سراسر دنیا را بالا ببرم.»
 
ترامپ ادامه داد: «این موضوع اصلا ربطی به ایران ندارد. من می‌توانم نفت ایران را فوری به حد صفر برسانم، اما این باعث شوک به بازار می‌شود. نمی‌خواهم بهای نفت را افزایش دهم.»
 
همچنین وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که به پروژه‌های اتمی غیرنظامی در اراک، بوشهر و فردو در ایران اجازه داده خواهد شد که "تحت نظارت شدید" به کار خود ادامه دهند.
 
ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه دور دوم تحریم‌های خود را علیه ایران اجرایی کرد. تحریم بخش‌های مختلف اقتصاد ایران، از جمله نفت، حمل و نقل و بانک‌ها بخشی از تلاش آمریکا برای متوقف کردن برنامه موشکی و محدود کردن برنامه اتمی ایران است تا از نفوذ جمهوری اسلامی در منظقه خاورمیانه کاسته شود. آمریکا بخصوص می‌خواهد مانع حمایت ایران از شبه‌نظامیان در سوریه، یمن و لبنان شود. اهداف اصلی تحریم‌ها در دور دوم، یکی نفت ایران است که مهم‌ترین منبع درآمد این کشور به شمار می‌رود، و دیگری بخش مالی است.
 
ترامپ گفت: «اگر توجه کنید بهای نفت به طور خیلی اساسی دارد پایین می‌رود.» او افزود: «تحریم‌های نفتی تدریجی خواهند بود.»
 
روز دوشنبه قیمت نفت کاهش کمی را نشان می‌داد. صبح روز دوشنبه قیمت هر بشکه نفت خام (۱۵۹ لیتر) از نوع نفت خام برنت در دریای شمال که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های قیمت‌گذاری نفت خام در بازار بین‌المللی است، ۵۴/۷۲ دلار بود که به نسبت روز جمعه ۱۱ آبان (۲ نوامبر) ۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
+29
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  نارکو - سوئد، سوئد
  من که از آخوندها و بچه آخوندها متنفرم ولی این یارو زردک هم بدجوری رو مخه. باز اوباما و زنش تیپشون به ریاست جمهوری می خورد. این یارو تعطیله تعطیله.
  22
  21
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.