وزیر کشور ایران: رضایت مردم را جلب نکنیم به مشکل اساسی برمی‌خوریم

وزیر کشور ایران (نفر ایستاده) در هیات دولت حسن روحانی. او درباره نارضایتی شهروندان ایرانی هشدار داده است عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، درباره نارضایتی شهروندان ایرانی هشدار داده است.
 
آقای رحمانی فضلی امروز چهاردهم آبان (پنجم نوامبر) در "همایش ملی پدافند غیرعامل کشور" گفته است " اگر نتوانیم رضایت‌مندی مردم را حاصل کنیم آن وقت به مشکل اساسی برخورد می‌کنیم و آسیبش را خواهیم دید؛ چرا که نظام طبیعت با کسی تعارف ندارد".
 
رسانه های ایران می گویند وزیر کشور در سخنرانی خود به "ناآرامی های اخیر" در کشورش اشاره کرده و گفته "وقتی تهدیدها را طبقه بندی می کنیم این نوع تهدیدات و حرکاتی که در چندین ماه گذشته با آن روبه‌رو بودیم از جمله مهمترین تهدیدات است و نباید به سادگی از کنار آن گذشت".
 
شهرهای مختلف ایران از زمستان سال گذشته شاهد اعتراضات شهروندان ایرانی به بحران اقتصادی، بیکاری فزاینده و فساد در ارکان حکومت بوده است. از جمله اعتراضات اخیر، اعتصاب کامیونداران ایران به وضعیت نامناسبشان بوده است.
 اعتراضات در تابستان امسال در برخی از شهرها همچون تهران، اصفهان، خرمشهر و کرج ادامه داشت. معترضان در این تجمعات شعارهایی سرمی دهند که جهتگیری آن عمدتا متوجه رهبر ایران است.
جمعی از کسبه بازار تهران اوایل تابستان امسال در اعتراض به افزایش قیمت ارز،گرانی کالاها و رکود بازار مغازه‌های خود را بستند وزیر کشور ایران گفته "ما بدون امنیت نمی توانیم کاری انجام دهیم، عقل انسان می گوید باید امنیت را پیش از وقوع حادثه رعایت کنیم؛ چرا که هزینه کمتری را متقبل خواهیم شد".
 
در ماه های اخیر، شماری از چهره های سیاسی ایران با اشاره به بحران های فزاینده ای که این کشور با آن رو به روست و ناکارآمدی و فساد موجود درباره آینده این کشور ابراز نگرانی کرده اند.
 
سیاستمداران نزدیک به آیت الله علی خامنه ای همچون احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری می‌گویند که "دشمنان می‌خواهند هزینه نابسامانی‌های کشور را به پای آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب بنویسند".
 
آقای جنتی در اجلاس اخیر مجلس خبرگان گفته بود که آیت‌الله خامنه ای "معتقد است وضعیت موجود برآمده از سوء‌مدیریت و حتی ناشی از خیانت برخی افراد است".
 
از زمان بالا گرفتن اعتراضات در شهرهای مختلف ایران و انتقاد از وضعیت بحران زده اقتصادی، گرانی و افزایش فساد مالی در میان مقام‌های حکومتی،. نمایندگان مجلس هم در نطق های خود در صحن علنی به طور تلویحی و چنان که امروز انجام شده به طور مستقیم آیت الله خامنه ای را مسئول وضعیت جاری در کشور عنوان می‌کنند.
 
رهبر جمهوری اسلامی ایران گفته که از اعتراضات مردم مطلع است.
+10
رأی دهید
-71

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  ملت چهل ساله که رضایت ندارند و از درد ناعلاجی به گربه ( رژیم ) میگن خانوم باجی !! پاشین بساط خیمه شب بازیتون رو جمع کنین که دیگه وقتی برای جلب رضایت مردم باقی نمونده !! نفسهای آخرتونه !
  7
  62
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایرانی مرده پرست - منچستر، انگلستان

  مردم...؟؟؟ مگه مردم چکاره اند؟ (تمساح یزدی) این مردم چیه کیند یا کیه چیند؟ مردمی بیسواد احمق خرافاتی که فقط به درد عرعر کردن گریه کردن برای مداحهای معتاد زنباره و حضور در مراسمات مذهبی و انتخابات و تظاهرات و نماز جماعات میخورند و تنها دغدغه زندگی شان بجا آوردن فرایض دینی شان و آباد کردن قبور اعراب و آیت الله ها و اصول دینشان یعنی دروغ و تقیه و دزدی و مرده پرستی هست.تا این مردم بیشعور هست ایران همچنان ویران خواهد ماند.
  2
  55
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  آش با جاش - سیاهکل، ایران

  ترامپ فعلا یه جایی تو رو کشیده که بایست حالا حالا ها سوت بزنید. آمریکا هیچ غلطی نه، هر غلطی خواست کرد. امام راحله از اون دنیا
  2
  24
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Down with Akhond - کاردیف، انگلستان

  چه جلب کنید چه جلب نکنید نظر مردم شما به درک واصل میشید به زودی و عید امسال را نخواهیددید
  2
  28
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  یکی از عوضی ترین وزرای تاریخ جمهوری اسلامی همین انگل سازمان اطلاعاتی سپاه رحمانی فضلی بی شرفه
  0
  13
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  هه هه!! از افاضات شیخ ما چه عجب! پنج انگشت رو باز کرد گفت میشه یه وجب! همینکه ادمهای خودتون پست وزارت رو به بهانه بد اومدن استخاره رد میکنن، بدونین وضع خرابه.
  0
  5
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.