آمریکا با تکنولوژی پیشرفته حرکت نفت‌کش‌های ایرانی را رصد خواهد کرد

نفت‌کش ایرانی العربیه : روزنامه آمریکایی وال‌ستریت جورنال یکشنبه 4 نوامبر نوشت که ایالات متحده از یک تکنولوژی پیشرفته برای رصد کردن حرکت نفت‌کش‌های ایرانی استفاده خواهد کرد.
 
این گزارش می‌افزاید واشینگتن قصد دارد از شرکت‌هایی کمک بگیرد که از ماهواره‌ها برای رصد کردن حرکت نفت‌کش‌های ایرانی و تلاش‌شان برای دور زدن تحریم‌ها بهره می‌برند؛ که بدین ترتیب تلاش‎ها برای مخفی کردن این کشتی‌ها از راه تغییر پرجم یا خاموش کردن بی‌سیم، ناکام می‎ماند.
 
هم‌زمان با آغاز دور تازه‌ای از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، با تکنولوژی جدیدی که ایالات متحده به کار می‌برد، تلاش‌ها برای تبدیل نفت‌کش‌ها به کشتی‌های اشباح به منظور دور زدن تحریم‌ها نا کام می‌ماند. واشینگتن از شرکت‌های متخصصی بهره می‌برد که اقدام به رصد نفت‌کش‌ها به وسیله ماهواره‌ها کرده و روزانه گزارشی از مهم‌ترین راه‌های صادرارت نفت در جهان ارائه می‌دهند.
 
از هوش مصنوعی هم برای محاسبه مسیر طی شده توسط کشتی و سرعت آن استفاده می‌شود تا مشخص شود آیا دستگاه بی‌سیم را خاموش کرده یا نه. کشتی‌ها به طور معمول سیگنال‌های بی‌سیم ارسال می‌کنند تا از سویی با دیگر شناورها برخورد نکنند و از سوی دیگر مکان کشتی‌هایی که به هر دلیلی در دریا گرفتار می‌شوند، مشخص شود.
 
شرکت‌های متخصص از دقیق‌ترین جزئیات از جمله سایه برای رصد کردن وزن بار کشتی در هر مرحله استفاده می‌کنند.
 
«کیروس» یکی از این شرکت‌ها است که مقرش در پاریس پایتخت فرانسه است. این شرکت از برنامه رصد اروپایی «کابرینکوس» استفاده می‌کند که در سال 2014 پایه‌گذاری شد. این برنامه به طور مستمر گزارشی از آب‌های اقیانوس‌ها ارائه می‌دهد.
+64
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  آفرین به آمریکا و هر کشوری که تو پوز رژیم کثیف آحوندی میزنه. همه کشورا دنبال منافع خودشونن ولی اخوندا دنبال منافع اسد حوثی حماس حزب الله...
  5
  27
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.