سپاه: ناوهای آمریکایی در خلیج‌فارس در تیررس موشک‌های نقطه‌زن ماست

سپاه می‌گوید ایران در شرایط لازم توان تهدید منافع حیاتی آمریکا و قدرت‌های دیگر را دارد.
 
سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به «اعتبار قدرت بازدارنده ایران» گفت: «اکنون به قدرتی رسیدیم که از نظر توان ارائه واکنش مؤثر به قدرت‌هایی در مقیاس امریکا، می‌توانیم منافع حیاتی آنها را در شرایط لازم تهدید کنیم.»
 
سلامی در مصاحبه‌ای که از شبکه یک تلویزیون ایران پخش شد، با بیان این که آمریکا شرایط سیاسی برای حمله به هیچ کشوری به ویژه ایران را ندارد، افزود: «علت آن این است که آمریکایی‌ها نمی‌توانند بدون ائتلاف، عملیات نظامی انجام دهند زیرا شرایط و مشروعیت سیاسی برای تهاجم آنها ایجاد نمی‌شود و حمله بدون مشروعیت سیاسی، بازتاب‌های منفی زیادی را در جهان و افکار عمومی مردم آمریکا خواهد داشت.»
 
جانشین فرمانده سپاه با اشاره به این سخن ترامپ که «اگر من نباشم، ایران می‌تواند در مدت ۱۲ دقیقه خاورمیانه را تحت کنترل خود درآورد»، اضافه کرد: «ما به سرعت قادریم کنترل آمریکایی‌ها را از خاورمیانه قطع کنیم. ما اشغالگر نیستیم اما بیان این واقعیت از زبان دشمن ما اهمیت دارد. علت این که دشمنان ما چند وقتی از اعمال گزینه نظامی علیه کشورمان سخن نمی‌گویند ناشی از قدرت ماست و بخشی هم ناشی از ناتوانی‌های آنهاست. صرف داشتن قدرت فیزیکی، شرایط تهاجم را ایجاد نمی‌کند.»
 
وی همچنین با یادآوری «فرسودگی» ناوگان نظامی دریایی آمریکا تأکید کرد: «ناوهای هواپیمابر آمریکایی حاضر در خلیج فارس در تیررس موشک‌های بالستیک نقطه‌زنی است که اهداف متحرک را می‌توانند در دریا مورد اصابت قرار دهند.»
«جهان به تدریج در حال متحد شدن علیه آمریکا است»
حسین سلامی با بیان این که «متحدان آمریکا از جمله پاکستان، ترکیه و کانادا امروز با این کشور مشکل دارند» جنگ تجاری ایالات متحده با چین و اروپا را نشان «تنها ماندن آمریکا در عرصه بین‌المللی» دانست و افزود: «اروپایی که همیشه با آمریکا همراه بود امروز دیگر از آن کشور تبعیت ندارد، از طرفی روسیه به دنبال جنگ سرد جدیدی با آمریکا است و در کل اینکه، جهان به تدریج در حال متحد شدن علیه آمریکا است.»
«معافیت کشورها از تحریم نفتی، پیروزی برای ایران است»
سردار سلامی با اشاره به دور تازه تحریم‌های آمریکا علیه ایران این تحریم‌ها را «ناکارآمد» خواند و گفت که آمریکا با این کار «تمرین نتوانستن» کرده‌اند.
 
وی با یادآوری معافیت ۸ کشور از تحریم نفتی علیه ایران افزود: «خارج کردن هشت کشور خریدار نفت ایران از تحریم‌ها جلوه‌ای از پیروزی ما بر آمریکاست.»
 
دور تازه تحریم‌های سختگیرانه آمریکا علیه ایران قرار است در هفته جاری آغاز شود. همچنین بر پایه برخی اخبار تأیید نشده قرار است هشت کشور که همگی خریدار عمده نفت ایران و بیشتر آنها متحد آمریکا هستند، به طور موقت از این تحریم معاف شوند. ترکیه، هند، ژاپن، کره جنوبی و چین احتمالا از جمله کشورها خواهند بود.
اختلاف با روسیه بر سر حضور ایران در سوریه
حسین سلامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که آیا بین ایران و روسیه بر سر حضور مستشاری ایرانی‌ها در سوریه اختلاف نظر وجود دارد، گفت: «اینها جنگ‌های روانی سیاسی است و اصلاً چنین وضعیتی وجود ندارد. ایران بارها اعلام کرده است که بر اساس درخواست رسمی دولت سوریه در آن جا حضور دارد و حجم حضور ایران هم به درخواست‌های دولت سوریه بستگی دارد.»
 
وی در مورد ادامه حضور ایران در سوریه افزود: «استراتژی حضور بلندمدت و چشمداشتی در سوریه نداریم و برای جلوگیری از تخریب و ویرانی ملت و کشور سوریه در آنجا حضور پیدا کردیم و این حضورمان تا زمانی است که دولت سوریه آن را طلب کند. هر زمان که دولت سوریه احساس استغنا کند خیلی ساده از آن منطقه خارج می‌شویم.»
+14
رأی دهید
-81

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  سردار جان لطف کنید شفاف سازی کنید! کدوم نقطه زن!؟ “ نقطه « ز» یا «ن» ؟ یا همونیکه به سوریه شلیک کردید و در کردستان برای سوختگیری مجدد فرود اومد!!؟؟ من که قاطی کردم !! آخرش معلوم نشد کدومش!!؟
  6
  64
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  mehdi sadigh-Germany - دوسلدورف، آلمان

  با دم شیر بازی نکن،همچنین میزنن که چیز از قنبلستانت بزنه بیرون
  7
  52
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بعله، ولی شما اون نقطه رو هدف میگیری و موشکت میخوره به اونیکی نقطه!
  5
  57
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  بیچاره آمریکا ترسید با موشکای نقطه زن شما!!! آخه مشنگ , حتی اون چوپون که در حال چرای گوسفندان است خوب میداند که شما در برابر آمریکا پشه ای هم نیستید. شما در برابر اسرائیل تو سوریه چه کردید ؟ در برابر بی محلی های عربستان که میخواستید رابطه برقرار کنید محل سگتون هم نذاشتن و تحقیرتون کرد محمد سلمان چه کردید ؟ زمان محمد مرسی رئیس جمهور مصر کلی تحقیر شدید که رابطه برقرار کنید ولی مرسی گفت شیعه از یهودی هم بدتر است . توسط کانادا تحقیر شدید ،توسط پوتین همیشه غیرمستقیم تحقیر میشید چون پوتین اسرائیل را همیشه به رژیم آخوندی ترجیح داده و در تحریمها در ظاهر مخالفت کرده ولی عملا با آمریکا همراهی کرده که این قدرت و نفوذ آمریکا را نشان میده. حناتون خیلی وقته که دگه رنگی نداره .
  5
  57
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  13cyrus - لآهه، هلند

  اگه واقعا جرعتش رو دارید الان وقت عمل کردن ، پس چرا فقط شعار میدین ؟
  5
  54
  یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا

  چهل ساله دارین این حرفا رو میزنین. اگه راست میگین یبار بزنین ببینین چطوری روزگارتون رو سیاه میکنن. مگه اونا کافر و ظالم و . نیستن و شما هم آدمای خوبی که باید دنیا رو نجات بدین پس چرا معطلین؟ چرا اسراییل رو نمیزنین؟
  5
  52
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ابن ملجم - مونیخ، آلمان

  ...وی همچنین با یادآوری «فرسودگی» ناوگان نظامی دریایی آمریکا تأکید کرد...خدایا چی افریدی!یکی از اون ناوهای فرسوده برای تسخیر کل خاور میانه کافی است!
  4
  57
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  وسط تختخواب رهبر اظیم هم,البته کمی بسمت چپ,درتیررس ناگانهای آمریکائی هست.حالا میزنی یا بزنم
  2
  4
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دین وحشیگری - اونتاریو، کانادا
  دلقک های یاوه گو،.همه چیز رو از مردم گرفتید در عوض فرهنگ لات و لات بازی رو اوردید،دیکتارویه مذهبی جز این نیست. ادیان کانونه شیطانه.انسان بودن خیلی سادست.در جامعه دموکرات و سکولار همه آرامش دارن.چیزیکه ما تو کانادا داریم،تا حماقت و تعصب دینی وجود داره،روند زندگی همینه.دین اجنبی اسلام با زوره سر نیزه اومد و با سرنیزه خواهد رفت.زمان،زمان اتحاد و همبستگی هست،این حرامیان در مقابل موج توده ها نا بودن.
  2
  17
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  ناوگان فرسوده ؟؟؟؟؟؟ سی سال پیش ناو سهند و سبلان شما رو از فاصله ی صد و بیست کیلومتری و با لیزر مثل پنیر برید هنوز همونجوری مونده . اگه اون فرسوده شده پس شما فسیل شدین . حالا تکیه کنین به دوتا موشکی که برای یه ملت بدبخت هزارارن میلیارد دلار خرج برداشته . برو جنساتو از یه ساغیه جدید بگیر این ساغی جنساش فرسوده شده . قاز قولنگ
  2
  7
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Imod.barbekan - منامه، بحرین
  منتظریم ببینم آخوندکهای مرده پرست و شیاد چندتا ترقه به طرف نفتکشهای منطقه شلیک میکنند یا به نرمش قهرمانانه تن میدن
  2
  9
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  ناو ،ناو جماران شما، فوق پیشرفته ،راهدار گریز، قانون گریز، سوپر تروریست تنها مشکلش اینه که در روزهایی که نسیم ساحلی میوزه باید بسته بشه که باد اونو به موانع ساحلی نزنه که غرق بشه. رو که نیست، دمپایی اخوندیه!
  1
  4
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  خوب بزن بابا اینقدر زر نزن اگر ...شو داری
  1
  5
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  این عر و تیز ها مصرف داخلی جهت امت بسیجی دارد.وگرنه خودشان خوب میدانند که پخی نیستند.ترسم از اینستکه با ساخت و پاخت با آمریکا مثل عربستان بر اریکه قدرت ایران باقی و برقرار بمانند
  1
  4
  دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.